Orlem ukradené dítko

• USA Rescued from an Eagle's Nest
Akční / Krátkometrážní
USA, 1908, 5 min

Ráno muž odchází do lesa rubat dřevo a loučí se s rodinou. Manželka se vrací do domu a své malé dítě nechá hrát si na dvorku. Dítěte si všimne orel, který kouží kolem a dítě unese. Manželka zaběhne pro svého muže do lesa a společně s ostatními muži se všichni vydají na záchranou misi. (zdeny99)

nash.

Western, akce, horror, rodinné drama, katastrofický, to vše v pěti minutách. Zábavné, byť žádné wow. ()

Matty

Ornitologický thriller, díky kterému jsem konečně pochopil, proč jsou Hitchcockovi ptáci naštvaní a za co se mstí. ()

dwi

V krotkém rodinném dramatu o únosu mimina dravým orlem Porter zúročuje dosavadní post kvalitního režiséra. Stále větší odklon od jednoduchého lineárního vyprávění začíná konečně vyvažovat (prozatím) dvěma paralelními ději, které se následně protnou. Zásluhou Richarda Murphyho jsou studiové dekorace opravdu krásně vypiplané - zdařile suplují skutečný exteriér. Mimochodem, ve filmu se v jedné z prvních filmových rolí mihne sám D. W. Griffith. ()

D.Moore

Věřím, že v době vzniku mohl film vyvolat podobné reakce jako Spielbergovy Čelisti o 67 let později. Chudáci orli. ()

• Film je sestříhán z 12 záběrů. (Mr.Ocek)
  • Třetí filmová "role" D. W. Griffitha. (Kulmon)