Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 8x55 min)

Klenot naší tvorby, kde legenda střídá legendu. Myslím, že svého času drželo sváteční dopolední vysílání tohoto seriálu pohromadě dost rodin. Devět z deseti trenérů doporučuje Takovou normální rodinku k posilování břišního svalstva místo posilovny.(3.5.2008)

Až budu starej, tak si to budu pouštět každé nedělní dopoledne pořád dokola. Vycházím totiž z toho, že pravděpodobně dost zdětinštím.(8.10.2012)

Fosilní záležitost!!! Příšerná kvalita obrazu a ke všemu černobílá!!! ALE !!! TO! JE! Sitcom sitcomů!!! Dám hlavu na špalek zato a garantuji, že tohle překrásné veledílo rozkmitá bránice a popbaví generace diváků minimálně dalších 50 let... Tak tohle já prostě a jednoduše můžu... Klobouk dolů!(21.1.2005)

8/8 Místy velice vtipné, místy ovšem také velice trapné.(28.2.2009)

Takovou normální rodinku jsem poprvé viděl v deseti letech a tehdy mi humor v ní provozovaný přišel opravdu vtipný a oslovoval mě. O deset let později jsem už cítil, že někdy balancuje na hranicích trapnosti a místy ji dokonce překračuje. Ve své době to byla určitě komediální bomba, protože následovala hubená 70. léta, kdy se spousta tvůrců musela odmlčet a tvorba upadla do podprůměru. Vedle řady předních komediálních herců přinesl seriál velkou hereckou příležitost Daně Medřické, která toho díky zákazům zase tak moc natočit nestihla. Až do současnosti jde o jeden z nejlepších českých sitkomů, ale to vzhledem k absenci tradice a nepočetnosti původní české tvorby není až taková pocta. Nicméně v porovnání se zahraničním průměrem obstojí určitě se ctí. Celkový dojem 60 %.(25.11.2007)

• - Natáčení seriálu bylo ukončeno poté, co jeho tvůrci odmítli politizaci seriálu (postavy se měly účastnit schůzí, raubíři se měli stát vzornými pionýri, atd.). Vedení hlavní redakce zábavních programů vyhlásilo seriál za "buržoázní zábavu", ve které chybí "dnešní kvas". Tento postoj tlumočil tvůrcům seriálu Vladimír Dvořák. (adamc)

• - Ve 4. epizodě "Výročí" spadnou babičce (Marie Rosůlková) dioptrické brýle, které má pověšené na šňůrce na krku. Nenápadně je kopne pod stůl a scénu dohraje bez nich. (DareDeer)

• - V 5. dílu "Ženich pro tetičku" říká Pavla (Jana Štěpánková), že Romy Schneiderová se jmenuje Romy, protože se narodila v Římě. To však není pravda, neboť Romy Schneiderová se narodila ve Vídni. (kiki1)