Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 8x55 min)

• ConanVJ

Tohle mě nikdy nebavilo a ani vtipný mi to nepřišlo. Ta babka, co si hrála na spisovatelku detektivek byla fakt tragická a nudná. K tomu nemám co víc dodat. 0% :)(4.10.2013)

Nikdy mě nepřestane fascinovat, že dokonalej seriál se dá natočit ve dvou místnostech.(15.10.2012)

Fosilní záležitost!!! Příšerná kvalita obrazu a ke všemu černobílá!!! ALE !!! TO! JE! Sitcom sitcomů!!! Dám hlavu na špalek zato a garantuji, že tohle překrásné veledílo rozkmitá bránice a popbaví generace diváků minimálně dalších 50 let... Tak tohle já prostě a jednoduše můžu... Klobouk dolů!(21.1.2005)

Kravina, ale geniální.(25.2.2011)

Takovou normální rodinku jsem poprvé viděl v deseti letech a tehdy mi humor v ní provozovaný přišel opravdu vtipný a oslovoval mě. O deset let později jsem už cítil, že někdy balancuje na hranicích trapnosti a místy ji dokonce překračuje. Ve své době to byla určitě komediální bomba, protože následovala hubená 70. léta, kdy se spousta tvůrců musela odmlčet a tvorba upadla do podprůměru. Vedle řady předních komediálních herců přinesl seriál velkou hereckou příležitost Daně Medřické, která toho díky zákazům zase tak moc natočit nestihla. Až do současnosti jde o jeden z nejlepších českých sitkomů, ale to vzhledem k absenci tradice a nepočetnosti původní české tvorby není až taková pocta. Nicméně v porovnání se zahraničním průměrem obstojí určitě se ctí. Celkový dojem 60 %.(25.11.2007)

• - Roli účetního Koníčka napsala Fan Vavřincová přímo pro Oldřicha Nového. Ten se v té době ze zdravotních důvodů stahoval do soukromí, přesto nabídku přijal. (Lokitre)

• - Jedná se o první československou situační komedii. (adamc)

• - O želvě Poldince se v roce 2013 objevila zpráva, že je ještě pořád naživu. (M.B)