Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 8 x 55 min

Klenot naší tvorby, kde legenda střídá legendu. Myslím, že svého času drželo sváteční dopolední vysílání tohoto seriálu pohromadě dost rodin. Devět z deseti trenérů doporučuje Takovou normální rodinku k posilování břišního svalstva místo posilovny.(3.5.2008)

Ecce Homo Hanáci !!!!!(30.7.2009)

Ty želvičky ale byly úplně normální, ne? S takovou péčí a v takovém rodinném prostředí...(14.10.2005)

Paní Němotová, jak zní úřední příjméní autorky nezapomenutelného klasického komediálního seriálu, oslavila loni své devadesátiny. Od data zrození plodu jejího dívčího mládí již tehdy uplynula dlouhá tři desetiletí. Na lehce zpleveleném luhu dívčího čtení vykvetla orchidea, která omamuje dodnes. Omamuje a strhává. Omšelé rčení, že není velkých a malých rolí, ale že jsou pouze velcí a malí herci, lze v tomto případě bez obav doplnit i o jména ostatních tvůrců. Nezapomenutelné kreace pábících žen a mužů prokazují, že hrabalovský přínos do české kultury není zdaleka omezen na jméno tohoto literárního velikána. Děj, který usiluje o pobavení, je současně dílem, které nutní k obecnějším zamyšlením nad rodinou, její funkčností i strukturou. Jak je možné, že se trs takto různorodých povah vůbec mohl na tak malé ploše - byť ve virtuálním světě desáté Múzy - snést? Tolerance nestačí, souznění nevystihuje syntézu těchto živelných rozmanitostí. Děti nejsou dětinské a dospělí nerezignovali na svou schopnost radost se zplna hrdla ze života. I to je přes propast desetiletí jedna z možných odpovědí na tu složitě jednoduchou otázku po životnosti a strhujícím překypování a dychtění i bažení, které z těch nádherných scén přímo sálají. A určitě to není odpověď jediná.(1.1.2008)

Asi nejlepší komediální český seriál, (fakt mě nenapadá nic lepšího) u kterého se vždy zaručeně pobavim. Nevim, kde se paní Vavřincová nechala inspirovat k napsání předlohy, ale vím, že bych tam dokázal koexistovat s hrdiny v nejlepší shodě. Co kus, to naprostá a dokonalá osobnost ve všech směrech. Je libo otrávit arsenem v nedělní kávě za doprovodu operní árie klouzajíc na jedné z Poldinek? Pak sáhněte po klasice! Je to zkrátka můj šálek čaje se vším všudy. "Holky, povedla se mi srnka" :))(10.12.2011)