Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 6 h 17 min (Minutáž: 8x55 min)

Klenot mezi československými seriály, něco takového nikdy neomrzí. Viděla jsem to už několikrát a rozhodně ne naposledy.(25.11.2007)

Jeden z mála českých kvalitních seriálů, který vznikl v době totality. Sešly se zde tři podstatné prvky: výborný scénář Fan Vavřincové, výborná režie Jaroslava Dudka a výborné herecké výkony včech protagonistů. Mluvit o každém z nich nemá cenu, všichni byli užasní a jedineční. Neopakovatelný a pro mě nepřekonatelný rodinný seriál, který svou laskavostí a účelem pobavení a odreagování dostane i toho nejzarytějšího odpůrce tohoto žánru. A to, že je obraz černobílý je jen k dobru, divák totiž nemá moc velkou možnost sledovat a rozptylovat se pestrým prostředím, ale nerušně vstřebábat a pozorovat herecké koncerty...(7.12.2007)

Kravina, ale geniální.(25.2.2011)

Na seriálu je patrné, že původně to byl jednodílný televizní film, jehož úspěch poté vedl k natočení celé série. První díl je naprosto geniální, zbytek je nadprůměrná kaše. Každopádně je tento první československý sitkom těžko napodobitelnou klasikou.(27.4.2011)

Nikdy mě nepřestane fascinovat, že dokonalej seriál se dá natočit ve dvou místnostech.(15.10.2012)

• - Dana Medřická přišla při natáčení s vlastním nápadem a to, že svoje repliky bude prokládat operními áriemi, což režisér J.Dudek přijal. (cariada)

• - Původně se seriál zamýšlel jako malá televizní komedie, pro velký úspěch však Fan Vavřincová napsala další díly. (M.B)

• - Jediná postava, která v seriálu nemá jméno, je jen prostě "babička" nebo "babí", je role Marie Rosůlkové. (Robbi)