Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 8 x 55 min

Na seriálu je patrné, že původně to byl jednodílný televizní film, jehož úspěch poté vedl k natočení celé série. První díl je naprosto geniální, zbytek je nadprůměrná kaše. Každopádně je tento první československý sitkom těžko napodobitelnou klasikou.(27.4.2011)

Takovou normální rodinku jsem poprvé viděl v deseti letech a tehdy mi humor v ní provozovaný přišel opravdu vtipný a oslovoval mě. O deset let později jsem už cítil, že někdy balancuje na hranicích trapnosti a místy ji dokonce překračuje. Ve své době to byla určitě komediální bomba, protože následovala hubená 70. léta, kdy se spousta tvůrců musela odmlčet a tvorba upadla do podprůměru. Vedle řady předních komediálních herců přinesl seriál velkou hereckou příležitost Daně Medřické, která toho díky zákazům zase tak moc natočit nestihla. Až do současnosti jde o jeden z nejlepších českých sitkomů, ale to vzhledem k absenci tradice a nepočetnosti původní české tvorby není až taková pocta. Nicméně v porovnání se zahraničním průměrem obstojí určitě se ctí. Celkový dojem 60 %.(25.11.2007)

Tento skvost dokazuje, že i v našich podmínkách lze natočit sitkom a nemusí vypadat jako Nováci a spol.(25.4.2003)

Klenot mezi československými seriály, něco takového nikdy neomrzí. Viděla jsem to už několikrát a rozhodně ne naposledy.(25.11.2007)

80% - Hodně dobrej oldschool...(25.7.2011)