Taková normální rodinka (TV seriál)

• Československo

Taká normálna rodinka

Komedie / Rodinný

Československo, 1971, 8 x 55 min

• ConanVJ

Tohle mě nikdy nebavilo a ani vtipný mi to nepřišlo. Ta babka, co si hrála na spisovatelku detektivek byla fakt tragická a nudná. K tomu nemám co víc dodat. 0% :)(4.10.2013)

Nikdy mě nepřestane fascinovat, že dokonalej seriál se dá natočit ve dvou místnostech.(15.10.2012)

Klenot naší tvorby, kde legenda střídá legendu. Myslím, že svého času drželo sváteční dopolední vysílání tohoto seriálu pohromadě dost rodin. Devět z deseti trenérů doporučuje Takovou normální rodinku k posilování břišního svalstva místo posilovny.(3.5.2008)

Na velmi malém prostoru se rozehrávají obyčejné lidské příběhy a nejjednudušší zápletky. Po takovém avízu zřejmě nikoho nenalákám ke shlédnutí tohoto seriálu- ale byla by to chyba! Pokud bych totiž dodala jména protagonistů, režiséra a statistiky sledovanosti, zájem o shlédnutí by se právem prudce zvýšil. Lidské vlastnosti, ve své originalitě dovedené ad absurdum, komika vyplývající z tradičního rozdělení rolí, drobné malicherné spory, přesto však rodinná pohoda a soudržnost tentokrát vystačily na nesmírně zábavnou a příjemnou podívanou. Za velice šťastné považuji obsazení vedlejších, avšak výrazných rolí- Bohdalová, Moučka, Šejbalová, Nový- každý vytvořil nezapomenutelnou a neopakovatelnou postavu v českém seriálu.(22.6.2010)

Fan Vavřincová stvořila sitcom, za který by se nemuseli stydět tvůrci Kroku za krokem a Ženatého se závazky dohromady, aniž to tušila a spolu s geniální režií a excelentní hereckou konstalací vzniklo něco, co může bavit generace. Díl s malířem Hamouzkem, který si míchá svinibrodskou zeleň šmrncnutou cihlou, aby vystřihl jelínky ("holky, povedla se mi srnka"), pejsky a hvězdičky, zatímco v kuchyni maminka zpívá s mokrým hadrem na hlavě "proč bychom se netěšili", babička plánuje do další detektivky obsadit vraha jménem Hamouzek a jedna z dcer ho následně kousne do ruky.............."Hamouzku, kams to vlez".(14.12.2004)