poster

Zloděj z Bagdadu

 • anglický

  The Thief of Bagdad

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1940, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  ****

  V porovnání je starší němá verze přeci jen ucelenější a Douglas Fairbanks dává postavě určitě víc, než její rozdělení na dva charaktery. Přesto je to podívaná, která se může směle měřit s pozdějšími Sindibádovkami a podobnými dobrodružnými sandály.(13.5.2011)

 • nervoznideda
  *****

  Tak tento film jsem viděl 2x a to v roce 1947 v kině a dnes po 68 letech v pc. Jsem navýsost spokojen. Zdraví deda :-)(9.7.2015)

 • Flego
  ***

  Rozprávky z Tisíc a jednej noci majú v sebe vždy čaro kúzelnosti. Aj v tomto spracovaní to tak je, s tým rozdielom, že sa niekedy kúzelnosť zamieňa s prostoduchosťou. A to nemám na mysli jednoduché triky, ktoré súvisia s rokom výroby. Zlodej z Bagdadu je príjemnou orientálnou ozprávkou pre všetky vekové kategórie, ale neposkytuje žiaduce uspokojenie, možno pre réžijnú roztrieštenosť.(3.2.2013)

 • Karlos80
  *****

  Tak toto je anglická orientální klasika a asi nejlepší dobrodružný příběh z Pohádek tisíce a jedné noci jaký jsem kdy viděl, pominuli ovšem ještě starší verzi filmu Thief of Bagdad z roku 1924 který jsem ale bohužel neměl ještě možnost shlédnout.Kordův Zloděj z Bagdádu je skvěle realizovaný především po vizuální stránce ( pestrobarevné kostýmy, barvy všeho druhu) a dokonalé trikové scény které jsou s barvitým vyprávěním příběhu v rovnováze a nezastiňují ho.Z hereckých výkonů se mi nejvíce líbil a určitě svým způsobem vynikal zejména Veidt v roli darebáka Jaffara a Malleson jako neschopný sultán, zcela propadlý hráčské náruživosti.Efekty a scény jako ty s létajícím kobercem se staly určitě na dlouhou dobu světově proslulé podobně jako postava Džina.Pozdější remaky všeho druhu už bohužel neměli takovéto kouzlo a sílu jako tento.Film získal čtyři oskary, což si myslím že už samo dokládalo tehdejší vysokou kvalitu zpracovaného témata a dané látky.Pro zajímavost:Snímek nebylo tehdy možné natáčet přímo v Bagdádu, pro evropský válečný konflikt. Korda však tehdy nechal vybudovat části pohádkového města Bagdád v kalifornské poušti Mojave.Jak věrohodně..Takže za obřího džina (Rex Ingram), malého chlapce Abu (Sabu), za zlého a úskočného vezíra Jaffara v podání Conrada Veidta a za opravdu věrohodně působivé záběry dávám plný počet *****.(12.10.2006)

 • liquido26
  *****

  Na tehdejší dobu se jedná o geniální dílo, které nepůsobí moc zastarale ani dneska - výprava, kulisy, triky, barva, zajímavý děj, který se originálu s Fairbanksem drží jen velice volně, téměř vůbec, zkrátka úžasná pohádka. Navíc Conrad Veidt se zde představuje ve své rozhodně nejlepší mluvené roli coby záporák Jaffar.(4.6.2010)

 • Sabu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace