Zloděj z Bagdadu

The Thief of Bagdad

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1940, 106 min

Rozprávky z Tisíc a jednej noci majú v sebe vždy čaro kúzelnosti. Aj v tomto spracovaní to tak je, s tým rozdielom, že sa niekedy kúzelnosť zamieňa s prostoduchosťou. A to nemám na mysli jednoduché triky, ktoré súvisia s rokom výroby. Zlodej z Bagdadu je príjemnou orientálnou ozprávkou pre všetky vekové kategórie, ale neposkytuje žiaduce uspokojenie, možno pre réžijnú roztrieštenosť.(3.2.2013)

Pohádka s exotickým orientem nádherných barev převedená na stříbrné plátno s autentickými exteriéry ve své době musela být velká filmová bomba. Čas ale ubral poněkud filmu na rozletu. Přesto vše je na co se tady dívat, hlavně ty nádherné barvy. Už proto to stojí za zhlédnutí.(26.3.2011)

Tak tento film jsem viděl 2x a to v roce 1947 v kině a dnes po 68 letech v pc. Jsem navýsost spokojen. Zdraví deda :-)(9.7.2015)

• Houdini

Oscar 3 : Kamera, Výprava, Speciální efekty + 1 nominace: Hudba(2.6.2004)

Na tehdejší dobu se jedná o geniální dílo, které nepůsobí moc zastarale ani dneska - výprava, kulisy, triky, barva, zajímavý děj, který se originálu s Fairbanksem drží jen velice volně, téměř vůbec, zkrátka úžasná pohádka. Navíc Conrad Veidt se zde představuje ve své rozhodně nejlepší mluvené roli coby záporák Jaffar.(4.6.2010)