Mladý filmový herec Cole Hauser se díky poslednímu filmu stává nejen slavným, ale i štvanou zvěří bulvárních médií. Až do chvíle, kdy se rozhodne proti bezohledným fotografům bojovat a používat k tomu i stejné metody jako oni... Bo Laramie je nová hvězda hollywoodských akčních filmů. Je atraktivní, má spořádanou rodinu, které se snaží zachovat soukromí, jak jen to jde a každý jeho film se stává hitem. Ale za úspěch se platí. V tomto případě ve formě neodbytného fotografa celebrit, Rexe Harpera, který odstartuje hon po skan-dálních fotografiích slavné rodiny. Troufalost Rexe Harpera a jeho kolegů se neustále stupňuje. Urputní paparazzi Laramieho a jeho rodinu pronásledují. Způsobí dopravní nehodu, při které ohrozí život slavného herce i jeho blízkých. Laramie se rozhodne paparazzim pomstít a začíná jednat... Akční film "Síla adrenalinu" se stane hitem, který udělá z dosud neznámého herce Boa Laramieho oslavovanou filmovou hvězdu. Sláva má však i své nepříjemné stránky, a tak se Bo, který se společně s manželkou Abby a malým synkem Zachem nedávno přistěhoval do vily v Malibu, stane terčem bezohledných paparazziů, kteří jsou ochotni pro pikantní snímek udělat cokoli. Bo si to uvědomuje, ale není na takový vpád do soukromí připraven. Když paparazzi Rex Harper přes hercovu žádost fotí malého Zacha, ujedou mu nervy a fotografa napadne, což pohotově zachytí Rexovi kolegové. Herec je u soudu propuštěn na podmínku, musí nastoupit do kurzu sebeovládání, ale odmítne se fotografovi omluvit, na což Rex odpoví vyhlášením války. Média jsou od té chvíle bohatě zásobena fotografiemi a skandálními lživými informacemi z hercova života. Jednoho dne Harper se svými kolegy Wendelem Stokesem, Leonardem Clarkem a Kevinem Rosnerem zastihnou Laramiovy na silnici a svými blesky mu znesnadňují řízení vozu natolik, že je herec nucen zastavit. Zezadu však do něj narazí další vůz. Paparazziové pak nehodu fotí, místo aby pomohli zraněným. Bo je sice zraněn jen lehce, jeho žena však přijde o slezinu a malý Zach je v komatu. Detektiv Burton, který má vše na starosti, sice Laramiemu věří, nemůže s tím však nic udělat. Bo začne pracovat na druhém díle Síly adrenalinu, a snaží se být co nejčastěji s rodinou. Útoky fotografů však neustávají. Jednoho dne dojde na silnici ke kolizi a Kevin se po pádu z motorky ocitne nad propastí. Bo mu chce navzdory všemu pomoci, ale Kevin ho nepřestává provokovat. Bo mu proto nepomůže a fotograf se zřítí. Detektiv Burton, který byl u vyšetřování Kevinovy smrti herci prozradí, že všichni čtyři fotografové za sebou mají kriminální minulost. Po dalším útoku Rexovy party, která zveřejní Kevinovy poslední fotky, se Bo rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. Nahlásí policii Leonarda Clarka jako ozbrojeného řidiče. Když muže zastaví policejní hlídka, fotograf z kapsy vytáhne místo dokladů podstrčenou pistoli a policisté ho zastřelí. Burton se netají svým podezřením, že vše nastražil Laramie a to si také uvědomí Rex. Společně s Wendellem vniknou do hercova domu, aby tu nastražili několik miniaturních kamer, a když jsou přistiženi, napadnou surově Abby. Je jasné, že teď už se Bo nezastaví, dokud si to ze zbývajícími dvěma fotografy nevyřídí. (oficiální text distributora)

POMO

Rádoby cool "akčný thriller" pre nenáročných videodivákov. Pre zbehlého kinodiváka so štipkou vkusu iba béčkovito klišovitá, logicky deravá a realitu si vlastným pravidlám prispôsobujúca nenávistná pomsta papparazziom. Tupá zábava v duchu akčňákov z osemdesiatych rokov, zasadená do estetickejšieho prostredia filmového šoubiznisu. Kráčajúca skala sa aspoň na nič nehrala, neprodukoval ju Mel Gibson a necameovali v nej žiadne hviezdy... **1/2 ()

kOCOUR

Koukatelné slušně odsýpající drama... Neradno se vša zamýšlet nad "hloubkou" tématu v kontextu s rálným světem. Nejedna bránice by to nemusela unést (jako ta moje ;) ()

Gemini

Je to vždycky smutné, vidět promrhaný potenciál. A tato naivní a (kromě Toma Sizemorea) nepřesvědčivě zahraná jakože óda na spravedlivou pomstu, jejíž scénář by snesl asi takový balík vylepšení jako zákoník práce, je příkladem toho nevyužitého potenciálu. A ty výstupy velkých hvězd nesvatého lesa, to je opravdu k smíchu. Jo a abych nezapomněl, pan detektiv mi ze všech nejvíc připomíná jakousi podivnou variaci na Columba střiženého Alem Bundou. A to není zrovna dobrá vizitka:) ()

Enšpígl

Film je asi tak stejně kvalitní jak práce paparazziů. Zatímco paparazziové loví fotky nás slavných. Já lovím fotky paparazziů. ()

Isherwood

Hereckým hvězdám v čele s Melem Gibsonem asi došla trpělivost a rozhodli se, že si to se svými nepřáteli číslo jedna vyříkají místo u nekonečných soudních sporů pomocí jim nejbližšího dostupného prostředku - filmu. Ať už chtěl producent Mel Gibson po scénáristovi Forrestu Smithovi a režiséru Paulu Abascalovi cokoliv, tak výsledek je dosti rozpačitý. Nevázaný thriller, okořeněný špetkou akce a celý obalený atmosférou hustého moralizovaní na téma, na kolik si člověk může dovolit upustit ze svého soukromí. Smithův příběh je příšerný, ale to se dalo čekat. Do hlavy mi však neleze jiná věc. A tou je fakt, že paparazziové jsou vylíčeni jako ti největší parchanti na světě, kteří čestným, mravným a s nejlepšími úmysly všekonajícím hvězdám jenom zasírají jejich život, likvidují jejich pracovní úspěchy, které si tak poctivě vydobyly. Bo Lamaire je ztělesním všech ideálů hollywoodského herce, kterého na stránkách (reálného) bulváru nenalezneme. Spořádaný rodinný život, práce akčního hrdiny mu jde od ruky, takže když se ve druhé polovině filmu změní v nelítostného boha pomsty, tak proč mu nefandit? Svoje chování, které vede krvavou cestou nelítostného souboje se zlodušskými paparazzi, nemusí téměř nijak odůvodňovat. Vždyť jde o blaho jeho rodiny. Nevadilo by mi to, násilí vidím ve filmu každý den, tak proč to najednou vytýkat Paparazzimu ? Protože pokud chce Smith s Abascalem najednou tak mermomocí moralizovat nad (pro herce toliko závažným) tématem svého soukromí, tak by si měli na věc utvořit jeden souvislý názor a rozebrat jej ze všech stran, včetně té "druhé". Takhle zůstal výborný nápad ležet pod nánosem bahna, kterému se říká neobjektivnost. A to si hvězdy asi neuvědomují, že díky těmto lidem získali podstatnou část své slávy a popularity. Ale pardon, ony se ti paparazziové dělí ještě na ty hodné a ty zlé, že? ()

tron

„Ako vyriešime váš problém?“ – „Môj problém je, že som tomu smradovi málo rozbil papuľu.“ Zaujímavý nápad o otravných fotografoch, ktorí vám ničia súkromie a často si to i užívajú (ťažko povedať, čo si o tom – a princeznej Diane - myslia reálni paparazziovia) sa v slaboduchej réžii a podľa triviálneho scenára mení na (pod)priemerný akčný triler o chlapovi, ktorý sa naštval a dal sa na cestu pomsty. Prirátajte si k tomu čudné herecké výkony Colea Hausera (TÁBOR TIGROV, ČIERNOČIERNA TMA) a Toma Sizemorea (RELIC, PAVUČINA SNOV), vynásobte to odhadnuteľnou zápletkou a vydeľte hŕstkou cameo roličiek (Vaughn, producent Gibson). ()

Pethushka

Já až tak zklamaná nejsem. To ale nemění nic na tom, že film je jen průměrný thriller. Je třeba ho brát s nadsázkou, protože tak hloupě by to jistě nedopadlo. Nijak složitý film, pro chvíle, kdy se mi nechce přemýšlet. ()

Arx

Hodně nenáročný thriller na který se dá jednou podívat a docela pobavit ale víckrát rozhodně ne. Šedý průměr, který nám Hollywood servíruje 100x do měsíce. ()

choze

Mel Gibson účtuje s paparazzii klišoidním nudným revenge béčkem. No, ten jim teda dal. P.S.: Paparazziové jen fotí, Mele, texty k jejich fotografiím v bulváru si vymýšlí a píše někdo úplně jiný. ()

Dudek

Zajímavý příběh, který ovšem může působit dojmem, že tohle nevidíme poprvé a mýlit se rozhodně nebudeme. Scénář totiž není nijak originální, jediné co tu může být jistým způsobem inovativní je prostředí do kterého je příběh zasazen. Musím uznat, že chování Paparazziu mi bylo krajně nepříjemné a nemyslím si, že se jedná o moc velký krok od reality (samozřejmě, že ve filmu je vše přehnané, neboť chce lidem ukázat, že novinám se nedá věřit a fotografové jsou příšerné kreatury). Fotografové, pro které je práce koníčkem, jsou jako lovci, kterým jde jen o pořádný úlovek a nezastaví se před ničím. Za největší klad považuji Coleho Hausera, který sice nepodává dechberoucí výkon, ale jeho tři výrazy přesně sedí k postavě Bo Laramieho. ()

Hal_Moore

Jde sice o pomstu herců vůči paparazziům, ta ale neměla zase tak moc zapůsobit na diváky, jako spíš vytvořit dobrý pocit u samotných herců. Mel Gibson při jednom rozhovoru dostal nápad, který se přetavil ve film, nic jiného v tom není. Přetavil se v klasický, téměř televizní "akční" thriller, s televizním obsazením, televizním scénářem a televizními efekty. Do kin šel jen proto, aby se o něm vědělo. Podobných, průměrných filmů vzniklo spousta. Spoustě jsem dal také průměrné hodnocení, proč bych jej tedy nemohl dát i snímku Paparazzi, když jsem se skoro vůbec nenudil. Nedělní večer, otevřený lahváček, mísa brambůrků a nenáročný thriller. ()

sniper18

Je to dosť dobrý thriller. Má veľmi dobrý príbeh o hercovi, ktorý sa po poslednom filme stal hviezdou a tak sa spolu s rodinou stal terčom paparazziov, na čo si nevedia zvyknúť, ale keď novinári prekročia hranice tolerovateľných hraníc a hercovi spôsobia autonehodu, čoho následkom je jeho syn v kóme a navyše sa im kvôli žiadnym svedkom nič nestane, rozhodne sa zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. So spracovaním som spokojný, síce neponúka nič výnimočné, žiadnu originálnu situáciu alebo nejaký výnimočný moment, ale tu to vôbec neprekáža, film nemá žiadne slabé miesto a dej si ma získal takmer okamžite, keďže zápletky na tému pomsty mám rád a s takýmto nápadom o hercovi, ktorý sa mstí paparazziom som sa ešte nestretol. Celý čas je to výborná zábava a navyše mám rád častý prvok filmov s podobnou zápletkou a to detektíva, ktorý tuší, kto by asi tak mohol byť vrahom, ale moc do toho nezasahuje, lebo vie, ktorá strana je tá správna a ten je aj tu, takže si nemám na čo sťažovať. Čo sa týka akcie, tak tu o ňu prakticky vôbec nejde, záporákov je len pár a tých chce hlavný hrdina dostať skôr inak, ako násilím, ale aj tak sú jednotlivé spôsoby ich zbavenia sa dostatočne zaujímavé, hlavne situácia s pištoľou v kabáte, takže pre potreby filmu to stačí. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Cole Hauser v hlavnej úlohe, ktorému sa nedá nefandiť, zaujímaví záporáci, obzvlášť Tom Sizemore, Dennis Farina v úlohe detektíva a bezproblémové vedľajšie postavy. A poteší aj niekoľko menších cameí, obzvlášť Mel Gibson. Réžia a technická stránka nie sú ničím výnimočné, ale potreby filmu spĺňajú viac než dosť. Ja som spokojný, filmov s tématikou pomsty nie je nikdy dosť a tento ničím neurazí a je dostatočne zábavný. 75% ()

StarsFan

Zajímavý téma. Hollywood už natočil filmy snad o všech profesích, ať už se jednalo o zloděje, policajty, doktory, mafiány, profesory... o hercích ale ještě asi ne. Jenomže zajímavej nápad je asi to jediný, co tenhle film má. Jo, a taky Mela Gibsona, kterej se ujal produkce a střihl si ve filmu menší roličku hodnou spíš komparzistů. Takže pokud chcete vidět život celebrity z té temnější stránky, tady máte takový menší příklad, jak to chodí. Ale pokud chcete seriózní film na hlubokomyslné téma, držte se od tohohle dílka radši dál. ()

viperblade

Lepší tři hvězdičky. Tento film je obstojně natočen, má výborné obsazení (Robin Tunney z PB, Cole se svými pár pohledy se tam akorát hodil.. :-) ale na co dojíždí je scénář... celou dobu nevíte, jestli detektiv je na jeho straně nebo ne... Ale zase není to TAK špatné. Viděl jsem spoustu daleko horších filmů. ()

castor

První třetina solidní, zbytek trestuhodně nevzrušivý. Pro skandální fotku udělají cokoliv. Pokud se ovšem producent Mel Gibson naštval a bral tenhle naivní kousek jako pomstu/odvetu, můžou se paparazzi spíš upřímně zasmát. Aktuálně se jedna parta zaměřila na vycházející akční hvězdu, hon za titulní fotkou nakonec skončí fatálně. Filmová star policii zrovna dvakrát nevěří, respektive z čestného taťky od rodiny se stává mstitel, takže žádné psychologické drama nečekejme. Spíš takové dětinské likvidace fotonepřátel. Oni jsou naštvaní na něj, on na ně a vzájemně si chtějí škodit. Ve finále to ovšem vypadá spíš na oslavu násilí. A to není zrovna dobrá vizitka. Tvůrci působí neotrkaně a místy neví, co chtějí divákům předložit, nicméně tempo je velmi slušné, herec několika málo rolí (Cole Hauser), jehož jméno si sotva zapamatujete, odvádí přesně tu prkennost, kterou od něj tak nějak očekáváme. ()

freddy

Tak nějak jsem od toho nic moc nečekal, jen jsem si říkal, že ten popis děje zní hodně zajímavě, a když jsem nenašel ve večerní nabídce TV stanic nic zajímavějšího, tak jsem se na to zkusil podívat. A zakoukal jsem se do toho natolik, že mě až překvapilo, jak příjemně ten děj plyne a jak je to celkově pojato hodně nenáročně, takže mozek a myšlení jsem mohl nechat v klidu a mohl jsem si naplno užívat pomstu jednoho herce dotěrným fotografům, kteří profitují z fotek celebrit. Pomsta to byla rafinovaná, chytře promyšlená a dovedená až do konce, aniž by kdokoliv mohl přímo obvinit onoho herce, že je za ty nehody, které se jednotlivým paparazziům staly, přímo odpovědný. Tady krásně zapracovala vynalézavost a chytrost scénáristy a musím říci, že já bych asi takto rafinované provedení pomsty nevymyslel. Jak říkám, je to příjemný film se zajímavým a napínavým dějem, který hodně rychle utekl, aniž by stihl začít jakkoliv nudit a já jako normální divák jsem maximálně spokojený. Herecké výkony byly perfektní, tam nemám absolutně co vytknout, a ono vůbec celkově je velice těžké něco tomuto filmu vytýkat. Ale přesto tak nějak cítím, že na nějaké lepší hodnocení to není, je to tak někde mezi třema a čtyřma hvězdama, ale nakonec zůstanu asi u toho, že to je mírně nadprůměrný thriller, který na jedno skouknutí je perfektně použitelný, a tak to má asi být, takže uděluji lepší tři hvězdy. ()

Spooner

Nic víc než průměrný akčňák od tohoto filmu nečekejte. Stejně tak od toho nečekejte převratný děj,vývoj postav,napětí a dobré herecké výkony. Jako zábava na jeden sobotní večer ale dostačující, i když z tohoto námětu se dalo vytěžit více. ()

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)