Jistě, pane ministře (TV seriál)

Yes, Minister

Komedie

Velká Británie, 1980, 21x30, 1x50 min

Jde o jeden z nejpronikavějších pohledů do kuchyně praktické rutinní politiky, tj. toho typu politiky, který vyplňuje 90-95% obsahu veškeré praktické politiky ve všech jejích formách (nechci tu opakovat zasloužené komplimenty na adresu tvůrců JISTĚ). Spokojím se jen jedním: že mimo sitcom tu lze mluvit i o vrcholné podobě scény - či řetězu scén - klasického kabaretu.) I v satirické nadsázce jsou patrna všechna kouzla její ukoptěné všednosti. Britský případ je nadčasový také pro ostatní představitelné národní demokratické formy. (Veřejným tajemstvím je, že s některými posuny to platí minimálně i pro autoritativní režimy.). Na druhou stranu si lze říci, že s politikou to nemůže být tak špatné, když si umí sama ze sebe udělat legraci a naopak - kdo zná tento seriál, nemusí zbytečně ztrácet čas četbou stejně plytkých novin a dalších médií naší doby. Je to zábava, která se neomrzí a vždy má co říci a čím povzbudit.(8.2.2008)

• Chrustyn

Další klasický britský sitcom a opět musím jít zcela proti proudu. Nebudu to prodlužovat a napíšu jen, že jsem viděl 3 díly a nudil se jak rocker na baletním představení.(11.5.2010)

Satira ostrá jako bič a vtipná jako málo výtvorů. Hlavní trojice herců předvádá naprosto skvostné herecké výkony a dá se říct, že na nich celý projekt stojí. Humor nemusí být pro každého ready, ale většina si zde nějakou maličkost najde, jen to chce přepnout na jinou notu. Ze všech Britských sitcomů bych ho hodnotil na první místo (ještě před Halo Halo a Červeného trpaslíka ) a na místo druhé bych dal pokračování Jistě pane premiére...(2.9.2005)

Po letech paradoxně ještě zajmmavější než v době premiéry - nejen že to neztratilo nic ze své břitkosti a trefnosti, ale paradoxně právě proto, to ukazuje jak strašlivě a zároveň úžasně stejné v moderní demokracii všechno je. Což tedy ukazuje že ryba prostě smrdí od hlavy, ale zároveň to stejně tak ukazuje, že prostě pořád plave. Že systém, navzdory všem chybám, pořád funguje a je tedy v základu správný. 10/10(9.11.2015)

Nestárnoucí politická satira podaná v EXKLUZIVNíM balení. Vtipné, avšak ( při hlubším zamyšlení ) s notnou příchutí trpkosti, při ještě větším zamyšlení to přímo zapáchá. Nejvýstižnější však bude slovo: PRAVDIVÉ. Narozdíl od seriálu, ve skutečném životě stejné, nikoliv však již VTIPNÉ. p.s. tenhle šálek kávy, JÁ tuze rád! 100%(30.11.2010)