Nadčasová záležitost, vynikající humor...(22.2.2008)

Po 1. sérii tři hvězdičky. Pánové jsou sympatičtí a na seriál s politickou tématikou to opravdu není nejhorší. Co mi ale vadí je fakt, že všechny epizody se odehrávají na jedno brdo. Pan ministr vždy vehementně prosazuje nějakou změnu, načež na konci zjistí, že tato změna by vedla k takovým a takovým událostem, které by byly pro politiku nepříhodné, takže se své změny vždy vzdá.(4.3.2010)

Neskutečná darda politické satiry v anglickém obalu. Největší sada na tom je, že je to přes třicet let starý obraz politiky, která funguje dnes u nás....ono to asi i odpovídá, že jsme pořád minimálně 30 let za Evropou pozadu. Doporučuju i s premiérem.(13.1.2013)

Politická satira prý rychle stárne. Kdeže! Ta špatná možná, ale ačkoli je Jistě, pane ministře starší než já, je na rozdíl od mé maličkosti brilantní a vytříbené. A ani v argumentační pohotovosti a uhlazené jedovatosti nejsem s to siru Humphreymu konkurovat, běda mně. Ale ještě víc a zaslouženě běda Jimu Hackerovi. Pokud zatoužíte po korunovačním klenotu britského televizního umu, neváhejte. A prahnete-li po dávce humoru suchého jako nejdražší martini a ostrého jako puky na gentlemanových kalhotách, tak neváhejte už vůbec.(1.8.2007)

Když jsem se o tomto seriálu bavil s jedním kamarádem, který pracuje od roku 1990 na jednom ministerstvu, řekl mi: Ty se tomu směješ, ale ono to takhle funguje doopravdy. A kdo je asi ze všech herců tam nejlepší? No přeci Nigel Hawthorn, Sir Humphrey.(25.12.2006)

• - Jim Hacker (Paul Eddington) vystudoval ekonomii na London School of Economics a to mu to Humphrey (Nigel Hawthorne) i Bernard (Derek Fowlds) často předhazují, hlavně v souvislosti s tím, že neovládá latinu. Humphrey i Bernard mají klasické vzdělání na Oxfordu. (#47)

• - Ve 4. epizodě 1. série se během 23. minuty, kdy spolu hovoří Sir Huphrey Appleby (Nigel Hawthorne) a James Hacker (Paul Eddington) v pracovně, se Humphreymu během jedné scény změní kravata z červené na puntíkovanou a zase zpět na červenou. (Chegi)

• - Scenáristé Antony Jay a Jonathan Lynn se záměrně vyhýbali jakémukoli odkazu, který by naznačoval, ke které politické straně je Hacker (Paul Eddington)loajální. (HellFire)