Je to zvláštní. K tomuhle seriálu se vracím snad nejčastěji, postupem času už se míň směju, bavím však stále stejně, víc si uvědomuju absurditu toho všeho a neustále se modlím, aby to byla pravda co nejmíň.(26.3.2008)

Nerad bych tomuto seriálku říkal sitcom. Přestože je to postaveno na humorných situacích, Monty Pythonům taky neříkáme sitcom. Toto je parodická satira plná ironie a sarkasmu nad politiky a jejich chováním vůbec. A za největší ironii a sarkasmus já považuju, že Eddington za to dostal od premiérky řád.(13.2.2006)

Dobromyslný naiva Paul Eddington dostává na starost úplně zbytečné ministerstvo pro administrativu a neuvědomuje si, že je jen loutkou, za jejíž nitky tahá mazaný tajemník Nigel Hawthorne. Ten s otcovskou shovívavostí pohlíží na ministrovu snahu něco změnit a s rafinovaností protřelého diplomata ho vždycky odcvrnkne o krok zpátky před startovní čáru. Roztomilé, zábavné, absurdní a pravdivé. 80 %(23.2.2003)

100% - Napadá mě jen jedna slabina tohoto seriálu, který k mému velkému překvapení znají snad pouze Češi a někteří Britové. Ve světě je naprosto neznámý. Onou slabinou by bylo věčné opakování stejné struktury. Problém se většinou přetaví ve střet zájmů, a nastalý "kompromis" je ku prospěchu jak Sira Humphreyho tak Jima Hackera. No jo. Ale ono to nemusí být slabinou, když si uvědomíte nadčasovost vět vyřčených a činů provedených a frekvenci jajich variací v denních zprávách. Jistě, pane ministře je pro mě geniálním seriálem a lingvistickým klenotem.(30.9.2011)

Nevim nevim, asi jsem trosku mimo, ale osobne jsem k tomuto dilku nikdy neprilnul a to jsem se neustale presvedcoval, ze tomu musim dat jeste sanci, kdyz o tom vsichni pisi v superlativech. Navic mam moc rad britske komedialni serialy, ale bohuzel "Ministr" ani "Premier" si me moc neziskaly. Ano, zasmal jsem se, ale maximalne tak jednou za dil, coz je na muj vkus dosti malo. Pro me rovnych 50%(26.4.2008)

• - V 1. díle 2. série "Humánní polečnost" nasupuje Jim Hacker (Paul Eddington) hned na začátku dílu do auta a jede se svým šoférem. Během cesty však šofér vůbec netočí volantem. Viditelně drží ruce na volantu ve stejné pozici i v okamžiku, kdy auto zatáčí. (Hopkins)

• - Ve 4. epizodě 1. série se během 23. minuty, kdy spolu hovoří Sir Huphrey Appleby (Nigel Hawthorne) a James Hacker (Paul Eddington) v pracovně, se Humphreymu během jedné scény změní kravata z červené na puntíkovanou a zase zpět na červenou. (Chegi)

• - V celém seriálu se britský předseda vlády neobjeví ani jednou, přestože je často zmiňován. (GordonCZ)