poster

Jistě, pane ministře (TV seriál)

 • Velká Británie

  Yes, Minister

Komedie

Velká Británie, 1980, 21x30, 1x50 min

 • Aidan
  *****

  Politici se mění, státní správa zůstává. Je to satira, anebo řada dokumentárních filmů? Škoda jen, že "Jistě, pane ministře" a "Jistě, pane premiére" nebylo následováno další sérií třeba pod názvem "Jistě, pane eurokomisaři." Vidět Jima Hackera a sira Humphreyho v prostředí bruselského byrokratického euromolocha by muselo být k popukání.(27.5.2009)

 • Faidra
  *****

  Politická satira prý rychle stárne. Kdeže! Ta špatná možná, ale ačkoli je Jistě, pane ministře starší než já, je na rozdíl od mé maličkosti brilantní a vytříbené. A ani v argumentační pohotovosti a uhlazené jedovatosti nejsem s to siru Humphreymu konkurovat, běda mně. Ale ještě víc a zaslouženě běda Jimu Hackerovi. Pokud zatoužíte po korunovačním klenotu britského televizního umu, neváhejte. A prahnete-li po dávce humoru suchého jako nejdražší martini a ostrého jako puky na gentlemanových kalhotách, tak neváhejte už vůbec.(1.8.2007)

 • Idaho
  *****

  Když jsem se o tomto seriálu bavil s jedním kamarádem, který pracuje od roku 1990 na jednom ministerstvu, řekl mi: Ty se tomu směješ, ale ono to takhle funguje doopravdy. A kdo je asi ze všech herců tam nejlepší? No přeci Nigel Hawthorn, Sir Humphrey.(25.12.2006)

 • kinej
  *****

  Nejedná se o ten sitcom, u kterého bych ze sebe vypouštěl salvy smíchu. Humor tohoto seriálu je spíše jemnějšího rázu. Divák se pousměje nad chytrostí glos, autentičností zápletek a bravurním herectvím. Autoři jsou zcela jistě světa politiky znalí, a ani si nechci představit, co všechno ze seriálu má reálný podklad. Tento seriál je pro mě synonymem pro inteligentní humor.(1.9.2008)

 • Tosim
  *****

  Je to zvláštní. K tomuhle seriálu se vracím snad nejčastěji, postupem času už se míň směju, bavím však stále stejně, víc si uvědomuju absurditu toho všeho a neustále se modlím, aby to byla pravda co nejmíň.(26.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace