Pecka! Satira najťahšieho kalibru.(27.8.2005)

Jako sitcom "pouze" dobré, jako politická satira zesměšňující principy fungování (nejen) vysoké politiky však přímo vynikající. Chytré, trefné, pravdivé. Skvělá, nadčasová záležitost.(7.6.2015)

Názorná ukázka toho, jak to chodí v politice. Útrapy britské vlády, jejích úředníků a zvláště ministra Jima Hackera doženou diváky k slzám... smíchu. Geniální satira, co má jen málo hluchých míst. 91%(11.10.2010)

Na tomhle seriálu je hodně vidět, že autoři (Antony Jay a Jonathan Lynn) prostředí britské státní správy znali naprosto přesně. Ovšem takhle fantasticky vtipně vám politiku jen tak někdo nepodá. Nejlepší postavou pro mne je jednoznačně Sir Humprey Appleby, stálý tajemník ministerstva pro administrativní záležitosti. Monenty, kdy mírně natvrdlému Hackerovi vysvětluje fungování nějakého obzvlášť zapeklitého mechanismu, jsou absolutní skvosty. Musím pochválit vynikající český dabing, který se směle vyrovnává originálu. Pokud se vám seriál líbil, mohlo by vás zaujmout, že: v češtině vyšly celkem čtyři knihy napsané dvojicí Jay a Lynn, kde je dění popsáno deníkovou formou, což dává fórkům úplně nový rozměr - stejnou situaci totiž popisuje úplně jinak naivní Hacker, protřelý Appleby a mladý Bernard. Zajímavé je i divadelní zpracování Na Vinohradech. V hlavních rolích Preiss a Němec. Taky povedená záležitost, byť kvalit seriálu IMHO nedosahuje. Na závěr má oblíbená citace Sira Humpreyho: "Ten, kdo chce zachovat tajemství, musí zachovat tajemství, že má tajemství k zachování."(14.4.2007)

Ač mi dalo práci rozhodnout se zda-li se na to podívám nebo ne, nakonec jsem risknul a naprosto oněměl tím jak Jim Hacker, Bernard nebo Sir Humphrey hláškujou a to natáčení si naprosto užívají. Co epizoda to satira na vládu, která se nezměnila od té doby do dnes a je stále stejná. Mimo to jsem měl rád toho, no, pana Majzla, teda Hajzla....no vlastně Wajzla :-D Britcom je to nejlepší co se na světě mohlo urodit a tento seriál ho nezničitelně zastupuje a nadále zastupovat bude po boku takových hvězd jako je Černá zmije nebo Červený trpaslík. Jediné co mohu dodat je: Jistě, pane ministře (98%)(31.8.2006)

• - Sir Humphrey Appleby (Nigel Hawthorne) i ministrův osobní tajemník Bernard Woolley (Derek Fowlds) jsou ženatí, manželka prvně jmenovaného je vidět pouze v epizodě "Konečné rozhodnutí" (Big Brother), kdy během Humphreyho nočního telefonátu s ministrem leží vedle něj v posteli. Bernardova žena se neobjeví ani jednou, ale v epizodě "Klíč" (The Key) Bernard prohlásí, že nedavá klíč od vlastního domu svojí tchýni. (#47)

• - Ve 4. epizodě 1. série se během 23. minuty, kdy spolu hovoří Sir Huphrey Appleby (Nigel Hawthorne) a James Hacker (Paul Eddington) v pracovně, se Humphreymu během jedné scény změní kravata z červené na puntíkovanou a zase zpět na červenou. (Chegi)

• - Karikatury hlavních postav v úvodní znělce seriálu kreslil známí anglický karikaturista Gerald Scarfe. Derek Fowlds (představitel Bernarda) chtěl kresby odkoupit, ale jejich cena byla příliš vysoká. (mcleod)