Když jsem se o tomto seriálu bavil s jedním kamarádem, který pracuje od roku 1990 na jednom ministerstvu, řekl mi: Ty se tomu směješ, ale ono to takhle funguje doopravdy. A kdo je asi ze všech herců tam nejlepší? No přeci Nigel Hawthorn, Sir Humphrey.(25.12.2006)

For ME 100%(23.1.2008)

Vynikající sitcom , britský humor je prostě asi nejlepší na světě. Takhle se bavit v prostředí politiky , to nedokáže kdekdo.(14.11.2004)

Naprosto dokonalá série, u které jen není vždy zcela jasné, jde-li o sitcom či politický dokument.(24.3.2005)

Kultovní seriál vznikl díky Antony Jayovi a Jonathanu Lynnovi, kteří prostředí vysoké politiky důvěrně znali a na scénáři pracovali s pomocí Johna Cleese z Monty Pythonů v druhé polovině 70. let. Pilotní díl seriálu byl přijat s velkým ohlasem, a tak v roce 1979 bylo natočeno 21 epizod, které byly odvysílány na BBC o rok později - a diváci šli do kolen. Seriál se úžasně líbil i premiérce Thatcherové, která u něj dokázala strávit celé hodiny. Pro toho, kdo se chce něco dozvědět o politice, nemá smysl pročítat politologické příručky nebo poslouchat nudné narcistní projevy politiků v televizi, ale je nejlepší shlédnout pár dílů tohohle geniálního seriálu a hned pochopí, jak to v politice chodí. Díky geniálnímu obsazení měl seriál úspěch po celém světě. Za svůj majstrštyk byli Paul Eddington jako představitel slabošského a důvěřivého Hackera a Nigel Hawthorne jako vychytralý manipulátor Appleby oceněni řádem CBE a Antony Jay byl povýšen do šlechtického stavu. Jediný, komu se kupodivu seriál nelíbil, byla britská státní správa, která tohle dílko označila za podlé a přeceněné. Sbírka cen a nejrůznějších vyznamenání, kterou získali tvůrci, by zabrala mnoho místa a o jednotlivých zápletkách a dialozích by se dalo dlouho diskutovat. Pro mě neodolatelná záležitost. Stoprocentní hodnocení.(18.10.2007)

• - Ve 4 minutovém skeči, ve kterém se objevuje v roli předsedkyně vlády Margaret Thatcherová, je řečeno, že Sir Humphrey (Nigel Hawthorne) má doktorát z politiky a ekonomie. V jiné epizodě však bylo uvedeno, že má klasické vzdělání na Oxfordské univerzitě. (GordonCZ)

• - V roce 1984 byl natočen hodinový vánoční speciál, v české distribuci však na DVD uveden nebyl.  (JarA*)

• - V 1. díle 2. série "Humánní polečnost" nasupuje Jim Hacker (Paul Eddington) hned na začátku dílu do auta a jede se svým šoférem. Během cesty však šofér vůbec netočí volantem. Viditelně drží ruce na volantu ve stejné pozici i v okamžiku, kdy auto zatáčí. (Hopkins)