Jistě, pane ministře (TV seriál)

Yes, Minister

Komedie

Velká Británie, 1980, 21x30, 1x50 min

Dobromyslný naiva Paul Eddington dostává na starost úplně zbytečné ministerstvo pro administrativu a neuvědomuje si, že je jen loutkou, za jejíž nitky tahá mazaný tajemník Nigel Hawthorne. Ten s otcovskou shovívavostí pohlíží na ministrovu snahu něco změnit a s rafinovaností protřelého diplomata ho vždycky odcvrnkne o krok zpátky před startovní čáru. Roztomilé, zábavné, absurdní a pravdivé. 80 %(23.2.2003)

Nejedná se o ten sitcom, u kterého bych ze sebe vypouštěl salvy smíchu. Humor tohoto seriálu je spíše jemnějšího rázu. Divák se pousměje nad chytrostí glos, autentičností zápletek a bravurním herectvím. Autoři jsou zcela jistě světa politiky znalí, a ani si nechci představit, co všechno ze seriálu má reálný podklad. Tento seriál je pro mě synonymem pro inteligentní humor.(1.9.2008)

Sociologická sonda do jádra politiky tak hluboká, že spolehlivě bodá i po třiceti letech; zbožné přání všech analytiků, komentátorů i prostých voličů, aby to tak po sečtení vysypaných uren nebylo.(29.9.2013)

Nevim nevim, asi jsem trosku mimo, ale osobne jsem k tomuto dilku nikdy neprilnul a to jsem se neustale presvedcoval, ze tomu musim dat jeste sanci, kdyz o tom vsichni pisi v superlativech. Navic mam moc rad britske komedialni serialy, ale bohuzel "Ministr" ani "Premier" si me moc neziskaly. Ano, zasmal jsem se, ale maximalne tak jednou za dil, coz je na muj vkus dosti malo. Pro me rovnych 50%(26.4.2008)

Je naprosto neuvěřitelné, jak se pohled na politiku nemění za ta desetiletí..furt je to stejná banda zmetků:D Navíc se tu politikaří se skvělým britským humorem, což zaručuje dostatečou zábavu.(27.1.2008)