Tajemství války (TV seriál)

Sworn to Secrecy: Secrets of War

Secrets of War

Dokumentární / Válečný / Historický

USA, 1998, 65x53 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Rozpočet £60,000(24.4.2009)

Pětašedesátidílný dokumentární seriál o zdánlivě epizodních či okrajových událostech v kontextu s válečným děním >lidsky skvěle pokrokového< , násilím a zvraty však velmi produktivního 20. století. Řemeslně standardně americké, faktograficky samozřejmě lehce ovlivněno americkým pohledem na věc. Snad jen proto nelze poctivě dát plný počet hvězd... - - - P.S. Vzhledem k absenci informací o seriálu na čsfd i na stránkách tv Prima, která jej uvádí ve svém vysílání, nechť si každý dohledá sám více na http://www.secretsofwar.com/ . . . - - - P.P.S. Pozor! Nezaměňovat se seriálem "Secrets of World War II" ( http://www.csfd.cz/film/178058-secrets-of-world-war-ii/ ) - zde česky uvedený jako "Tajemství války" - bohužel tak jako tento seriál, uváděný pod stejným českým názvem.(14.10.2007)

Trvalo mi přes rok než jsem zhlédla všechny dostupné díly, ovšem stálo to za to. Válka je hnusná v jakémkoliv období.(5.1.2014)

"První obětí války je pravda." Jak výstižné.(2.6.2013)

Velmi zájímavý dokument. Mnohokrát jsem měl pocit, že z dokumentu se plynule stává až konspirační teorie. Ale pokud mohu srovnávat, tak se nebojím "zákulisí války" posunout až na samotný vrchol pyramidy dokumentárních filmů, věnových válečným konfliktům.(27.4.2011)

Dnes nevídané, v americkém dokumentu o vietnamu mluví skoro z půlky vietnamci.(22.12.2013)

Tajemství války popisuje jednotlivé válečné operace tak podrobně a monotónně, že může zaujmout snad jen válečné nadšence. V té záplavě informací lze jen velmi těžko rozeznat skutečné perly a tak vám nakonec všechno splývá dohromady a jen těžko udržíte pozornost.(4.2.2016)