Reklama

Reklama

Epizody(9)

Devítidílný seriál Jaroslava Dietla o pitné vodě a lidech kolem ní je snad trochu romantickou představu o vodohospodářích a jejich životě. Seriál natočil pro Československou televizi Ostrava František Mudra. Tehdy bylo zapotřebí ukázat divákům člověka silného, zásadového a zoceleného, který neustupuje přívalu problémů. A i když ztratí rodinu, stále se znovu staví na nohy. Devět dílů seriálu se soustřeďuje na soukromý život hlavních postav, řeší se partnerské konflikty, rozpady rodin apod.

Pavel Nový hraje hrázného Jana Palyzu. Jeho postava není jednoznačně ani kladná, ani záporná, i když převažují kladné vlastnosti. Jana Krausová ztvárnila roli Ivany Opatové, Palyzovy přítelkyně a svobodné matky, právě ona je dost nevyrovnanou osobností v partnerských vztazích. (Česká televize)

(více)

Recenze (119)

Stejšn 

všechny recenze uživatele

"Dyť ta Krausová se pořád tváří jako prdel" - tak tohle je jedna z věcí, na které nikdy nezapomenu. Takhle komentovala seriál při premiérovém uvedení moje máma. Od té doby, vždycky když o seriálu slyším, vybavím si tuhle hlášku Celkem se to dá vidět, ale žádný zázrak to opravdu není. Snad ani jedna sympatická postava, celé trio Palyza - Palyzová - Sikita je špatné. Zajímavé prostředí. ()

Danulinda 

všechny recenze uživatele

Zatímco v současných seriálových paskvilech, kde místo kvality rozhoduje pouze kvantita, tedy čím více dílů, tím lépe, tak u těch starších se jednalo přesně o opak. Kvalita byla prioritou. Odráželo se to také tím, že do nějakých zhruba 10 - 20ti dílů je možné zahrnout všechno podstatné a přitom se neopakovat. Stejně tak tomu je i u seriálu Velké sedlo, kde je barvitým a poutavým způsobem vykreslen příběh hrázného, ve skvělém podání Pavla Nového, jenž dává přednost své práci před odstěhováním se pryč s manželkou, která nebyla schopna pochopit, co pro něj přehrada a práce kolem ní znamená. V tomto dojemném, místy i dramatickém příběhu Pavlu Novému skvěle sekundují V. Jandák, J. Smutná, I. Vyskočil, J. Krausová, J. Holý či krásně legrační K. Vochoč. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout pro mě zcela neznámého herce Tomáše Jirmana, který předvedl tak věrohodný výkon, až měl člověk dojem, že to snad ani nehraje, ale žije! Scénář je na 4 bodíky, herecké výkony 5, hudba 5, natáčecí prostředí 5, celkem tedy zasloužených 5 bodíků. ()

Reklama

Chajimwitz 

všechny recenze uživatele

Měním hodnocení a přidávám hvězdu.Za bolševika jeden z nejslabších seriálů,nyní ve srovnání s moderní tvorbou a pořady dnešních televzních stanic je tento komunistickej polokýč oáza pohody a dobrý zábavy.A to se na to prosím dívám v pět ráno,hned po probuzení,kdy je člověk nejvíc náchylnej na rozčilení.Nejvíc se mi líbí hlavní záporňák Karel Vochoč. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Seriál, který kdysi byl hojně parodován. Svoje kvality má, ale mohl být lépe natočený. Kamera, respektive obraz je dost nekvalitní i na dobu svého vzniku a totéž platí třeba o zvuku. Někdy děj zbytečně brzdily například ukázky z práce potápěčů při zabezpečování přehrady. Charaktery postav jsou vykresleny obstojně, to Dietl uměl a také je to adekvátně zahráno. Jména jako Palyza a Sikyta vešla nesmazatelně do (seriálových) dějin. 60% ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Miluji seriály z totalitní doby. Zbožňuji : Ženu za pultem, Okres na severu, Nejmladší z rodu Hamrů, Nemocnice na kraji města, Sanitka, .... a další. Herci v té době hráli přirozeně, nehrálo se pouze v jedné místnosti, jako je tomu dnes. Komedie z té doby nemají chybu. A dnes? Co seriál, to katastrofa! Nepřirozené hraní a vše mi připadá jako divadlo, otřesné kulisy. Takže jsem rád, že ČT 1 opět vysílá tento seriál (červen 2008) a já mohu relaxovat. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (20)

  • Natáčelo se na přehradě Kružberk, na nádrži Hrázka v Podhradí u Vítkova, Ostravě - Plesné, Kerharticích, přehradě Slezská Harta. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Točilo se na přehradě Kružberk, v Budišově nad Budišovkou, Ostravě, Polance nad Odrou, Jánských Koupelích, v dole Michal v Ostravě, Kerharticích, nádrži Hrázka, na přehradě Žermanice, přehradě Morávka, přehradě Těrlicko a přehradě Šance. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Jedním z dramaturgů ostravského projektu byl Lubomír Zaorálek, později poslanec za ČSSD. (cariada)

Reklama

Reklama