Říkání o víle Amálce (TV seriál)

• Československo

Rozprávanie o víle Amálke

Animovaný

Československo, 1975, 13x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Václav Čtvrtek

Jiří Hrzán

Slušně udělaný, obstojně to odsýpá, jen k pravdě to má daleko.(15.5.2011)

• Štoček

Nwm jak hodnotit,je to už dlouhá doba,zafoukal vítr,šup a už tam byl:D.Asi nic moc.Dávám *.(11.4.2012)

• Phobia

Kromě samotné tančící postavičky si vůbec napamatuju, o čem večerníček vlastně byl, co se v něm řešilo, jaké další kreatůrky tam vystupovaly... Jedna zvězdička za animaci a jedna z lítosti, jinak byl teda dojem zjevně nulový, pokud ne přímo kulový. Děti si můžou přidat puntík až dva - v závislosti na tom, jak moc jsou nakloněny křehkým, éterickým bytostem. 41%(30.4.2010)

Dnes jsem měl mít velké jubileum a to asi 100 000 zhlédnutí Krtečka jak si šije kalhotky. Naštěstí se mi (konečně!) podařilo přemluvit dcerku na vílu Amálku. Teď mne tedy asi bude čekat podobný osud s vílou. Přeci jen, má zlaté vlasy a tancuje... A tak jsem s dcerkou dal několik epizodek. Už jsem na tento večerníček úplně zapomněl, ale vše se mi rychle osvěžilo včetně všech těch ,,Moudivláčků'' atd.. Překvapil mne však dabing. Üplně jsem zapomněl, že tuhle bloďatou drobnou vílu namluvil chlap Jiří Hrzán. Ne že by mi nějak extra vadil, ale přeci jen, je to zvláštní... No ale tuším, že Makovou panenku mluvil Brodský nebo Cupák, tak to byl v té době asi takový trend... Navíc Hrzán byl v sedmdesátých létech velmi populární... Oproti jiným večerníčkům jsou si díly Amálky dost podobné a proto dávám za tři kopretiny. * * *(3.5.2015)

jak by řekl Homer Simpson : Núúúda. Ovšem díl, který se jmenuje : "Jak se víla Amálka udělala ptáčkem" zní opravdu mnohoslibně...(19.9.2006)