poster

Říkání o víle Amálce (TV seriál)

 • Československo

  Rozprávanie o víle Amálke

Animovaný

Československo, 1975, 13x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Václav Čtvrtek

Hrají:

Jiří Hrzán
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  **

  Je to blbé, blond a běhá to po lese. Jestli ona to nebude víla. Amálka si tedy navíc dupala po vlasech. Vždycky jsem Amálku nesnášela, ač moje averze k vílám jako druhu je mnohem mladšího data, než moje první divácké setkání s Amálkou. Odjakživa jsem přesvědčená, že se neměla jmenovat Amálka ale Anémie.(10.12.2014)

 • AngelAngie
  ***

  Víla Análka si mě nezískala...(18.8.2008)

 • hirnlego
  **

  jaktože si ten pátej díl nepamatuju :´((13.11.2007)

 • Big Bear
  ***

  Dnes jsem měl mít velké jubileum a to asi 100 000 zhlédnutí Krtečka jak si šije kalhotky. Naštěstí se mi (konečně!) podařilo přemluvit dcerku na vílu Amálku. Teď mne tedy asi bude čekat podobný osud s vílou. Přeci jen, má zlaté vlasy a tancuje... A tak jsem s dcerkou dal několik epizodek. Už jsem na tento večerníček úplně zapomněl, ale vše se mi rychle osvěžilo včetně všech těch ,,Moudivláčků'' atd.. Překvapil mne však dabing. Üplně jsem zapomněl, že tuhle bloďatou drobnou vílu namluvil chlap Jiří Hrzán. Ne že by mi nějak extra vadil, ale přeci jen, je to zvláštní... No ale tuším, že Makovou panenku mluvil Brodský nebo Cupák, tak to byl v té době asi takový trend... Navíc Hrzán byl v sedmdesátých létech velmi populární... Oproti jiným večerníčkům jsou si díly Amálky dost podobné a proto dávám za tři kopretiny. * * *(3.5.2015)

 • berg.12
  ***

  Přestože s postavou víly Amálky byl pro mě jako malého kluka opravdu problém se nějak ztotožnit, ta poetika na mě i tak z nějakého důvodu zapůsobila, což se o jiných večerníčcích typu "O Makové panence" nebo "Cvrček a housličky" říci nedá.(18.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace