Říkání o víle Amálce (TV seriál)

• Československo

Rozprávanie o víle Amálke

Animovaný

Československo, 1975, 13x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Václav Čtvrtek

Jiří Hrzán

Přestože s postavou víly Amálky byl pro mě jako malého kluka opravdu problém se nějak ztotožnit, ta poetika na mě i tak z nějakého důvodu zapůsobila, což se o jiných večerníčcích typu "O Makové panence" nebo "Cvrček a housličky" říci nedá.(18.6.2005)

• Phobia

Kromě samotné tančící postavičky si vůbec napamatuju, o čem večerníček vlastně byl, co se v něm řešilo, jaké další kreatůrky tam vystupovaly... Jedna zvězdička za animaci a jedna z lítosti, jinak byl teda dojem zjevně nulový, pokud ne přímo kulový. Děti si můžou přidat puntík až dva - v závislosti na tom, jak moc jsou nakloněny křehkým, éterickým bytostem. 41%(30.4.2010)

Víla Análka si mě nezískala...(18.8.2008)

• Falcor

Kterak blondýnka vše tak nějak zvládala.....prostě pohádka, navíc úplně mdlá, nebýt zachraňujícího hlasu Jiřího Hrzána.(6.8.2006)

• Jeanne

Byla to přeci jen nuda (ve srovnání s akčním hrdinou krtkem), ale alespoň to nepřinášelo ty nebezpečné nápady jako péct dort podle Pejska a kočičky. :)(21.10.2003)