poster

Říkání o víle Amálce (TV seriál)

 • Československo

  Rozprávanie o víle Amálke

Animovaný

Československo, 1975, 13x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Václav Čtvrtek

Hrají:

Jiří Hrzán
(další profese)
 • hirnlego
  **

  jaktože si ten pátej díl nepamatuju :´((13.11.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Je to blbé, blond a běhá to po lese. Jestli ona to nebude víla. Amálka si tedy navíc dupala po vlasech. Vždycky jsem Amálku nesnášela, ač moje averze k vílám jako druhu je mnohem mladšího data, než moje první divácké setkání s Amálkou. Odjakživa jsem přesvědčená, že se neměla jmenovat Amálka ale Anémie.(10.12.2014)

 • Fanucci
  **

  Velice nudné...(4.12.2005)

 • AngelAngie
  ***

  Víla Análka si mě nezískala...(18.8.2008)

 • Karlos80
  **

  Pro mne dnes s odstupem času pouze lehce podprůměrný večerníček, který mě nikdy nic moc neřekl, prostě mě neoslovil natolik aby mě utkvěl více v paměti. Komentáře sympatického Jiřího Hrzána byli jediné malé plus. Václav Bedřich měl daleko lepší a bohatší filmografii, vždyť stvořil např. Boba a Bobka, Králíky z klobouku, Maxipsa Fíka aj. Lepší snad knížka původně od Václava Čtvrtka, kterou jsem jako malý musel celou povinně přečíst abych mohl jít ven. Jen tak matně si vzpomínám na jednu epizodu z celkem 13. dílneho večerníčku, která nesla snad název "Jak přetančila obra Hrompace"? Ta byla celkem fajn a trochu mi utkvěla v paměti. Jisté srovnávání z o 3 roky starší "Makovou panenkou" tu sice je, ale co si budeme nalhávat, na Makovku toto milé kreslené děvče, toto Říkání pochopitelně nemělo.(28.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace