poster

Hobbit, The (TV film)

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 1977, 77 min

Předloha:

John Ronald Reuel Tolkien (kniha)
 • MaedhRos
  ***

  Ale jo. Jako divná variace na motivy to projde... I když bez notné dávky nadhledu a liberálního přístupu ke zpracování kánonu to prostě nejde, pokud jste Hobita nebo jakéhokoli jiného Tolkiena někdy četli.(8.9.2007)

 • Radiq
  odpad!

  Hej ne. Snažil jsem se na to v dobré vůli chvilku dívat, ale to nešlo. Animace fakt hnus, i když beru v úvahu rok vzniku. Ale hned ze začátku je mi jasný, že to osekávají jak můžou a když tam začli zpívat, tak jsem to začal šoupat. A udělal jsem dobře. Skřeti vypadají jak z Gumídků a ostatní potvory taky, je to prostě pohádka pro dětičky se vším všudy.(5.6.2007)

 • bartias
  ***

  Roztomilá animace je odměna všem fanouškům Tolkienovy knihy, kteří přetrpí děj zjednodušený na úroveň televizní pohádky pro děti. Písničky, které jsou chvílemi nepříjemně vlezlé, už ne tolik. The Hobbit není podívanou bez zajímavosti, ale pokud jde o tolkienovskou mytologii v kreslené podobě, dost zaostává i za „nedokončeným“ Pánem prstenů od Ralpha Bakhshiho.(20.9.2010)

 • Fingon
  ***

  Odpustil bych odpornou kresbu (zvláště lidi), odpustil bych i vypuštění Medděda, i když je to nejzábavnější část celého Hobita. Co ale neodpustím, je Elrond zarostlejší než já a lesní elfové, kteří jako by z oka vypadli gumídkovskému Skřeťákovi. Fuj.(9.7.2007)

 • ledzepfan
  ***

  Zcela jasně jeden z inspiračních zdrojů pro Jacksonův velkofilm. Přes všechnu zkratkovitost, k tomu paradoxní zdlouhavost a občasnou nezvládnutost tohoto animovaného kousku, musím ale bohužel konstatovat, že toho měl Peter obšlehnout trochu více. Možná by pak jeho film nevypadal tak divně a udržel by si charakter lehké pohádky.(3.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace