O loupežníku Rumcajsovi (TV seriál)

O lúpežníkovi Rumcajsovi

Animovaný / Pohádka

Československo, 1967, 39x8 min

Ladislav Čapek

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Václav Lídl
  • IllIlIlIIl

Pohádky o Rumcajsovi ze Řáholeckého lesa.(28.11.2007)

Plnovous, bambitka a pěkná kočka k tomu, takový je Rumcajs. Můj hrdina z dětsví. Vždy jsem chtěl vidět nějakou sexuální akci na mance protože mě strašně přitahovala, dnes už sice ne ale stále má něco do sebe. NAvíc Rumcajs je fakt drsnej týpek, jen škoda cipíska kterýho jsem nesnášel.(30.6.2011)

U všech žaludů !!!(16.5.2012)

Byl jsem v Jičíně a je vidět, že tam žijou Rumcajsem doposud. 8/10(30.11.2009)

Jedinečný skvost lét minulých. Nádherná pohádka, která v sobě nese punc české dokonalosti. Už jsem dlouho neviděl žádný díl, musím to napravit a připomenout si dětství, léta už velmi dávná, kdy žádná starost se nás nedotýkala.(22.8.2011)

• - V prvním díle, kdy Rumcajs v lese ukradne Humpálovi boty, hraje stejná hudba jako v "bondovce" Thunderball (1965), a to "Mr. Kiss Kiss, Bang Bang". (Kaufman)

• - Z náznaků lze soudit, že se příběh odehrává v 60. letech 19. století. Indiciemi je, že císařovna v knize se jmenuje Bětka, tj. Alžběta Bavorská, a mluví se o vojně s Prusem, přičemž bitva u Hradce Králové se odehrála v roce 1866. Několikrát je zmiňován i pruský král Fricek, což by mohl být Fridrich Vilém IV. (Olík)

• - V den 100. výročí narození Václava Čtvrtka (4. 4. 2011) se podoba Rumcajse i jeho syna Cipíska objevila na titulní straně internetového vyhledávače Google. (Olík)