poster

O loupežníku Rumcajsovi (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1967, 39x8 min

Režie:

Ladislav Čapek

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Václav Čtvrtek

Hudba:

Václav Lídl
(další profese)
 • flanker.27
  ****

  Rumcajse a i jiné večerníčky a pohádky (např. Wericha, Broučky) mám víc spojené s audiokazetami, které jsem si pouštěl pořád dokola. Ty nahrávky dokázaly tak úžasně povzbuzovat vlastní fantazii. Proto večerníček je až druhej v pořadí za pětihvězdičkovejma kazetama. Ale dodneška miluju, jak Rumcajs nabíjí pistoli tvrdým žaludem. :)(17.3.2010)

 • duklak2
  *****

  Jedinečný skvost lét minulých. Nádherná pohádka, která v sobě nese punc české dokonalosti. Už jsem dlouho neviděl žádný díl, musím to napravit a připomenout si dětství, léta už velmi dávná, kdy žádná starost se nás nedotýkala.(22.8.2011)

 • Gemini
  ****

  Gouryella to vystihl - velké plus tohoto večerníčku je dabing pana Högera. A navíc - knížky o Rumcajsovi byly prakticky první, které jsem četl, proto ty ****(8.4.2003)

 • Vančura
  odpad!

  "O loupežníku Rumcajsovi" je pro mě vrcholem hnusu a nemorální oslavou zločince - buzerujícího slušné obyvatele Jičína - který žije v jeskyni (!) se svou milenkou Mankou a nemanželským dítětem Cipískem. Neznám odpudivější zpracování klišé o lidovém hrdinovi, který bohatým bral a chudým dával. Tenhle večerníček museli komunisti milovat. Cituji z textu "Loupežník jako apoštol spravedlnosti" od Milana Uhdeho: "... Rumcajs, ochránce města, krajiny a života proti stereotypně stupidním a škodlivým nápadům xenofobně nazírané vrchnosti se svému dětskému i dospělému obecenstvu představuje jako asociální živel pouze takříkajíc podle titulu. Jestli jsem četl a díval se pozorně, nikdy jsem ho nepřistihl při skutečné loupeži. Loupežník v reálném socialismu byl prostě synonymem pro sympaťáka. To, že s panským lesem zachází jako se svým, je dobově vítaná anticipace socialistického vyvlastnění, totiž ústavně oprávněné krádeže toho, co krádeží podle ideologického výkladu vzniklo. Ostatně i okrást zlodějský stát bylo dobré."(20.4.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Nevím proč, ale Rumcajze jsem nikdy nemusel. Samozřejmě, že když ho dávali jako večerníček, tak jsem na to koukal, ale nijak zvlášť jsem si ho neoblíbil. V psané podobě jsem ho naopak přímo žral, což je zvláštní.(14.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace