O loupežníku Rumcajsovi (TV seriál)

O lúpežníkovi Rumcajsovi

Animovaný / Pohádka

Československo, 1967, 39x8 min

Ladislav Čapek

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Václav Lídl

Gouryella to vystihl - velké plus tohoto večerníčku je dabing pana Högera. A navíc - knížky o Rumcajsovi byly prakticky první, které jsem četl, proto ty ****(8.4.2003)

Kdo by neznal Rumcajse, Manku a jejich malého Cipíska? Pěkný řáholecký večerníček. Ale knížepán s paní kněžnou jim pořád dělají problémy. A co takový Sládek Kule? :D(23.2.2013)

Rumcajs by si měl vážit doby, v které se nachází a nevybuřovat, protože teď by mu v Řáholci protestovali ekologičtí aktivisté, že ničí žaludovými projektily chráněnou oblast, sociálka by mu vzala Cipíska žijícího v nehygienických podmínkách, na základě vyměřených penále za neplacení zdravotního pojištění a za nenahlášenou živnost loupežnictví by mu exekutor zabavil bambitku a Manka utekla za někým, kdo bambitku má a větší.. I přes osobité namluvení Högerem mě večerníčky o ozbrojeném ševci nikdy příliš neoslovily.(23.6.2009)

Jako malej byl mým snem mít pistoli, která by střílela žaludy a vážně jsem věřil tomu, že je to možné. Mimoto jsem chtěl mít i plnovous a Manku za manželku. Nic z toho se zatím nesplnilo. Zatím....PS: Ten plnovous už jo :o)(23.3.2003)

Rumcajs je spíš ekoterorista než loupežník.(5.8.2011)

• - V prvním díle, kdy Rumcajs v lese ukradne Humpálovi boty, hraje stejná hudba jako v "bondovce" Thunderball (1965), a to "Mr. Kiss Kiss, Bang Bang". (Kaufman)

• - Z náznaků lze soudit, že se příběh odehrává v 60. letech 19. století. Indiciemi je, že císařovna v knize se jmenuje Bětka, tj. Alžběta Bavorská, a mluví se o vojně s Prusem, přičemž bitva u Hradce Králové se odehrála v roce 1866. Několikrát je zmiňován i pruský král Fricek, což by mohl být Fridrich Vilém IV. (Olík)

• - V den 100. výročí narození Václava Čtvrtka (4. 4. 2011) se podoba Rumcajse i jeho syna Cipíska objevila na titulní straně internetového vyhledávače Google. (Olík)