Originální nápad pečlivě rozvedený ve scénáři, docela velkorysá výprava a zejména výborný Derek Jacobi, kterému role historických postav padnou, jako šité krejčovským salonem na zakázku.(13.10.2012)

Velmi zajímavý seriál, v němž hlavní roli hraje Derek Jacobi, známý hlavně z role Claudia v seriálu "Já, Claudius". Role mnicha, jenž se z vlastní iniciativy snaží řešit kriminální delikty dávného středověku, mu výborně sedí. Napomáhá tomu i kvalitní scénář jednotlivých epizod. Tak trochu se v souvislosti s tímto seriálem nabízí srovnání s jiným středověkým "detektivem" Williamem Baskervillem (tímto děkuji Rex Mundi za upozornění na chybu :-) )ze Jména růže (vynikající Sean Connery), ale tak vysoko tento seriál nedosahuje. Nicméně v rámci televizní zábavy se řadí mezi to nejpovedenější za posledních 10 let.(21.1.2003)

Z Cadfaela som zatiaľ videla niekoľko častí, ale milujem jeho atmosféru, prepracovanosť, zmysel pre detail. Mám načítaných zopár kníh, napočúvaných zopár rozhlasových hier...(17.3.2005)

Výborný detektivní seriál,podle neméně dobrých knih Ellis Petersové.Mě osobně je postava bratra Cadfaela mnohem sympatičtější než třeba takový Hercule Poirot nebo většina jiných detektivů.Věrně,aspoň co můžu posoudit,působí středověké prostředí kláštera a přilehlého města.Každá postava má své typické chování(seržant je hloupý a omezený,Cadfaelův pomocník trochu jednodušší a důvěřivý),a proto si každého vybavím i po delší době ne jako u většiny seriálů.Na doprovodnou hudbu si moc nevzpomínám,ale úvodní znělka ve stylu klášterního chorálu dokonale navozuje atmosféru.ze seriálové tvorby poslední doby naprostá špička.(6.8.2006)

"Poznávám jeho úsměv." Velice dobře koukatelný seriál středověkých detektivek (pro tenhle žánr mám slabost), ve kterém mi jen mírně vadí na dobu nerealistické Cadfaelovy znalosti. Derek Jacobi po Claudiovi opět ve výrazné hlavní roli.(3.10.2005)