Vekslák aneb Staré zlaté časy

Vekslák

Krimi / Drama

Česko, 1994, 84 min

• Terva

Skoro jsem dal odpad.(16.4.2013)

• ilemas

V té době podpultová kniha velký hit, bohužel film byl natočen s křížkem po funuse a Zounar byl do role veksláka také špatně vybraný. Moc jsem se na ten film těšil po hitu jako Bony a klid, o to víc jsem byl zklamán.(5.12.2009)

Mě to nepřišlo jak takovej shit. Jasně je to celkem film o ničem ale měl svoje kouzlo.(20.8.2009)

• Dannysek4U

Exploatacni zanrovka podobne jako Nahota na prodej, jen min kulozni. Ale je fakt, ze to mohlo prijit driv nez v roce 1994. Jen obycejny shrnuti toho, co nahodil Olmer.(14.2.2015)

NOVA CINEMA - Tak jsem zkompletoval všechny české filmy o vekslácích. Po dnešním Bony a klid 2 jsem si rozhodně spravil chuť, protože Bony 2 byla jedna velká hrůza. Vekslák se Zounarem sice neoplývá skvělými hereckými výkony, zejména Martin se hodí spíše do dabingu nebo televizních pořadů, avšak výkonem rozhodně předčil všechny postavy z nového Bonyho. Vekslák má také solidní příběh, dle mého dobré vykreslení samotného vekslu a také pár známých hereckých tváří. Já byl v podstatě spokojený a do budoucna ho určitě nezatracuji, byť počet udělených hvězdiček se rovná průměru. Také mi přijde aktuálních 26% a 260. místo mezi nejhoršími filmy dost kruté a nespravedlivé. 66%(12.3.2015)

• - Děj se odehrává v roce 1986, ovšem v některých záběrech jsou zaparkovaná auta značky Škoda Favorit, který se do prodeje dostal až v roce 1988. (Mr.Hudson)

• - Michalova (Martin Zounar) babička v čase svojej smrti sledovala v televízii film Kristián (1939) s Oldřichom Novým. (Autogram)

• - Film se natáčel v Praze. Město z úvodu filmu, odkud pocházel filmový hrdina, je Beroun. (rakovnik)