poster

Battle Royale

 • Japonsko

  Batoru rowaiaru

 • Japonsko

  バトル・ロワイアル

 • Velká Británie

  Battle Royale

Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller / Romantický

Japonsko, 2000, 114 min (Director's cut: 122 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ****

  Přípustím-li, že tenhle pozoruhodný film plný krve, násilí a smrti vlastně totéž obžalovává, můžu si myslet, že jsem viděla film s posláním. Protože jsem ale značně naivní, může to být i úplně jinak a něco si namlouvám - té vášně při zabíjení bylo na čistou dětskou náturu, ve kterou věřím a která tu a tam probleskla i tady v podobě kamarádství a lásek, a na případné výčitky svědomí trochu moc. Co se mi líbilo velmi, byla zvolená hudba, která právě pro svou absurdnost v danou chvíli (Na krásném modrém Dunaji) pasovala jako ulitá, a skvělý herecký potěr, i když mi ty tvářičky občas dělalo problém rozlišit - až na Mitsuko :-)). 3,5*.(12.4.2005)

 • movie
  ****

  Battle Royale je zajímavá hra - jedna školní třída dětí se musí zabíjet na opuštěném ostrově, přežít může jen jeden! A kdyby jich zbylo víc, umřou všichni...Legrační. To všechno s příjemným hereckým přispěním Takeshi Kitana, který s skalným výrazem vraždí nevinné děti - ach!!!(20.7.2003)

 • molotov
  *****

  Dovedete si něco takového představit v Hollywoodu? Já ne, proto jsem vděčný Japoncům:-)(16.4.2006)

 • EdaS
  ****

  Opravdu šokující a znepokojující snímek, u kterého oceňuji především originalitu. Bohužel snaha o nějaký přesah v podobě postavy učitele Kitana nevyšla. Konec tak nějak divně vyšumí do ztracena...(21.5.2006)

 • Lima
  ****

  Vyvražďovačka, ve které si užijete spoustu krve a možná i se skrytým poselstvím. Můžete to brát jako pořádný úlet, který nemá žádný smysl. Anebo to můžete považovat za zamyšlení nad příčinami násilí, nad tím, jak v mezní situaci i z největších přátel se můžou stát nepřátelé na život a na smrt. Sám osobně bych se přikláněl k té první možnosti. Za vidění to ale rozhodně stojí a originalita se cení.(1.7.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace