Battle Royale

バトル・ロワイアル

(Japonsko)

Battle Royale

Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller / Romantický

Japonsko, 2000, 114 min (Director's cut: 122 min)

Natočeno to není Bůh ví Jak dobře.. Ale film je vážně Kvalita!! Syrovost, dravost a Svižnost nás doprovází celé 2 Hodiny, které odsýpají jako přesypací Hodiny!! Učitel, který to celé organizoval byl Urputné Hovado!! Mitsuko byla správná vražedná, nekompromisní Děvka.. Zamiloval jsem si ji ! Na Japonsko Obdivuhodný Výkon a já s radostí Tleskám, že konečně natočili Koukatelný, Dobrý FILM!!(11.12.2012)

Battle Royale kontrastuje na třech frontách - 1) otevřená brutalita na dětech versus veselá instruktáž + lhostejný přístup učitele 2) masakrální scény v harmonii s vznešenou vážnou hudbou 3) Psychologie dětí, přechody mezi náctiletou láskou a nemilosrdným vražděním spoluzáků. Tím vytváří nesmírně poutavou, místy i černohumorně hravou a stylovou podívanou, která díky realistickému feelingu a prožitosti (vhodné flashbacky) nepůsobí samoúčelně, či lacinně. Dokáže neustále překvapovat a v závěru snad i vybídnout k zamyšlení. BR je ve své kontroverznosti originální film se silným zážitkem. Zkrátka experiment o experimentu, jenž díky pečlivé ukočírovanosti režiséra funguje přesně jak má (tzn. ne jako první Hunger Games). 9/10(4.9.2009)

Naprosto fascinující japonská vyvražďovačka, nad jejíž originalitou blednou hollywoodští scénaristé závistí.(19.5.2003)

"To snad jen Japonci můžou dát takové vyvražďovačce hloubku." ^^(9.10.2010)

Čingo Čongi a Čongi Čingo se jednoho dne rozhodli, že odstraní celou svou třídu, která se záhadně probudila na pustém ostrově. Všechny ty buzeranty ze střední bych pomlátil hasákem a francouzským klíčem do jednoho a nedej bože, že by třeba Okolokomína z druháku chtěl práskat. Na stará kolena bych to měl zkusit zavést v domově důchodců jako kolektivní hru pro 6-15 důchodců. Jen se bojím, že mě Božka trefí protézou do krční tepny a Josef mě umlátí hrncem od Zepteru. Pokud se vrátíme k bambusákům, tak musím uznat, že takovou morbidní komedii jsem si už dlouho neužil. Po 4 letech jsem byl schopen si to pustit, to asi tou návštěvou v místní Pandě, a jsem rád, že už to mám za sebou. Vícekrát bych si to asi nepustil. Jedině, kdyby Alois vytáhl flašku červeného a štangli salámu za 18kč ze středečních slev. Kvalitně natočené, podané, zahrané (ťamani umí jen jeden výraz, takže pohoda). Tentokrát prostě Fučiminani, Čumizgumy, Kolenakaši nezklamali.(18.10.2013)