Četnické humoresky (TV seriál)

Komedie / Krimi

Česko, 1997, 39 x 69-102 min

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková, Andrea Elsnerová, Vlasta Peterková, Zdena Herfortová, Jiřina Jelenská, Tatiana Vilhelmová, Marek Vašut, Marián Labuda st., Jiří Krampol, Jan Hartl, Ilja Racek, Miroslav Táborský, Jiřina Bohdalová, Tereza Kostková, Jaroslav Satoranský, Jan Hrušínský, Luděk Munzar, Václav Postránecký, Radovan Lukavský, Pavel Zedníček, Jiří Schmitzer, Václav Vydra nejml., David Matásek, Bořivoj Navrátil, Jiří Pecha, Michal Dočolomanský, Jiří Langmajer, Pavel Rímský, Jitka Čvančarová, Václav Knop, Tomáš Valík, Petr Štěpán, Ladislav Kolář, Viktor Skála, Martin Havelka, Kamil Halbich, Otmar Brancuzský, Rostislav Čtvrtlík, Jiří Tomek, Vladimír T. Gottwald, František Bohdal, Martin Preiss, Marko Igonda, Jaroslav Plesl, Věra Galatíková, Ludmila Forétková, Uršula Kluková, Anna Bazgerová, Otto Lackovič, Boris Rösner, Viktor Preiss, František Kreuzmann ml., Miroslav Donutil, Lubomír Kostelka, Zdeněk Srstka, Lenka Kodešová-Skopalová, Carmen Mayerová, Marie Pavlíková, Miroslav Rataj, Květa Fialová, Oldřich Vízner, Jan Budař, Jiří Pištěk, Milena Steinmasslová, Veronika Freimanová, Petr Rychlý, Hynek Pech, Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Jitka Smutná, Taťjana Medvecká, Gabriela Štefanová-Ježková, Jaroslav Rava, Leopold Haverl, Jan Fišar, Ivana Valešová, Jaroslava Obermaierová, Dana Syslová, Vilma Cibulková, Jana Hlaváčová, Ivan Gübel, Zuzana Fišárková, Marcel Vašinka, Josef Karlík, Igor Bareš, Miroslav Vladyka, Blažena Holišová, Jiří Štěpnička, Zdeněk Černín, Hana Maciuchová, Ladislav Lakomý, Pavla Tomicová, Jana Riháková-Dolanská, Igor Ondříček, Ivo Kubečka, Ladislav Trojan, Jiří Kodet, Valérie Zawadská, Libuše Geprtová, Dana Batulková, Pavel Skřípal, Arnošt Goldflam, Ivan Vyskočil, Miluše Šplechtová, Zdeněk Maryška, Naďa Konvalinková, Vlasta Žehrová, Radoslav Brzobohatý, Daniel Dítě, Lucie Juřičková, Marian Marko, Martin Zahálka, Veronika Jeníková, Simona Postlerová, Tereza Bebarová, Radka Coufalová, Zuzana Bydžovská, Miro Noga, Ondřej Vetchý, Martin Huba, Lukáš Vaculík, Pavla Ptáčková-Vitázková, Jiří Klem, Jan Šťastný, Milan Bahúl, Karel Dobrý, Petra Špalková, Václav Svoboda, Martin Zounar, Michal Pavlata, Martin Mňahončák, Zlata Adamovská, Zuzana Vejvodová, Dita Kaplanová, Vlado Hajdu, Eliška Novotná, Nikol Fischerová, Eva Gorčicová, Miroslav Moravec, Jana Janěková, Miroslav Etzler, Zdeněk Vencl, Hana Gregorová, Miloš Vávra, Jiří Schwarz, Pavel Nový, Oldřich Vlach, Jana Musilová, Jiří Datel Novotný, Jaromír Nosek, Jaroslav Dufek, Jan Vlasák, Miloslav Mejzlík, Lubomír Lipský st., Zuzana Dřízhalová, Simona Peková, Daniel Svoboda, Zuzana Slavíková, Jiří Čapka, Tomáš Jirman, Eva Jelínková, Karol Csino, Taťána Schottnerová, Petr Halberstadt, Martin Trnavský, Zdeněk Kozák st., Jiří Samek, Alexander Hemala, Marian Roden, Martina Válková, Daniela Šinkorová, Josef Kubín, František Derfler, Jana Hlaváčková, Ladislav Cigánek, Jindřich Světnica, Rudolf Krátký, Jiřina Prokšová, Zdeněk Dryšl, Miroslava Kolářová, Antonín Samler, Roman Slovák, Josef Polášek, Božek Tomíček, Dušan Urban, Eva Vrbková, Věra Tichánková, Eugen Libezniuk, Dušan Sitek, Helena Čermáková, Radoslav Šopík, Rostislav Marek, Lenka Termerová, Rudolf Jelínek, Dalimil Klapka, Bohumil Klepl, Antonie Hegerlíková, Adolf Filip, Karel Hábl, Milan Šulc, Iva Pazderková, Ivan G'Vera, Jaromír Dulava, Jaroslava Vysloužilová, Alena Konopíková, Tomáš Šulaj, František Řehák, Nikola Birklenová, Jan Grygar, Aleš Jarý, Karel Janský, Tereza Grygarová-Groszmannová, Ondřej Šípek, Miloslav Maršálek, Ondřej Mikulášek, Jiří Kodeš, Lukáš Jůza, Tomáš Sagher, Dagmar Ďásková, Marta Ondráčková, Jiří Vobecký, Olga Krasko, Milena Marcilisová, Jana Tomečková, Jana Janěková ml., Miloš Stránský, Petr Vaněk, Hynek Čermák, Eva Kaplerová, Josef Kundera, Jiří Krytinář, Karel Hoffman, Mojmír Heger, Jaromír Meduna, Ivo Kučera, Marek Daniel, Tomáš Matonoha, Eva Lesáková, Antonín Kala, Pavel Faus, Lubomíra Sonková, František Zacharník, Miroslav Výlet, Milan Vágner, Pavel Vacek, Jan Jakubec, Sylvie Nitrová, Ladislav Mareček, Přemysl Přichystal, Vlastimil Peška, Eva Hradilová, Hana Čížková, Helena Trýbová, Zdena Dvořáková, Gabriela Partyšová, Ludmila Slancová, Josef Jurásek, Pavel Kunert, Anna Veselá, Alois Liškutín, Svatopluk Říčánek, Miroslav Walter, Jiří Holý, Hynek Kubasta, Monika Kobrová, Stanislav Fišer, Ivan Řehák, Karel Adam, František Daněk, Aleš Zbořil, Rudolf Máhrla, Michal Nevěčný, Pavel Šimák, Zdeněk Ševčík, Jana Tabrea, Daniela Bambasová, Ján Sedal, Ivan Hruška, Luboš Veselý, Jiří Jurka, Petr Jančařík, Jan Zvoník, Karel Novák, Kateřina Jakubcová, Petr Franěk, Bohumil Slezáček, Karel Bartoň, Marcela Dürrová, Jiří Přichystal, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová, Josef Vrána, Vladimír Hauser, Jaroslav Kyncl, Robert Jašków, Danuše Klichová, Kamil Pulec, Pavel Novotný, Pavel Liška, Jaroslav Kuneš, Lumír Peňáz, Petr Dočkal, Lukáš Kantor, Zdeněk Dolanský, Petra Jungmanová, Vladimír Volf, Tomáš Mann, Matěj Dadák, Milan Hloušek, Monika Zoubková, Karel Mišurec, Petr Drozda, Jana Staňková, Drahomíra Hofmanová, Václav Vašák, Petr Pelzer, Tereza Chytilová, Helena Dvořáková, Jiří Papež, Michal Przebinda, Jiří Hanák, Vlastimil Zavřel, Jiří Černý, Miluše Hradská, Zdeněk Jelínek, Daniela Kroupová, Tereza Helšusová, Jan Novotný, Miroslav Hanuš, Zdeněk Dvořák, Marie Ludvíková, Jiří Wohanka, Stanislav Lehký, Jindřich Bonaventura, Kristina Jelínková, Roman Hemala, Zdeněk Rumpík, Josef Kubáník, Adrian Jastraban, Miloš Černoušek, Pavel Leicman, Jiří Horký, Vladimír Čapka, Zdena Kružíková, Pavel Trnavský, Karel Smyczek, František Šec, Josef Šebek, Dagmar Novotná, Luděk Randár, Petr Gajdoš, František Klíma, Miroslav Středa, Václav Helšus, Jiří Juřina, Eva Matalová, Blažena Rýznarová, Zdeněk Julina, Radovan Král, Jiřina Barášová, Bohumila Dolejšová, Radim Fiala, Kateřina Nedomová, Lubomír Mindoš, František Javorský, Martin Kubačák, Petr Hanus, Alexander Kučerenko, Ivan Stropkovský, Igor Latta, Drahomíra Kočová, Břetislav Slováček, Pavel Nečas, Petr Soumar, Libuše Billová, Jiřina Trojanová, Lucie Sobotková-Štorková, Luboš Ondráček, Jana Epikaridis, Miloslav Kročil, Jaroslav Vlach, Lenka Filipová-Kudelová, René Přibil, Karel Chromík, Helena Plecháčková, Milada Janderová-Kratochvílová, Jiří Novotný, Václav Sova, Ladislav Šamlot, Luboš Vraspír, Zdeněk Sedláček, Jaroslav Krejčí, Vlasta Hartlová, Kateřina Holánová, Tereza Brodská, Gabriela Csinová, Ivo Šmoldas, Ivo Hýbl, Eva Novotná, Rudolf Stärz, Petr Novák, Věra Kalendová, Pavla Charvátová, Michal Gulyáš, Dana Poláková, Natálie Mukařovská, Radim Novák, Zdeněk Velen, Robert Tyleček, Vít Buriánek, Martin Bačkovský, Martin Sláma, Dana Pešková, Bedřich Výtisk, David Schneider, Karel Hegner, Igor Stránský, Jan Kolařík, Pavlína Kafková, Peter Gábor, Radim Schwab, Tomáš Racek, Olga Hegerová, Pavel Oubram, Táňa Kupcová, Antonín Navrátil, Kostas Zerdaloglu, Pavel Doucek, Ladislav Běhůnek, David Kaloč, Miloš Nesvadba, Denny Ratajský, Irena Visnarová, Markéta Sedláčková, Michael Hofbauer, Jan Adámek, Kamila Sedlárová, Kristýna Kudrnáčová, Petr Dohnal, Bohdana Pavlíková, Andrea Horská, Maxmilián Hornyš, Karel Riegel, Pavel Tomanka, Lukáš Melník, Pavel Gajdoš, Milan Němec, Martin Hruška

První série byla opravdu velmi dobrá. V přidaných dílech se mi zpočátku zdálo, že se "vaří z vody" úspěchu první série, ale pak se vše vrátilo k velmi dobré krimi-zábavě (díky pane Moskalyku) .... Ovšem to, co vzniklo po příchodu nové režisérky, má s původními díly společného jen velmi málo .... Sledovanost sice letí k rekordům ČT, ovšem v našich krajích je (bohužel) sledovanost v nepřímé úměře ke kvalitě. Humoresky sice byly donedávna čestnou výjimkou, ale - už nejsou ....... Tady musím hodnocení rozdělit - díly 1 - 26 poctivých 80-90%, díly 27 - 31 (zatím) 30-40%.(30.4.2003)

Jeden z mála seriálů posledních let, který má úroveň, švih, je zábavný i napínavý. Tomáš Topfer jako Arazim je velice sympatická postava (taky se nechce ženit:o)), a Ivan Trojan jako Béďa mně často spolehlivě rozesměje. Pohodička, už se těším na další sérii.....a ta stála za starou bačkoru......(27.2.2003)

V současné době asi vrchol mezi českými krimiseriály. Přece jen Hříšní Lidé a Panoptikum Města Pražského už tu byli tolikrát... a tahle nová krev má vše, co potřebuje - známé herce, dobrý scénář, solidní rozpočet, a výsledek tomu odpovídá, přátelé. Zábava je to skvělá, obzvlášť díky Arazimovi a Ludmile:) Kvalitu se podařilo udržet i po odchodu pana Moskalyka na věčnost, a tak pro seriál jako celek nejde jít pod 80%, i když některé díly zaslouží více.(25.1.2003)

Kdo by byl řekl, že za tímhle seriálem stojí nenápadný, leč velice invenční policejní důstojník Michal Dlouhý...a oslovil režiséra Antonína Moskalyka, u jehož režie je úplně jedno, jaká je hloubka ostrosti, důležitá je poctivost řemesla. Tento seriál (minimálně první řada a půl) není jen dokonalým spojením krimi a komedie, to vše baleno jako retro, ale dívá se na období první republiky zajímavým, často hodně kritickým okem. Rozhodně však nesnese srovnání s Panoptikem města pražského, se kterým má převelice málo společného, rozhodně ne tolik, aby se na takovém serveru uživatelé takhle vysoko dopouštěli podobně laciných analogií. Nebýt částečné obměny tvůrců a už lehce vyčerpaných charakterů, mohlo jít o dokonale hutné (historické!) dílo, které se dost zajímavě snaží ze současného odstupu zachytit časový oblouk jednoho z důležitých údobí našich dějin.(11.7.2013)

V záplavě stupidních seriálů české provenience je toto něco jako bílá vrána. Výborně napsané scénáře, velmi dobře zahrané, prostě příjemná podívaná pro všechny.(21.3.2006)

Rodiče na to stále koukají a na první pohled to nevypadá tak špatně jak sem očekával.(28.10.2006)

Když pominu přitáčené pokračování, tak šlo určitě zezačátku o velice zábavný, napínavý a herecky dobře obsazený český seriál..(5.5.2005)

V České zemi se občas objeví výjimky i na poli seriálu, co do kvality se týče, čerpající z naší historie, kombinující vztahy, důvtip a krimi v jednom. Jednoduše řešeno, Četnické humoresky jsou jediný český seriál současnosti, který dokázal to, co jiné seriály ne. To, že skloubil kvalitu příběhu a herců v jedno a nechal vzniknout tak skvělý seriál. Děkovat můžem České televizi a i za to, že nové epizody stále vznikají, věřím, že na stále dobré úrovni. V dnešní době není těžké konkurovat kvalitou, ale spíše sledovaností. Toho bych se ale příliš nebál, Četnické humoresky si za tu dobu dokázali vytvořit velice slušnou diváckou základnu a doufám, že to nadále vydrží. (8/10)(4.8.2007)

Marná sláva, postupem času jsem vykrystalizoval v nekritického milovníka Humoresek, který i všechny případné vady (přehnaná epická šíře, občas škrobené dialogy, sklouzávání k prkotinám) vnímá jako nedílnou součást poetiky seriálu. Moskalykovi se díky neobyčejné empatii a režisérské zkušenosti podařilo propojit rovinu krimi s rovinou komedii a k tomu ještě přidal tu starou dobrou českou "rodinnou" seriálovou školu. Rovnováha seriálu je jasně na straně hrdinů, troufám si tvrdit, že Četnická pátrací stanice Brno funguje jako žádná další seriálová famílie... Zápletky jsou někdy až sympaticky omšelé, obyčejné a jen zvyšují autenticitu prostředí. Za zmínku stojí i Moskalykova snaha rekonstruovat reálie První republiky a soudě dle svých skrovných znalostí se mu to podařilo výborně. Nelze opomenout skvělé duo Töpfer-Trojan, tomu se říká herecký koncert...(27.1.2006)

Pan Mosakalyk - dej mu pánbůh věčnou slávu - natočil nejlepší polistopadový český seriál.Jeho dcera napsala výborné scénáře - mají vtip, spád, postavy se vyvyjejí (u nás věc nevídaná).Znamenitý Ivan Trojan - u nás objevíme hvězdu vždycky hodně brzo :-) Ukončil bych to už 2. sérií.Věřím Pavlíně Moskalykové, ale pochybuji, že už se nebude vařit z vody...Výborná atmosféra 1.republiky - dokonce se podíváme i na Podkarpatskou Rus.Povedená hudba.No zkrátka, minimum chyb!(18.2.2006)

Nové Dobrodružství kriminalistiky to sice už není (na to dnes není uzrálá doba ani dostatek peněz), ale Antonín Moskalyk opět předvedl, že seriály, a zvláště ty ,,detektivní", umí... Ten přídomek ,,detektivní" dávám do uvozovek zcela záměrně, neboť si nemohu pomoci, ale v případě seriálů pana Moskalyka mi zařazení pouze do roviny kriminální nějak nesedí. Stejně důležitá ba převažující je rovina komediální (humor je to navíc vkusný a uměřený) a navíc i rovina didaktická a historizující. Ze seriálů tohoto režiséra se totiž divák zábavnou formou dozvídá, jak to, alespoň přibližně a jistě i v mediální zkratce a zjednodušeně, vypadalo kdysi... Taková velmi příjemná a zábavná televizní učebnice dějepisu (lépe a výstižněji snad lze napsat vlastivědy)... Podobné filmy a seriály: Hříšní lidé města brněnského, Dobrodružství kriminalistiky(25.1.2007)

• AngelAngie

Seriál, který si mé srdce nikdy nezískal. Nudil mě.(25.10.2008)

Spolu s "Bylo nás pět" zřejmě náš nejlepší původní seriál 90. let. První série byla opravdu vyvedená a působila jako svěží větřík mezi zatuchlou a rádoby vážnou konkurencí. Humoresky si na nic nehrají. Chtějí být pouze milou komediální oddechovkou říznutou kriminálními zápletkami a to se jim daří výtečně. Druhá série již sice nebyla tak kvalitní, hlavně její první díly byly otřesné, ale nakonec se taky dostala do nadprůměru. Celý seriál dosti stojí na výkonu tria Töpfer-Trojan-Antalová, ostatní přecijen nemají tolik prostoru. Zase je ale sympaticky hrají skvělí herci z okresních divadel. Dobré je, že seriál má slušný rozpočet a výprava tomu odpovídá. Jako večerní uvolnění po náročném dni nelze než doporučit. 1. série: 4/5, 2. série: 3/5, 3.série: 2/5(20.3.2005)

• kiddo

Dramaturgicky místy dost amatérská a hlavně značně schizofrenní podívaná, která co chvílí ostře přepíná mezi och tak trhlým životem veselých postaviček na stanici a vážně míněným „jen ten úředník nás drží nad vodou“, tak jako tak ale jede v zaběhnutých kolejích velebení všemocného policejního živlu. Nechtěná oslava nekontrolovaného fízlování, která se u Hříšných lidí města pražského dá omlouvat dobovou podmíněností, působí svou neuvědomělostí v dnešní době poněkud bizarně. Ten potrat zvaný třetí série prosím nezmiňovat. Jo a Ludmilu se Šiktancovou pověsit za kozy do průvanu, děkan.(5.8.2013)

Skvělý český seriál, který mě i přes právě běžící třetí řadu, stále nepřestává nudit....Pana Moskalyka je obrovská škoda, protože takový borec na seriály bude citelně chybět.(1.12.2007)

Oproti Dobrodružství kriminalistiky je to po detektivní stránce horší, ale ta je plně nahrazena skvělým humorem a propracovanými charaktery, na které v DK nebyl čas. A tady je vidět, že českej seriál ještě neumřel. Že když se lidi snaží, tak to dokážou. Že to jde. Že i když nás bude Nova (On je žena, Ulice, Redakce, Nováci, Pojišťovna štěstí ...) a Prima (Rodinná pouta, Bazén ...) zásobovat sračkama na jedno použití, a Čt jim v tom dost často bude hodně pomáhat (Život na zámku, Hotel Herbich, Nemocnice po dvaceti letech ...), i tak se objeví skvělé projekty (Četnické Humoresky, Hospoda, Zdivočelá země, Ranč U Zelené sedmy). A proč si to nepřiznat, je skvělý, že ten nejlepší z těch lepších seriálů u nás byl natočen na jižní Moravě, z níž pocházím. I když já vlastně pocházím odevšud (mámina rodina z Prahy, otcova z Brna, já žil v Jeseníku a příbuzný mám aji na Slovensku).(13.2.2006)

• igi B.

Vždyť to je tak průměrné! Jen proto, že mezi všemi těmi blbostmi, co se tu dnes doma točí, tady lítají tahle superhobnocení? Průměrné a nevyrovnané, s postupem výroby jednotlivých dílů na úrovni značně klesající - třeba dávným "Hříšným lidem" po paty četnických holínek nesahající. Za spoustu peněz málo muziky, typicky současné, veřejnoprávní. Jo, prachů se v téhle televizáčtině utopilo mraky!(28.12.2005)

Ač druhá a zvlášť třetí série nedosahovaly kvality té první, pořád si myslím, že je to na celých a zasloužených pět hvězdiček. A ty dialogy... takové se dneska už tak často nevidí.(27.12.2007)

Dlouho jsem se porevolučním českým seriálům bránil a "Četnickým humoreskám" zvlášť - období první republiky mě víc než nezajímá...Začal jsem je sledovat z programové nouze (díky TV Nova a TV Prima za vaše reality shows!) a nestačil se divit. Příběhy četnické pátrací stanice v mile odlehčené atmosféře jsou totiž založeny na kvalitně napsaných scénářích bez zbytečných kudrlinek, ale s vtipem a nadhledem. Když k tomu připočtu trefné propletence vztahů, výtečnou dvojici Arazím - Jarý a osvěžující ženský prvek spolu s mnoha uvěřitelnými lidskými dramaty, vychází mi z "Četnických humoresek" jeden z nejlepších českých seriálů vůbec.(23.3.2006)

Jen málokdy opravdu zábavné. Prvnímu dílu se nic nevyrovná.(18.2.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25