Kyborg

(USA)
  • slovenský

Kyborg

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 86 min (Director's cut: 83 min)

Albert Pyun

Kitty Chalmers
  • cheyene

Po většinu času je to příjemné asi jako křeče při salmonele. Snaha o apokalyptickou atmosféru však ušla. Hodnotil bych necelou půl hvězdičkou.(31.12.2006)

Prvý krát som belgického majstra bojových umení Jeana-Claude Van Dammeho zaregistroval niekedy koncom osemdesiatých rokov vo filme "Karate Tiger". I keď tam nehral hlavnú postavu, upútal moju pozornosť skvelým stvárnením charizmatického ruského záporáka Ivana Kraschinskyho. Druhým filmom, kde som ho potom videl bol "Cyborg". Tam už sa ocitol v hlavnej úlohe. Je to béčkový postapokaliptický sci-fi thriller. Po rokoch som si tento titul pozrel znova a musím uznať, že to nie je žiaden klenot, ale vďaka nostalgii mu tie tri hviezdičky dám. ***(7.6.2016)

• jojinecko

Najsilnejším momentom filmu je Jean-Claude a jeho absolútne hovadská parochňa, ktorá ma poriadne rozosmiala... Inak je aj tých zdanlivo krátkych 86 minút desivou béčkovou apokalypsou a jedným z najväčších belgičanových prepadákov a sajrajtov, brrr...(26.6.2009)

• genetique

Primitívny príbeh, lecné, efekty nestáli ani za groš, dokonca šporili aj na filmovom páse, keď sa tie isté zábery opakovali dvakrát. Ani spomalené revacie akčné scény nijak zvlášť nesadli. Jediné, čo stálo za zmienku bola Van Dammeova akcia a tých päť slov, čo dokopy povedal. 45%.(20.6.2006)

Ten lepší film o zničený budoucnosti. Akce je skvělá,zloduši vypadají fakt jak strašáci a Van Damm hraje skvělýho super hrdinu i přes svoji malou výškou,která se mi zdá v tomhle filmu nejvíce vidět.(16.5.2006)