Kyborg

(USA)
  • slovenský

Kyborg

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 86 min (Director's cut: 83 min)

Albert Pyun

Kitty Chalmers
  • Kaka

Vzhledem ke svému miniaturnímu rozpočtu dost neuvěitelný a v dnešní době nenapodobitelný kousek. Unikátní "trash" feeling se mi navždy vryl do paměti. Dějově naprosto o ničem a ani fandové postapokaliptické scifi dle mého názoru nebudou příliš nadšeni, neboť film se od první minuty tváři vskutku brakově. Van Damme dost dobře kope, ale na to nutně nemusím sledovat hodinu a půl film, který je naprosto o ničem a končí stejně rychle jako začíná.(17.4.2009)

Gigabéčko, ale megadrsný :) Všude jsou tam usekaný hlavy a mrtvoly na hácích a boží záporák dává držet ostnatý dráty malejm holčičkám. Celej film je v podstatě jedna velká honička, kde Van Damme pronásleduje bandu nájezdníků, nebo případně oni jeho. Ale řešte děj ve filmu, kde nejčastější dialog je uáááárgh aaaáááárgh. :) Každopádně Van Damme byl tenkrát ve formě a ten film má dokonalou postapokalyptickou atmosféru. S mizivym rozpočtem dokázal režisér maximum. Stačí všem navlíct plynový masky, dát jim do rukou řemdihy, popřípadě ošatit jinejma Fallout rekvizitama a funguje to, i když je to celé strašně blbě natočené a blbé až běda. Je ale vidět, že do toho tvůrci dali srdíčko a já osobně chrochtal blahem. Vidět to někdy v deseti letech, tak budu na férovku otřesen.(28.9.2010)

Ten lepší film o zničený budoucnosti. Akce je skvělá,zloduši vypadají fakt jak strašáci a Van Damm hraje skvělýho super hrdinu i přes svoji malou výškou,která se mi zdá v tomhle filmu nejvíce vidět.(16.5.2006)

Něco se mi na filmu líbilo, něco ne. Je to příliš drsné, pár nesrovnalostí ve filmu vidim, zbytečné scény a prostě sci-fi a Van Damme krom univ.vojáků, to prostě nejde. Takže tak půl na půl bych to viděl : 50% = ***(25.9.2012)

• tron

„Vitajte vo svete novej budúcnosti. Vitajte v pekle.“ Alebo také niečo sa hovorí v pôvabne zastaranom traileri na béčko nezastaviteľného céčkara Alberta Pyuna. Práve „zub času“ už v dobe premiéry nie ktovieako vydarenému filmu dnes (rok 2010) dodáva nezameniteľnú (pa)chuť nostalgie. Neviem, ako vy, ale ja som šumiacu, otrasne nadabovanú (to už vlastne ani nebol dabing) VHS spúšťal ako decko na videoprehrávači často. Už vtedy mi nesedela výprava, ktorá príliš výpravná v skutočnosti nebola (spravidla rozpadávajúca sa budova niekde v lese). Naopak, poteší brutálna akcia, z ktorej sa mi priznám sa dodnes trocha robí zle (zabité deti, podrezané hrdlá). Plusom je akiste i vtedy charizmatický (zabite ma) Van Damme a dobre vybratá partia morských pirátov (!), kde sú svalnaté svine, už na pohľad krvilační hajzli, ktorí vás pri najbližšej príležitosti zabijú a zatancujú si na vašich črevách. Každopádne je to v skutočnosti "dosť slabé" a "nič moc". No v porovnaní s dvojkou s Jolieovou 80%. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/155814/Kyborg-40.html(1.11.2004)