• český

Temný muž

• slovenský

Akční / Horor / Krimi / Sci-Fi

USA, 1990, 96 min

Vtipné triky. Nic víc si nepamatuji. Nehrál tam náhodou Liam Neeson?:-D(15.5.2009)

• J*A*S*M

Filmová komiksová adaptace z doby, kdy si sousloví "filmová komiksová adaptace" neslo negativní konotace zcela po právu.(23.6.2011)

(obsahuje spoilery) Raimiho mam rad a koli poslednemu Spidermanovi ho vobe nezatracujem a s radostou si pockam na jeho dalsi film. Raimi je dobry reziser, dokazal to uz mnoho krat a preto som sa na jeho hollywoodsku prvotinu Darkman dost tesil. A sklamany niesom. Pravda je ze pribeh je z velkej casti zalozeny na otrepanych dejovych zvratoch, film vsak nieje hlupy ako to u mnohych komixovych adaptacii dopadlo (Catwomn, Fantastic four). Jednoznacne najvyraznejsim kladom je tragicka hlavna postava a niektore vyznamne dejove okamihy sa naozaj skvelo podarili a vytvorili tak celemu filmu slusnu atmosferu. Ked zmrzaceny hrdina prichadza do opustenej tovarne a scenu zakonci slovom "Home..", alebo ked v zavere filmu zisti ze aj ked sa snazil znovu ziskat svoju tvar, nema to uz zmysel, pretoze sa zmenil na nieco ine aj vo vnutri....to su naozaj skvele filmove okamihy. Naviac hudbu zlozil dvorny skladatel Tima Burtona - Danny Elfman, ktoreho meno hovori samo za seba. Raimi sa vie vynajst a dokazal to aj u Darkmana. Spokojnost. (8/10)(10.6.2007)

• Jinny

Sam si Darkmana užíval, ale nepovýšil béčko na něco tak pomilováníhodného, jako je Smrtící zlo a Armáda temnot - pro mě ty nejlepší filmy, co zatím natočil.(15.11.2004)

Vždycky byl můj idol Spider-man či Hulk. Ale od teď je můj hrdnina no. 1 Darkman. Bohužel jsem viděl jen tento první díl, ale údajně ostatní za moc nestojí. Raimi natočil naprostou pecku. Už jen ta jeho stylizace a několik odkazů na Evil dead je skvělá. A navíc mě nejvíc dostala úplně konečná scéna s Bohem jménem Campbell. Liam Neeson byl fajn ale až od doby kdy se z něj stal Darkman, předtím mě nějak neoslovil. Atmosféra snímku umě rozhodně podnítila hodnocení, taková potemnělá komiksovna. Nápady které ve filmu byly jsou naprosto famozní, už jen ten úvod s "dřevěnou nohou". Prostě bomba Raimi nemá snad slabou chvilku a asi jí mít nebude.(4.6.2010)

• - V sídle Roberta Duranta (Larry Drake) si je možné všimnúť, že bol vojenským veteránom a slúžil u slávnej 101. americkej výsadkovej divízie. (beso74)

• - Pro roli Julie byla oslovena původně Julia Roberts a Demi Moore. (Chatterer)

• - Po dokončení filmu sa istý čas rozprávalo o rovnomennom seriáli, ten však nebol nikdy zrealizovaný. (beso74)