• český

• slovenský

Akční / Horor / Krimi / Sci-Fi

USA, 1990, 96 min

• JohnnyD

Strašný a čudný shit pri ktorom ma fascinuje jedno, to, že to točil Veľký Sam Raimi. Síce je réžia nápaditá, niekedy padá do Schumacherovskej komiksovosti. Uhly kamery a pár vychytávok (+ skvelá Elfmanova hudba) potešia, ale to je všetko. Okrem toho tu máme čudný dej, trápne afektované herecké výkony, smiešne kulisy. Pripomínalo mi to, akoby sa niekedy Raimi chcel hrať na burtona (bizarné scény - ako v lunaparku), ale nefunguje to, tak as začal hrať na Schumachera a jeho halogénové úchylárny a toto nufungovalo dupľom. Čudný a nudný "film"(18.7.2006)

Tak jsem nejprve shlédnul ´Epizody 4, 5 a 6´ (Spider-Man 1, 2 a 3) a teprve po letech se v jedné předaleké galaxii dostávám k režijním počátkům Sama Raimiho. Darkman je hustej! Komiksový hrdina, který se mstí parchantům za svůj zohavený osud. Černý plášť s otrhanými rukávy, zafačovaný znetvořený obličej obinadly, klobouk, útěk po střechách před sprškou kulek a výstřelů z granátometu... parádně komiksová scéna! Raimiho režie je velice jistá, s několika dobrými nápady, atmosférou, vydařenou akcí a i když finále na vrtulníku už je trochu příliš, úplný závěr (poslední scéna) vytáhl mé hodnocení na poctivou osmdesátku. 16 miliónů dolarů(rozpočet)/49 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(25.12.2012)

Vědec experimentující s kůží – na půl člověk, na půl zrůda…. Beru film jako takovou přípravu na velké ,,věci příští“. Zaujme režie a výrazná hudba D.Elfmana, bohužel příběh je pouze o pomstě a nemá v sobě nic, co by extra překvapilo. Možná ale jen zestárnul. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ **(21.5.2009)

Raimiho touha natočit Spider-mana se v dobrém i špatném slova smyslu promítla do tohohle filmu.(17.1.2009)

• HoneyBunny

Dost nemilé překvapení. Na tomhle filmu není nic moc zajímavého, spíš jsem se u něj nudila - a jsem byla u Evil Dead vyklepaná strachy. Jednu hvězdičku jsem přidala za Bruce Cambella. Čekání na to, kdy se objeví, vás alespoň donutí tuhle splácaninu skouknout.(22.11.2004)

• - Muž se zlatou zbraní je bratr režiséra Sama Raimiho Ted. (Lorge)

• - Jelikož si Sam Raimi nedokázal zajistit práva na zfilmování komiksů „The Shadow“ či „Batman“, napsal nakonec svůj vlastní komiksový scénář Darkman, ve kterém vzdal hold hororům studia Universal Pictures ze 30. let. (Aelita)

• - Po dokončení filmu sa istý čas rozprávalo o rovnomennom seriáli, ten však nebol nikdy zrealizovaný. (beso74)