Smrtelné zlo 2

• slovenský

Smrteľné zlo 2

Horor / Komedie / Drama

USA, 1987, 85 min

Další klasika "socialistických" videokazet. Kdo neviděl tenhle horor (a samozřejmě i první díl), ten skoro nemohl do společnosti. Fakt je, že to je opravdu špičkový horor a zaslouženě patří mezi absolutní elitu.(3.8.2002)

Nápadů je tam spousta, ale stejně si s Raimim až do Darkmana nějak nerozumím.(14.6.2009)

Sam Raimi sa s nijakými obvyklými úvodmi, pripravujúcimi diváka aspoň 20 minút na masakru, o ktorej to celé je, neserie. Po šiestich minútach filmu je horor v plnom prúde, prvá obeť mŕtva, idylka v riti a hlavný hrdina sám čelí nadpozemskému zlu. Bavila som sa, zasmiala aj zľakla, Evil Dead bol jednoducho stvorený, aby sa stal kultom. Ale aj tak sa mi najviac páči fantazijná trojka :-)(5.9.2009)

Společně s Braindead absolutně ultimátní komediálně hororová řežba. Bruce Campbell je neuvěřitelnej řezník!!(3.11.2008)

Koncept jedničky neoriginálně vykraden a dějově o nic neobohacen, ale za to lépe zužitkován. Evil Dead II je o poznání větší parodií, obsahuje špetku toho nejčernějšího humoru a hromadu té nejnechutnější krve a hnusu. Film nás šetří zdlouhavých úvodů (což oceňuji hlavně v opozici s některými zdlouhavými slashery) a vrhá nás přímo do akce i slušivého psycha (nezbedná ruka). Bohužel i přes svou krátkou stopáž, film ke konci spíše oslabuje (nebo, že by divák prostě dosáhl bodu nasycení?) a taktéž zamrzí, podobně jako v jedničce, technické bugy - mizející nepořádek, očistivší se tváře a oblečení postav atd. 7/10(4.10.2009)