Smrtelné zlo 2

• slovenský

Smrteľné zlo 2

Horor / Komedie / Drama

USA, 1987, 85 min

Raimi utržený ze řetězu. Blbost, ale docela zábavná. Jako horor to funguje jen slabě, jako komedie/parodie mě to taky nechalo chladným. 60%(5.1.2008)

V prvej štvrťhodine stihne Ash prísť do chaty v lesoch, nájsť Knihu mŕtvych, zabiť snúbenicu, odraziť jej hlavu a premeniť sa na démona a horšie to už nebude.(16.1.2007)

Koncept jedničky neoriginálně vykraden a dějově o nic neobohacen, ale za to lépe zužitkován. Evil Dead II je o poznání větší parodií, obsahuje špetku toho nejčernějšího humoru a hromadu té nejnechutnější krve a hnusu. Film nás šetří zdlouhavých úvodů (což oceňuji hlavně v opozici s některými zdlouhavými slashery) a vrhá nás přímo do akce i slušivého psycha (nezbedná ruka). Bohužel i přes svou krátkou stopáž, film ke konci spíše oslabuje (nebo, že by divák prostě dosáhl bodu nasycení?) a taktéž zamrzí, podobně jako v jedničce, technické bugy - mizející nepořádek, očistivší se tváře a oblečení postav atd. 7/10(4.10.2009)

• - V jednej scéne sa motorová píla objaví v Ashovej inej ruke ako počas celého filmu. (rador)

• - Vycpaná hlava jelena z chaty byla později použita i v Raimiho filmu Darkman. (Chatterer)

• - Prvního rytíře, který vytasí meč na konci filmu, si zahrál režisér Sam Raimi. (Chatterer)