Smrtelné zlo 2

• slovenský

Smrteľné zlo 2

Horor / Komedie / Drama

USA, 1987, 85 min

Styl podobný Braindead - Živí mrtví. Příšery vypadaly strašidelně a dost propracovaně. Koukatelné to je, ale tento styl moc nemusím. Taková menší brutalitka. ( Hodnocení: 5/10 )(6.6.2012)

Groovy..! Že zábavnost u hororu nejsnáze odpouštím Raimimu už mám prověřené časem. Evil Dead II je v porovnání s jedničkou víceméně stejná řeka - jen se navýšil rozpočet, přívaly krve, či jiných tělesných i netělesných tekutin, celková grotesknost a charisma Bruce "má ji motorovou" Campbella, na němž celý film stojí a bez jehož přítomnosti začne povážlivě kulhat. Představitel Ashe Williamse předvádí animální výkon na hranici sebepoškození, místy připomínající zoufale krásnou etudu M.Landaua s vycpanou chobotnicí v Edu Woodovi a navrch ještě ukáže, že světoznámá Hemingwayova novela "Sbohem paže" nemusí sloužit jen ke čtení. A konec s využitím Čáryfukova portálu? Laskomina s přijíždějícím vévodou Krvavým Henrym na obzoru..(12.4.2011)

Další klasika "socialistických" videokazet. Kdo neviděl tenhle horor (a samozřejmě i první díl), ten skoro nemohl do společnosti. Fakt je, že to je opravdu špičkový horor a zaslouženě patří mezi absolutní elitu.(3.8.2002)

Druhej dil primo navazuje na udalosti z prvniho filmu, coz je jedine dobre. Sice uplyne asi pet minut, ktery jsou trochu odlisny, ale pak se dostaneme na zaber Ashovo hlavy a sme tam, kde se minule skoncilo. A tenhle dil se poved jeste vic, nez prvni. Ubyla hororova atmosfera, ale par lekacek se tu najde a atmosfera je porad slusna a pribily vtipky. Co se tyce krvaren, tak tech tu je taky dost, ale spis se to omezuje na ruzny cakance krve a slizu nez na porcovani tel, v tomhle se Raimi trochu umirnil, coz je mozna trochu skoda. Triky jsou trochu lepsi, ale porad to jeste neni tak uplne ono. Zatimco v prvnim dilu sem oznacil Bruce za sympataka, tak tady je totalni krutak. Polosilenej, misty se menici v monstrum si pridela na ruku motorovku a na zada da brokarnu a rozjede to nehoraznym zpusobem a vubec mu nevadi, ze dostane po hlave zhruba tisickrat. Dej je jeste sviznejsi nez v prvnim dilu a jelikoz ma film 80 minut, je to jizda od zacatku do konce. Ale abych jen nechvalil, tak i v tomhle filmu se najdou nektere logicke chyby a ubyli vychytavky z kamerou. Raimimu se i napodruhe povedl vyborne zabavny film, kterej je o fous lepsi nez prvni dil a vubec nevadi fakt, ze to uz je hororova komedie. Nejlepsi dil serie.(23.4.2006)

Sam Raimi sa s nijakými obvyklými úvodmi, pripravujúcimi diváka aspoň 20 minút na masakru, o ktorej to celé je, neserie. Po šiestich minútach filmu je horor v plnom prúde, prvá obeť mŕtva, idylka v riti a hlavný hrdina sám čelí nadpozemskému zlu. Bavila som sa, zasmiala aj zľakla, Evil Dead bol jednoducho stvorený, aby sa stal kultom. Ale aj tak sa mi najviac páči fantazijná trojka :-)(5.9.2009)

• - Entertainment Weekly zařadil film na 19 místo v kategorii 50 nejkultovnějších filmů. (Chatterer)

• - Démonickú babizňu Henriettu si zahral režisérov brat Ted Raimi. (Jello Biafra)

• - Časopis Premiere zařadil hororové pokračování mezi kultovní filmy. (TheCrook)