Smrtelné zlo 2

• slovenský

Smrteľné zlo 2

Horor / Komedie / Drama

USA, 1987, 85 min

V prvej štvrťhodine stihne Ash prísť do chaty v lesoch, nájsť Knihu mŕtvych, zabiť snúbenicu, odraziť jej hlavu a premeniť sa na démona a horšie to už nebude.(16.1.2007)

• Renton

Scénář: Sam Raimi, Scott Spiegel .. Dost slabé. A to nejen z pohledu třeba Braindead, ale taktéž lepší a zábavnější jedničky Evil Dead. Kdo nezachytil již na VHS asi těžko docení kultovní status.(4.10.2009)

Doprdele, to je nářez ! Tohle pokračování se opravdu povedlo. Scéna s posedlou rukou je až neuvěřitelně reálná - poklona Bruce Campbellovy ;o) Děj filmu spolu s Ashem a jeho moto-rukou vás pohltí...nebo bych spíš měl říct, že SEŽERE VAŠI DUŠI ?(24.3.2005)

Dodnes nezabudnem, ako som si asi v roku 1993 vo videopozicovni vyberal na VHS-kach horory podla obalu a z nejakeho dovodu ma obal Smrtelneho zla 2 zaujal a tak som si tento horor pozical. Netusil som v tej chvili, ze je to pokracovanie zakazaneho hororu LESNY DUCH (1981), ktory pochopitelne nikde vo videopozicovni nebol a nevysielala ho ziadna ani nemecka ani ceska alebo slovensky televizia. Zohnat sa dala az po neviem kolkej kopie cez neviem aky preklad, ale musel som si dobrych par rokov pockat. Tato dvojka ma prekvapila nielen so spustou vizualnych efektov a skvelych masiek, ale hlavne tym, ze zli duchovia obsadia chatku uz hned asi po desiatich minutach filmu a hlavny hrdina Ash bude mat co robit, aby sa nezblaznil. Ja som si to samozrejme v detstve vychutnaval, pretoze ma nebavili horory, kde sa vela kecalo, ale kde sa nieco dialo a tento splnil uplne moje tuzby. Teraz po takmer 20-tich rokoch som si ho opät vychutnal a hlavne pripomenul, pretoze i humorne sceny s rukou, nad ktorou Ash stratil kontrolu, ktora ho chcela zabit, nemala chybu. Takze u mna opät 100%. _________ Bruce Campbell - (Ashley 'Ash' J. Williams) +++ Sarah Berry - (Annie Knowby) +++ Dan Hicks - (Jake) +++ Kassie Wesley DePaiva - (Bobby Joe) +++ Ted Raimi - (Zamaskovaný ako Henrietta) +++ Lou Hancock - (Henrietta Knowby) - Denise Bixler - (Linda) +++ Richard Domeier - (Ed Getley) +++ John Peakes - (Profesor Raymond Knowby) +++ Sam Raimi - (Medieval Soldier) +++ Produkcia: Bruce Campbell +++(6.7.2012)

Tohle je kult a jeden z nej horrorů všech dob. Zejména těch, kam tvůrce zařadil humor a to pekelně či "krvavě" černý ... Je to film mého středoškolského věku, který jsme sjížděli furt a furt jak na běžícím páse dalším a dalším kámošům. Dnes již působí trochu "gumově" a ještě víc úsměvně než původně, ale i přes to je to nářez a rozhodně nikdy nezestárne. Je otázkou, jestli výměna nervydrásající atmosféry prvního dílu za občasný humor byl ku prospěchu, každopádně zde máme jeden z prvních horrorových remaků, který se stal absolutním kultem, stejně jako jeho předchůdce ... Špičkové nápady, prostředí, atmosféra, humor, brutality, gore, krev, příšery ... Prostě úžasná záležitost. V oblasti "horror+humor" je to ne možná úplně první, ale rozhodně nejlepší počin, který trumfnul až konkurent Raimiho, Peter Jackson ...(7.12.2007)