Lesní duch

• český

Smrtelné zlo

(festivalový název)

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1981, 85 min (SE: 86 min)

Sam Raimi

Sam Raimi

Joseph LoDuca

Produkce:

Rob Tapert

Kvalita efektu je na dost nizky urovni, ale na to jak je to stary to zas tak spatny neni. Je to proste uz kultovni snimek, takze jinak nez za 4* nemuzu dat(1.2.2005)

• M.a.t.t.

Neskrývane amatérska záležitosť s niekoľkými dobrými nápadmi, bohužiaľ však až príliš amatérska. Strach z nepoznaného funguje len do istého času a slasherové finále už v dnešnej dobe aj vďaka slabučkým maskám a trikom nefunguje takmer vôbec. Jednoznačnými vrcholmi scény v lese a v pivnici, zvyšok slabota, ktorú by Bruce Campbell zachránil azda len motorovou pílou. A aj to len čiastočne. 30%(20.3.2008)

Málem jsem se u toho pos*al strachy. Pro horor za pár šupů zatraceně dobrá vizitka.(31.7.2008)

• - Film bol v Británii označený ako "Video Nasty" (Nechutné video/film). (rador)

• - „Necronomicon“ neboli „Kniha mrtvých“ je smyšlený grimoár, který ve svých povídkách poprvé použil H. P. Lovecraft v roce 1919. Byl údajně napsán "šíleným" arabem Abdulem Alhazredem. Má obsahovat veškerá tajemství světa a kosmu. (PRobin)

• - Potom čo Scott povie: "They know, they're not gonna let us go" (Vedia, že nás nenechajú odísť), zaznie kričiaci zvuk, ktorý je mixom Scottovho a Raimiho kriku. (rador)