Lesní duch

• český

Smrtelné zlo

(festivalový název)

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1981, 85 min (SE: 86 min)

Sam Raimi

Sam Raimi

Joseph LoDuca

Rob Tapert

Když si vzpomenu na tu noc u otevřeného okna za hluboké totality, puštěné BETY s tímhle "Lesním duchem", tak mi ještě běhá mráz po zádech. Na každého ale působí asi jinak. Pro mě to tenkrát zase taková sranda nebyla :)(23.3.2003)

Raimi, Spiegel, Campbell.. Royal Shakespeare Company? To asi ne.. Spíš původ zkratky rsc, označující ukončení zápasu kvůli potoku krve cákající z boxerova obočí na všechny strany.. Za málo peněz hodně hororové muziky umocněné voyeurskou kamerou prolétávající mezi větvičkami, hektolitry umělé krve nastříkané na obličej božského Bruce a spoustou obyčejných zvuků budujících atmosféru (tlukot srdce, cvrkot hmyzu nebo ta moucha na závěr closing credits) a přitom všem je to celé tak krásně neseriózní. Za tu ošklivost, co provedly lesní kořeny nebohé Cheryl, se dává dle trestního sazebníku 5 až 12 let - záleží na šikovnosti přiděleného právního zástupce.. „Join us! Join us!“(7.7.2009)

Raimi sa podobne ako Jackson vo svojich začiatkoch poriadne vybláznil, čomu nasvedčuje aj táto vecička. Náznak svojej úchylky dal najavo už v predkole, menom 'Within The Woods', ale len tu sa mohol poriadne a dosýta odreagovať. Ale aspoň základná línia mohla byť náročnejšia. Výsledkom je pre súčasnú náročnosť horror, ktorý zaujme najmä podarenými lakačkami a lákavosťou morbid scén, čo je dôležité. Veci ako logickosť a naivnosť sú ale na pokraji niečoho, čo už tak dobré nie je. 70%.(16.10.2007)

I s odstupem času mi první půlka přijde super, zatímco ta druhá se točí v kruhu a nudí.(13.6.2009)

Hodně dobrej film i bez přihlédnutí k meganízkýmu rozpočtu. Bruce Campbell je hustej a bez něj by to naprosto nebylo ono. Sam Raimi je docela ďábel, protože Evil Dead je fakt dobře natočenej. Skoro všechny lekačky mě fakt vylekaly a atmosféra tam je taky. Nechutnosti jsou zvládnutý dobře, akorát škoda že ta motorovka (která je i na plakátu) tam byla trestuhodně nevyužita.(4.4.2006)