poster

Lesní duch

 • anglický

  The Evil Dead

 • slovenský

  Lesný duch

  (festivalový název)
 • český

  Smrtelné zlo

  (festivalový název)

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1981, 85 min (SE: 86 min)

Režie:

Sam Raimi

Scénář:

Sam Raimi

Hudba:

Joseph LoDuca

Producenti:

Rob Tapert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  *

  Toto sa v dnešnej dobe môže pozerať už len na osamotenej chate, alebo v podnapitom stave. Inak to nefunguje ani ako horor, ani ako komédia. Je to akurát odporné a amatérske. A kôli tomu filmy fakt nepozerám...(1.6.2010)

 • genetique
  ***

  Raimi sa podobne ako Jackson vo svojich začiatkoch poriadne vybláznil, čomu nasvedčuje aj táto vecička. Náznak svojej úchylky dal najavo už v predkole, menom 'Within The Woods', ale len tu sa mohol poriadne a dosýta odreagovať. Ale aspoň základná línia mohla byť náročnejšia. Výsledkom je pre súčasnú náročnosť horror, ktorý zaujme najmä podarenými lakačkami a lákavosťou morbid scén, čo je dôležité. Veci ako logickosť a naivnosť sú ale na pokraji niečoho, čo už tak dobré nie je. 70%.(16.10.2007)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Tak dohnal jsem můj úplně největší a doufám i poslední hororový rest. Už 3 roky vůči filmu jsem silně skeptický, po tom co se remake stal mou srdeční záležitostí, tak se to ještě zhoršilo, ale nakonec je Evil Dead slušnou démonickou žánrovkou i dnes. Triky dle velkých obav nakonec nebyly tak špatné, krve je zde na svůj věk také poměrně dost a atmosféra je celkem temná byť než se film rozjel se to celkem táhlo. Když to porovnám s Halloweenem kde krev je pro tvůrce cizí pojem a je pouze o 2 roky mladší, musím zde rázně hodnocení přilepšit. Remake je však úplně jinde za hranicí šílenosti. 70%(11.7.2015)

 • EdaS
  ***

  I s odstupem času mi první půlka přijde super, zatímco ta druhá se točí v kruhu a nudí.(13.6.2009)

 • monolog
  *****

  Viděl jsem to poprvý jako malej (asi šest). Dokonce to mám ještě na VHS s původním rychlodabingem. Tenhle film asi zapříčinil, že jsem měl vždycky tak strašlivej strach vystrčit ruce nebo nohy zpod peřiny a do sklepa jsem se sám neodvážil asi do deseti let. No a možná za to mohl i můj otec, protože tehdy mě na některý horrory nechával koukat i jako prvního, abych mu řekl, jestli jsou dobrý nebo ne. To sice může vypadat na první pohled jako dobrý utužení synovsko-otcovských vztahů, ale ne, pokud vám je mezi pěti až deseti lety. Například o filmu Piraňa mám špatnej pocit, když lezu do jakékoliv řeky. Prostě tam je a nikdy se ho nezbavím. A od ED mám špatnej pocit z podzimního lesa.(31.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace