poster

Lesní duch

 • USA

  Evil Dead, The

 • SK název

  Lesný duch

  (festivalový název)
 • CZ název

  Smrtelné zlo

  (festivalový název)

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1981, 85 min (SE: 86 min)

Režie:

Sam Raimi

Scénář:

Sam Raimi

Hudba:

Joseph LoDuca

Produkce:

Rob Tapert
(další profese)
 • Gilmour93
  ****

  Raimi, Spiegel, Campbell.. Royal Shakespeare Company? To asi ne.. Spíš původ zkratky rsc, označující ukončení zápasu kvůli potoku krve cákající z boxerova obočí na všechny strany.. Za málo peněz hodně hororové muziky umocněné voyeurskou kamerou prolétávající mezi větvičkami, hektolitry umělé krve nastříkané na obličej božského Bruce a spoustou obyčejných zvuků budujících atmosféru (tlukot srdce, cvrkot hmyzu nebo ta moucha na závěr closing credits) a přitom všem je to celé tak krásně neseriózní. Za tu ošklivost, co provedly lesní kořeny nebohé Cheryl, se dává dle trestního sazebníku 5 až 12 let - záleží na šikovnosti přiděleného právního zástupce.. „Join us! Join us!“(7.7.2009)

 • novoten
  ***

  Šílená záležitost, měnící tvář z atmosferického hororu přes vyvražďovačku až po splatterové finále, drží pohromadě jen díky občasnému šílenému nápadu. Raimi sype z rukávu neotřelá zjevení, vždyť kdo by proboha vymyslel něco, co by se absurditou jen trochu přiblížilo epizodce se stromem? Nicméně jestli Evil Dead něco chybí, je to vyváženost. Campbell má charizma, ale ostatní kolem něj plní jen rutinní úlohu křoví. Co se týče napětí, nejlepší pro mě byla asi smějící se Linda mezi dveřmi, při jejíž představě se doteď směju a bojím zároveň. Ale vrcholem zůstává poslední návštěva sklepa předtím, než Raimi rozjede svou galerii nechutností. Tamní atmosféra by se dala krájet. Ve výsledném hodnocení tedy přeci jenom horror, kde si divák dosyta užije chytání za různé končetiny, později pak jejich oddělování. A i když se rád bojím toho, co nevidím, zamrzí, když na to nepřijdu vůbec.(22.3.2006)

 • H34D
  ****

  Začínající filmový talent oplývající svěžími nápady (vedení kamery, zběsilá kamera jako řítící se monstrum, zvukové efekty) s bujarým entusiasmem a zvráceným smyslem pro, snad až černohumorně odpudivou, estetiku - Sam Raimi se zde skutečně vyřádil. Atmosféra má slušné grády, ale strach hraje až druhé housle po hektolitrech krve a hnusu stříkajícího hrdinům přímo do obličeje - člověk neví, jestli má zvracet, nebo jen fascinovaně kroutit hlavou... Jednoduchý příběh je odpustitelný, více však zamrzí amatérské bugy při přechodu mezi scénami - mizí rány, oblečení schne, špína a fleky se zázračně uklízí, dokonce ani prožitky postav nejsou souvislé (vůbec postavy se nechovají příliš logicky)... Zábavný rozměr však tomuto horroru upřít nelze. 7/10(4.10.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Na remaku filmu z roku 2013 se podíleli herec Bruce Campbell a režisér Sam Raimi. (Twyer)

 • - Nátačelo se v opuštěné chatě, na kterou Sam Raimi náhodně narazil. (Chatterer)

 • - Vo filme môžme zazrieť plagát z filmu The Hills Have Eyes (1977). (rador)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace