Lesní duch

• český

Smrtelné zlo

(festivalový název)

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1981, 85 min (SE: 86 min)

Sam Raimi

Sam Raimi

Joseph LoDuca

Rob Tapert

Chápu, že se tenhle film stal kultem, ale u mne to za plný počet není. První půle byla výtečná, ale v druhý pak byly takový hluchý místa, děj uvíznul a já už jenom čekal na jasnej konec. Závěrečné rozpadání démonů pak bylo totálně bez atmosféry kvůli ne zrovna povedeným trikům. Chtělo by to remake, protože ty triky už dneska fakt nepůsobí tak, jak by měly. Horror movie of the year(3.1.2008)

Opravdu velmi strašidelné, super Raimiovka!(29.6.2008)

Tak dohnal jsem můj úplně největší a doufám i poslední hororový rest. Už 3 roky vůči filmu jsem silně skeptický, po tom co se remake stal mou srdeční záležitostí, tak se to ještě zhoršilo, ale nakonec je Evil Dead slušnou démonickou žánrovkou i dnes. Triky dle velkých obav nakonec nebyly tak špatné, krve je zde na svůj věk také poměrně dost a atmosféra je celkem temná byť než se film rozjel se to celkem táhlo. Když to porovnám s Halloweenem kde krev je pro tvůrce cizí pojem a je pouze o 2 roky mladší, musím zde rázně hodnocení přilepšit. Remake je však úplně jinde za hranicí šílenosti. 70%(11.7.2015)

Kvalita efektu je na dost nizky urovni, ale na to jak je to stary to zas tak spatny neni. Je to proste uz kultovni snimek, takze jinak nez za 4* nemuzu dat(1.2.2005)

Osobně bych řekl, že je to nejen výborná a právem kultovní krvárna, ale také velmi cenný příspěvek do 13. komnaty gender studies (:)). Evil Dead je Raimiho zcela nemístné a masochistické vypořádání se se svými osobními démony, ženami. Nádherně low-budgetové a extrémně zábavné. A ten "stoismus", se kterým nechává čelit postavy nejbrutálnějším jatkám, to je prostě luxus.(17.6.2009)

• - V otevřené skříni je vidět tričko s nápisem "Tamakwa". Na tento tábor jezdil Sam Raimi jako dítě. (Chatterer)

• - Střeva posedlých postav byla vytvořena z rozšlehané kukuřice obarvené nazeleno. (Chatterer)

• - Postava Scottyho je pomenovaná podla Raimiho dlhoročného priateľa Scotta Spiegela a postava Cheryl podla Cheryl Guttridgeovej - hviezdy Raimiho krátkometrážneho filmu Clockwork. (rador)