poster

Lesní duch

 • anglický

  The Evil Dead

 • slovenský

  Lesný duch

  (festivalový název)
 • český

  Smrtelné zlo

  (festivalový název)

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1981, 85 min (SE: 86 min)

Režie:

Sam Raimi

Scénář:

Sam Raimi

Hudba:

Joseph LoDuca

Producenti:

Rob Tapert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  ****

  Když si vzpomenu na tu noc u otevřeného okna za hluboké totality, puštěné BETY s tímhle "Lesním duchem", tak mi ještě běhá mráz po zádech. Na každého ale působí asi jinak. Pro mě to tenkrát zase taková sranda nebyla :)(23.3.2003)

 • Gilmour93
  ****

  Raimi, Spiegel, Campbell.. Royal Shakespeare Company? To asi ne.. Spíš původ zkratky rsc, označující ukončení zápasu kvůli potoku krve cákající z boxerova obočí na všechny strany.. Za málo peněz hodně hororové muziky umocněné voyeurskou kamerou prolétávající mezi větvičkami, hektolitry umělé krve nastříkané na obličej božského Bruce a spoustou obyčejných zvuků budujících atmosféru (tlukot srdce, cvrkot hmyzu nebo ta moucha na závěr closing credits) a přitom všem je to celé tak krásně neseriózní. Za tu ošklivost, co provedly lesní kořeny nebohé Cheryl, se dává dle trestního sazebníku 5 až 12 let - záleží na šikovnosti přiděleného právního zástupce.. „Join us! Join us!“(7.7.2009)

 • genetique
  ***

  Raimi sa podobne ako Jackson vo svojich začiatkoch poriadne vybláznil, čomu nasvedčuje aj táto vecička. Náznak svojej úchylky dal najavo už v predkole, menom 'Within The Woods', ale len tu sa mohol poriadne a dosýta odreagovať. Ale aspoň základná línia mohla byť náročnejšia. Výsledkom je pre súčasnú náročnosť horror, ktorý zaujme najmä podarenými lakačkami a lákavosťou morbid scén, čo je dôležité. Veci ako logickosť a naivnosť sú ale na pokraji niečoho, čo už tak dobré nie je. 70%.(16.10.2007)

 • EdaS
  ***

  I s odstupem času mi první půlka přijde super, zatímco ta druhá se točí v kruhu a nudí.(13.6.2009)

 • Superpero
  *****

  Hodně dobrej film i bez přihlédnutí k meganízkýmu rozpočtu. Bruce Campbell je hustej a bez něj by to naprosto nebylo ono. Sam Raimi je docela ďábel, protože Evil Dead je fakt dobře natočenej. Skoro všechny lekačky mě fakt vylekaly a atmosféra tam je taky. Nechutnosti jsou zvládnutý dobře, akorát škoda že ta motorovka (která je i na plakátu) tam byla trestuhodně nevyužita.(4.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace