Lesní duch

The Evil Dead

Lesný duch

(festivalový název)

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1981, 85 min (SE: 86 min)

Sam Raimi

Sam Raimi

Joseph LoDuca

Rob Tapert

Rami je cvok. A Bruce Campbell machr. Tohle zahrát muselo chtít pořádnou dávku... ehm krve do ksichtu. Bál jsem se jako blázen. Musel jsem zapnout lampičku abych to vůbec dokoukal. Do druhého dílu může jít jenom masochista.(26.8.2008)

Dobře, přiznám se. Moc jsem se nebál. Fakt ne. Atmosféra zde sice byla perfektní a lekačky byly parádní a fungovaly, nicméně jsem se moc nebál. A proč že teda dávám plný počet? Za tu geniální práci s kamerou, za tu parádní hudbu, za ten masakr (hlavně ke konci) no a za to, jak to všechno funguje. Klobouk dolů, Same, takovýhle debut (za tak "málo" peněz) abys pohledal. Věřím, že vidět to před pár lety zpátky na nějaké opuštěné chatě, bál bych se. 100 %.(3.11.2011)

Tak tohle byla strasna uchylarna. Cekal jsem starej prumernej horor, ale nakonec sem se vyborne bavil. Prvni pulka je lepsi nez ta druha. I kdyz je film hodne levnej, tak Raimi navodil paradni hororovou atmosferu. Druha pulka uz takova bomba neni. Jakoby Raimi nevedel co chce. Udela nejakou scenu a najednou se skoci na jinou, aniz by se z ty predesly neco vyuzilo. Prislo mi to jak spatne sestrihany. Navic tu je spousta nelogicnosti. Co se tyce triku, tak tu plati to same co u Veci. Je videt, ze sou stary a pusobi spis komicky, ale plne to vyvazuje krev a vnitrnosti atd. S krvi se tu pravdu nesetri, takze mi za chvilku ty spatny masky prestali vadit. Nejlepsi na filmu je kamera, ktera predvadi slusny vychytavky a spravne neprijemny zvuky a pohodova hudba (ktera se ale misty moc nehodila k tomu, co se odehravalo na obrazovce). Jednu hvezdicku pridavam za Bruce, ne ze by hral nak dokonale, ale je to proste sympatak. Raimimu se s minimem prostredku poved ne bezchybnej, ale presto paradni kousek a tenhle dil je jako jedinej ze serie skutecne horor, i kdyz par komedialnich prvku se tu najde.(22.4.2006)

I s odstupem času mi první půlka přijde super, zatímco ta druhá se točí v kruhu a nudí.(13.6.2009)

• gudaulin

Když jsem někdy v roce 1990 viděl tuhle legendu béčkových hororů a až do dneška funkční žánrový kult poprvé, byl jsem, jak jen to diplomaticky vyjádřit, na rozpacích. Nyní jsem si ten zážitek zopakoval a rozpaky jsou ty tam. Smrtelné zlo považuju za amatérský snímek, který ve všech ohledech, které jsou pro mě důležité, osudově selhává. Mizerné herecké výkony, neexistující scénář, lacinost, idiocie chování filmových postav - mám ještě pokračovat? I ta jedna hvězdička není za nějaké klady, ten film je špatný a bere se vážně do té míry, až je svým zvráceným způsobem trochu zábavný. Sam Raimi tady nicméně ukázal (přinejmenším v práci s kamerou), že filmařinu má v krvi, a když přidá dostatek nadhledu (který prokázal už ve dvojce téhož titulu) a získá nějaké ty zkušenosti, dokáže točit ve velkém stylu. Celkový dojem: 10 %.(8.7.2013)

• - Rozpočet filmu byl 375.000 dolarů a vydělal 2.400.000 dolarů. (Chatterer)

• - Monolog, který pronáší Cheryl svým démonickým hlasem, když ji posedne duch, použila k úvodu písničky "Possessing The Weak" skupina "Bloodgasm". (PußyMagnet)

• - Joel Coen byl asistentem editora. (Chatterer)