Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bouřlivá šedesátá léta, sexuální revoluce, studentský život, lékařské prostředí, anglický humor - z těchto ingrediencí se snad ani nedá vyrobit špatný seriál. Zvlášť když na scénáři pracují i ''Monty-Pythoni'' Graham Chapman a John Cleese. A tenhle britský sitcom je doopravdy skvělý. Dobrodružství studentů medicíny natočená na motivy populární románové série Richarda Gordona. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Zazie 

všechny recenze uživatele

Typický anglický humor, navíc ze studentského a zároveň lékařského prostředí, by určitě nezklamal ani teď. Je to už dávno, co jsem tenhle seriál viděla, ale některé scény mi utkvěly v hlavě. Třeba ta, kde se studenti o přestávce v bufetu napájeli moštem (jak se tvrdilo v českém překladu) a pak přišli na přednášku jak zákon káže. Bylo mi divné, jak se mohli po moštu opít. Až po letech mi došlo, že šlo zřejmě o cider, který je mírně alkoholický, v té době jsme to neznali, tak nám to chtěl asi překladatel přiblížit. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hned první epizoda nastaví laťku možná až příliš vysoko, protože je černohumorná, plná absurdního humoru a přeplněná nezapomenutelnými dialogy (a vzhledem ke scenáristům tohoto dílu je i jasné, proč tomu tak je). Jenže přesně takový Doktor v domě ve zbylých dílech vlastně vůbec není. Což není výtka, protože i tak jde o skvostně zahranou oddechovou typicky britsky suchou dialogovku, ke které nebudu mít sebemenší problém se kdykoli vrátit i navzdory tomu, že je to dosti amatérské (snad v každé epizodě někdo vrazí do kulis až se třesou, je vidět mikrofon v záběru či stín kameramana na stěně za hercem... a nejde o úmysl). Ovšem i tak si říkám, že být více dílů v duchu toho úvodního, tak tu máme nesmrtelnou klasiku jaké není rovno. Ovšem druhá série k tomu nemá daleko; tam už jde o krystalicky čistý, a nutno dodat hodně vtipný, britcom jak vyšitý. ()

Reklama

LeoH 

všechny recenze uživatele

Jako kluka za totáče mě to bavilo nezřízeně, zvlášť když se dívala celá rodina i s tetou Emou, doktorkou, která se směje ráda a děsivě nahlas. Teď po letech jsem zakoupil a zkoukl první DVD a nejsem sice vysloveně zklamaný, ale opravdu velký suchý anglický nářez je jenom začátek z pera Cleese a Chapmana, pak už je úroveň notně rozkolísaná; některé epizody silné, jiné rozpačité a třeba taková pátá část se skupinkou rádoby směšných hipíků bloudících po nemocnici a okolí je valnou většinu času trapná jak dobová karikatura z Dikobrazu. Vychází mi silnější ***. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Tohle byl za totáče jeden z mála důvodů, proč jednou týdně usednout před bednu a pustit si tu naši socialistickou TV. Normálně by to bylo tak za 4 hvězdy, tenkrát by mě ale ani nenapadlo takhle škudlit. [Při sledování horroru Anatomie jsem si vzpomněl, že mám Doktora na videu, ještě od doby co běžel v ČT naposledy. Pustil jsem si pár epizod, a pořád to má grády.] ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No moc jsem tomu neveril, jednak uz mam serialovyho favorita z lekarskyho prostredi a to Scrubs a navic serial starej pres 40 let ma precejen jinej druh humoru nez na jakej je dneska clovek zvyklej. A presto me serial hned dvakrat prekvapil. Jednak sice se venuje budoucim lekarum, ale z nejakyho uceni se latinskejch vyrazu, osetrovani lidi a podobne si tu uzijete naprosty super minimum, takze by to mohli bejt klidne studenti treba architektury a bylo by to fuk. Tady se totiz humor zameruje spis na ty mimoskolni aktivity, coz znamena hrani karet, oblejzani hospod, nehorazny chlastacky a baleni zenskejch. A to je druhy prekvapko, ten humor totiz naprosto perfektne funguje i dnes a vubec nepusobi starym dojmem. Ale ono kdyz stoji za scenarem mimo jine Chapman, neni se co divit. Jinak zatim jsem skouk prvni serii, coz je 13 cca 25 minutovejch dilu, kde zapletky jednotlivejch dilu si jsou vcelku podobny, ale vzdy se dari prijit s nakym neokoukanym forem, navic forky tu nejsou neustale za kazdou cenu a o to vic pak pobavi. Takze i kdyz to neni sice nejaka ultimatni pecka, rozhodne skvela zabava, navic se sympatickejma hercema a mimo jine mladym Doylem Martinem Shawem. ()

Zajímavosti (2)

  • Jednomu z autorů scénáře Grahamu Chapmanovi je prostředí lékařského studia velice blízké, neboť sám vystudoval medicínu na universitě v Cambridgi. (Finarfin)

Reklama

Reklama