Láska má mnoho podob a nakonec si najde každého, vzkazuje zimní romantická komedie Šťastný nový rok, jejíž příběh začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zas životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám. Na všechny bez rozdílu ale čeká řada romantických a komických situací a jedno velké překvapení. (Bontonfilm)

Chrustyn

Česko/Slovenský vánoční film, který ani není filmem, ale neustále do očí bijícím product placementem. Film prakticky nemá pevný příběh, vše je přizpůsobeno tomu, aby parta postav jela do nejluxusnějšího hotelu ve Vysokých Tatrách (neřeší se, kde na to vzali) chodili na nákupy do nejdražších obchodů s oblečením (opět nevíme, kde na to vzali) a aby hlavní hrdinka potkala může svých snů, který je náhodou tajným miliardářem a vozí v kufru auta kytaru na kterou brnká klasiku od Johna Lennona. Výjimečně se nejedná o typicky trapný pokus o českou zimní komedii, (zdravíme Špindl) kde by divákovi bylo za herce stydno, pořád se ale jedná o zbytečný a nudný film, který není vánočním filmem, romancí a už vůbec ne komedií. Mrzí mě, že v českých kotlinách neexistují profese jako je scénárista nebo dramaturg. ()

Shakers

Nejako sa mi do toho nechcelo, ale prečo nespraviť frajerke radosť pred sviatkami, že áno. Na tomto filme nebolo nič také čo by ma zaujalo s trailerov, no mám rád Maštalíra a tak isto aj mladý Kroner ako režisér nieje zlý (jeho Lóve radím medzi to najlepšie zo slovenskej tvorby). Ale k filmu. Čo teda ten film ponuka ? Predovšetkým peknú vianočnú atmosféru, zasneženú prírodu okolo Štrbského plesa, pekne vyzdobený a nasvietení hotel, fajn kameru, jojkarský hercov zo seriálov a príbeh, ktorý je pripomína skromnejšiu verziu lásky nebeskej. Priznám sa, že úvod ma celkom bavil, vtipy sa celkom podarili, pikantný slovník nechýba a obzvlášť ma zaujal Maštlír, ktorý mal asi najvtipnejšie a najlepšie scény ("vraj tvrdený plast, kurvy šikmooké"). Iný herci a ich postavy a príbehy ma toľko nezaujali, ale nemôžem povedať, že by som sa nudil. Cez vianočne sviatky a na slovenske pomery je vlastne tento film celkom príjemné prekvapenie. Škoda len, že záver bol taká klasika, ktorá už nebaví tak ako na začiatku. 60% - 3* ()

ScarPoul

Nejdem byť až úplne haterský, pretože je viac ako isté, že v mojom prípade, nie som cieľovou skupinou. Kronerovi sa ale nedajú uprieť určité kvality. Réžijne je to zvládnuté dobre. Prostredie Tatier funguje a chýba tomu taký ten punc trápnosti, čo sprevádza slovenské komédie posledných rokov. To považujem za výhodu. Hlavne je dosť cítiť, že všetci zúčastnení sa vlastne poznajú. Vtipy sa viac podaria ako neporadia, hoci tie čo sa nepodaria sa nepodaria riadne. Je tam aj pár zbytočne dramatizujúcich scén ( koláčik z marihuany), ktoré zostanú nevyužité potenciálom. A koniec je taký typický a bez nápadu. Ale kupodivu ma bavil Maštalír, ktorého za iných okolností moc nemusím a Marcinková s tou jej roztomilou tvárou a sebavedomým herectvom. O žiadny veľký film sa nejedná ale ako niečo na zhliadnutie s polovičkou, ktorá sa na tom baví,  je to v rámci toho, čo bude nasledovať ďalej v noci,  pomerne uspokojujúce. ()

bari68

Ďalši z celej rady česko-slovenských vtákovin poslednej doby majúci aj rovnaký koncept plus dej odohrávajúci sa v Tatrách , či inde na horách ( Špindl 2, Román pro pokročilé, Ženská na vrcholu a.i. ). Slabota, jeden, dvakrát za celý film vtipný moment. Na komédiu pramálo, ostatné scény len trapasy. ()

silentname

"Šťasný Nový Rok" ako decembrová vianočná slovenská komédia ma nakoniec celkom príjemne prekvapilo. Nemôžem povedať, že by išlo o super silný film, ale viac-menej splnil všetko čo som od neho očakával. Mal v sebe dobrú vianočnú a novoročnú atmosféru, mal niekoľko podarených fórov, ktoré ma úprimne pobavili, nemali sme tu žiadne vysoko otravné postavy a nemal som problém sledovať to od začiatku do konca. Takže nebudem sa sťažovať, že som na to mrhal svojim časom. Nie všetko je ale úplne skvele spracované. Soundtrack filmu mi občas pasoval a občas vyslovene pílil uši. Valika občas vie byť trošku teatrálna, no časť kedy opitá behá po chodbe hotela a hľadá svoju izbu ma úprimne pobavila. Neviem čo to o mne vypovedá, len taká je skutočnosť. Najväčší problém filmu sú jeho príbehové linky. Nemyslím si, že je v nich veľká dávka kreativity alebo nejakej originality. Viac-menej viete všetko odhadnúť od začiatku do konca a potom sú vo filme nejaké vsuvky, ktoré dokopy ani tam byť nemuseli. Lebo nikam príbeh neposúvajú ďalej. Ale ak človek od toho nečaká najväčší filmový zázrak a chce sa len zasmiať, tak to má v sebe pár dobrých momentov. Ja som si z toho odniesol viac, než som si pôvodne myslel a som spokojný. Dokonca sa nebránim k filmu ani vrátiť. Hodnotenie: B ()

• V původní slovenské verzi mluví Hana (Táňa Pauhofová) a Bára (Zuzana Norisová) svým mateřským jazykem, tedy slovenštinou, kdežto do české verze herečky samy sebe předabovaly do češtiny. (rublik05)
  • Táňa Pauhofová (Hana) v jednej scéne hovorí, že je Maša Haľamová a ma chatu na Štrbskom plese. Maša bola slovenská spisovateľka a poetka, naozaj tam žila a má tam aj pamätník. (VanSar)