Jednoduchý plán

Scott B. Smith (kniha)

Scott B. Smith

Alar Kivilo

Danny Elfman

Vynikající thriller o tom, co dokážou s člověkem udělat peníze. Jednoduchý plán, který se rozroste do obrovských rozměrů a nakonec z něj nevzejde nic dobrého. Trošku pomalejší rozjezd, ale za to brilantní závěr. Uchvátná atmosféra a skvěle obsazení herci. K dokonalosti jen krůček.(22.2.2012)

"Fargo 2", kterému ovšem do dokonalosti nevlastního, o dva roky staršího sourozence, chybí ona nepopsatelná režijní jiskra bratří Coenů. Když už jsme u toho, kratší stopáž by taky nebyla od věci...(5.12.2009)

Sice netypický, ale skvělý film Sama Raimiho.(11.2.2005)

Váhal jsem mezi 4.až 5. hvězdamy... nakonec jsem se přiklonil k 5.hvězdám, díky hereckému výkonu B.B.Thorntona. Celý snímek je brilantně vystavěný ve stilu ""může se to stát i vám"".....?? Atmosféra ve filmu vás postupně zcela pohltí, né svou klasickou krimi/triller akcí, ale sobním a lidským přístupem. Co říct na konec... Jste schopni zabít 4.lidi, svého bratra,a zustat člověkem,manželem a otcem....?(24.3.2011)

Temné krimi drama s výbornými herci a promyšleným scénářem, který však nedokáže naplnit 121 minut rovnoměrně a dokonale. Film chvílemi jako by ztrácel tah na branku, ale to netrvá moc dlouho a zase chytne dech. Hlavním tahákem pro mě je úžasný Billy Bob Thornton, kterému podobné role neskutečně sedí. Bill Paxton jako jeho bratr, z kterého se vyklube velký lhář a smolař je také perfektní. Bridget Fonda nedostává tolik prostoru, ale jako našeptávající potvora do ucha Billa Paxtona je potěšující.(18.2.2007)

• - Zprvu měl film režírovat Ben Stiller s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Dalšími kandidáty na režii byli John Dahl a John Boorman. (D3VIL)

• - Člen ZZ Top Frank Beard se objeví v cameo roli na pohřbu. (Kulmon)

• - Otec Billa Paxtona si ve filmu zahrál pana Schmitta. Je to ten, co se ptá, zda má měsíc pět týdnů. (Kulmon)