Jednoduchý plán

Scott B. Smith (kniha)

Scott B. Smith

Alar Kivilo

Danny Elfman

"Přál bych si, aby ty peníze našel někdo jinej." S tím souhlasím, takže až někdy zakopnu o nějaký ten milion, tak ho tam nechám ležet a zapomenu na to. Jenže tady se relativně normální taťka Hank nechal navézt dvěma idioty do krádeže peněz, takže se v podstatě nemohlo stát nic jiného, než se v tomto snímku stalo. Překvapení se tudíž žádné nekonalo, pouze mrtvoly se hromadily a domorodí policisté předvedli svou jedinečnou schopnost skákat na jakýkoli špek. Byla to zkrátka celkem slušná demonstrace Murphyho zákonů, ale já jsem doufal v o něco větší zábavu.(12.5.2016)

Bohužel jsem tomu nepřišla na chuť .. námět výborný, ale zpracování mi nesedlo ..(30.5.2008)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $16,316,273Tržby Celosvetovo $19,100,000/70%/(11.8.2005)

Další z příběhů o nalezení peněz, kde se "něco posralo". V této verzi jsou ale hlavní hrdinové zcela obyčejní lidé, žádní ranaři. Dobří herci, logický scénář, mrazivá atmosféra a výborný, na daný žánr dost netypický závěr.(29.3.2004)

Herci jsou vyborni v cele s opet dokonalym Thorntonem, ktery me opet mile potesil. Za zminku stoji rovnez i Bill Paxton, ktery hraje taky vyborne. Atmosfera je paradni a Coenum se hodne priblizuje. Raimi je vynikajici reziser, ale proti Coenum s Fargem proste neobstoji. U Farga skoro nedychate a hltate kazdou minutu, ale tady to ma hlucha mista, po prvni hodine se to sice slusne rozjede, ale v porovnani s Fargem muzu dat jen 4. Kdybych Fargo nevidel, je to jasne za 5, ale takhle...(17.2.2005)