Jednoduchý plán

Scott B. Smith (kniha)

Scott B. Smith

Alar Kivilo

Danny Elfman

Rozpočet $30miliónovTržby USA $16,316,273Tržby Celosvetovo $19,100,000/70%/(11.8.2005)

Začátek vypadal slibně. Myslel jsem si, že půjde o psychologickou sondu o tom, co s člověkem může udělat nález opravdu hodně velkého balíku peněz. Jak se ukázalo dál, sonda to sice byla, ale postupem času už ne tak psychologická jako spíš psychopatická. Prostě odmítám uvěřit, že by NORMÁLNÍ člověk svoji touhu po penězích proměnil v sérii vražd. Byl bych ochoten akceptovat jednu mrtvolu, aby byl příběh pro mě uvěřitelný. Takhle je to příliš přepísknuté. Navíc je film obrazně strohý, byť s dobrými herci.(7.3.2005)

Dlouho předtím, než Sam Raimi vytvořil parádní "Spidey Trilogy", napadl ho velmi Jednoduchý plán:) Raimi zkrátka umí. Jeden by nevěřil, jaká, zdánlivě bezvýznamná, nevinná náhoda udělá z člověka příležitostného sériového vraha:) Stačí, aby liška s kořistí přeběhla přes cestu, abyste hodili sněhovou kouli "špatným" směrem a spustí se smršť neočekávaných a šílených událostí, které vás drsně odhodí na zcela jinou cestu, než tu, kterou jste si v klidu a s úsměvem na tváři plánovali. Snímek vévodí především po scénáristické stránce, rovněž okouzlující je nádherná, zasněžená krajina. Závěr filmu mi sice přišel lehce pochybný, ale to je jen "jednoduchý" detail:)(17.8.2012)

Před pár dny jsem viděl Fargo. Tam jsem si v nějakém komentáří přečetl přirovnání k jednomu filmu, který už jsem viděl hooodně dávno, a nepamatoval jsem si ho. Bridget Fonda v jedné z hlavních rolí, hm? To jsem si nesměl nechat ujít. A udělal jsem dobře. Jednoduchý plán a jednoduchá zápletka, ze které bylo vytřískáno skutečné maximum prostřednictvím skvělého scénáře a dechberoucích hereckých výkonů. A Sarah Mitchell? To musí být jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav vůbec.(17.8.2009)

"Fargo 2", kterému ovšem do dokonalosti nevlastního, o dva roky staršího sourozence, chybí ona nepopsatelná režijní jiskra bratří Coenů. Když už jsme u toho, kratší stopáž by taky nebyla od věci...(5.12.2009)