Jednoduchý plán

Scott B. Smith (kniha)

Scott B. Smith

Alar Kivilo

Danny Elfman

Pár výhrad ke scénáři bych rozhodně měl a jisté opovržení, že se film snaží zbytečně být mysterióznější, než by ve skutečnosti měl být tu také je. Nic to na tom ale nemění v případě, že v těch nejdůležitějších momentech film neskutečně šlape a napíná a v korespondenci s vyváženým hudebním podkresem a bílou pokrývkou mrazí. Přesně tak jednoduché a komorní, jak naznačuje název, ovšem o to více atmosferické a výborně zahrané...8,5/10(13.7.2016)

rozpočet : $30 million tržby americke : $16,316,273(7.12.2006)

Sam Raimi can do things...obvykle. V tomhle případě se mi zdá, že "jen" natočil vlastní Fargo (opravdu, najděte deset rozdílů), a že to Paxton s Thorntonem nemohli sami prostě utáhnout tak dobře jako když se u Coenů sešla celá parta velkých jmen. Jenže ono je to ke konci čím dál tím lepší (i když jsem paranoidně čekal jiný/další zvrat), a ty dvě hodiny jsou kupodivu tak akorát. Sice na to musíte mít určitou náladu, a přijde mi to míň přístupné než to dokola omílané Fargo, ale svoji osmdesátku si to zaslouží.(21.8.2011)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $16,316,273Tržby Celosvetovo $19,100,000/70%/(11.8.2005)

„Cítiš niekedy Zlo, Hank?“ Podobne ako Peter Jackson, iný hororový kráľ, i jeho „brat“ Sam Raimi si raz za čas rád oddýchne od neskutočných krvákov (trilógia EVIL DEAD) malou, inteligentne napísanou nízkorozpočtovou drámou, postavenou nie na tom, komu Bruce Campbell odpíli hlavu, ale na sústredených hereckých výkonoch, pokojnej (ale o to mrazivejšej) réžii a prepracovanom scenári. Čo by sa stalo, keby trojica jednoduchých ale nie hlúpych dedinčanov (dobrý Brent Briscoe, veľmi dobrý Bill „Hudson“ Paxton a výborný Billy Bob Thornton, parafrázujúci svojho retardovaného hrdinu zo SMRTIACEHO BUMERANGU) našla v pôsobivo zasnežených, mlčanlivo tichých lesoch, ďaleko od amerických veľkomiest, kufor plný peňazí? Z jednoduchej ale strhujúcej zápletky Raimi ukážkovo kreše iskry napätia tak dobre, že radšej ani nechceme vedieť a vidieť, ako sa strašidelne fatálna situácia nakoniec skončí. Sam Raimi má talent čítať ľudí - vie, ako reagujú v šialených situáciách.(24.10.2004)