Jednoduchý plán

Scott B. Smith (kniha)

Scott B. Smith

Alar Kivilo

Danny Elfman

Dokonalý thriller se skvělým B. B. Thorntonem v hlavní roli.(28.6.2006)

Sice netypický, ale skvělý film Sama Raimiho.(11.2.2005)

Z tohohle filmu plyne ponaučení, že nikdy nesvěřujte svůj dokonalý jednoduchý plán žádné ženské, byť by to byla vaše milující manželka, protože pak se z vašeho snu stane peklo.(19.4.2005)

Před pár dny jsem viděl Fargo. Tam jsem si v nějakém komentáří přečetl přirovnání k jednomu filmu, který už jsem viděl hooodně dávno, a nepamatoval jsem si ho. Bridget Fonda v jedné z hlavních rolí, hm? To jsem si nesměl nechat ujít. A udělal jsem dobře. Jednoduchý plán a jednoduchá zápletka, ze které bylo vytřískáno skutečné maximum prostřednictvím skvělého scénáře a dechberoucích hereckých výkonů. A Sarah Mitchell? To musí být jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav vůbec.(17.8.2009)

Bravurní Raimi ještě předtím, než se vrhl na vysokorozpočtový Hollywood (Spiderman). Minimum prostoru, mrazivá atmosféra, vynikající scénář a logické řešení složitých machinací kolem 4 milionů dolarů, které náhodou najdou tři maloměšťáci. Lehce to nenuceným a podprahovým cynismem ruku v ruce s násilím připomene Fargo - jen méně ulítlé, přičemž konec takový nečekáte. Herecký ansámbl je zábava sledovat.(19.6.2015)

• - Ve filmu si měli zahrát Brad Pitt a Juliette Lewis, ale odstoupili. (D3VIL)

• - Člen ZZ Top Frank Beard se objeví v cameo roli na pohřbu. (Kulmon)

• - Jedna scéna z filmu se ztratila během leteckého transportu materiálu z Minnesoty do L.A. Film byl naštěstí pojištěn a scéna se natočila znovu. (D3VIL)