Tahle komiksová adaptace sice nedopadla špatně, ale schází ji atmosféra a větší propracovanost postav. Pokud má nějakou velkou přednost, pak v angažování T. Maguireho, který působí velice přirozeně, elegantně a sympaticky. Je to zkrátka pan herec.Celkový dojem 60 %.(23.6.2006)

Jeden z nejlepších filmů based on comics. Sam Raimi máchá barvičkami, všechno to vypadá jako vystřižené z papírového sešitu, nádherný scénář plný akce, romantiky, ale i mírného patosu. Sice triky po letech slábnou, ale tyhle věty si budu pamatovat hodně dlouho. With great power comes great responsibility. This is my gift, it is my curse. Who am I? I`m Spider-Man.(10.2.2007)

Neměl by to být všední příběh ze života obyčejnýho kluka. Peter Parker je pro ostatní studenty magor (pro vás né?). Všechno se ale změní, když ho hryzne geneticky upravenej superpavouk. A s tím přichází problémy..... Uvědomuje si, že velká síla vyžaduje zodpovědnost. JE TO JEHO DAR, JEHO PROKLETÍ ! Aby příběh běžel tím správným tempem, máme tu také další postavy: strýčka, tetičku, Harryho, Normana Osborna a taky životní lásku Mary Jane. Akce, která je doprovázena dobrým zvukem, hudbou a triky ve mě budí touhu stát se Spider-Manem. Příště to bílé a lepkavé olíznu! (doufám, že to bude od pavouka...)(5.4.2006)

Na to jak moc jsem se těšila mě Spider-man dost zklamal. Pravda , komiks jsem nečetla , ale znám animovaného Spidermana , který se mi líbil vždycky moc. Tohle mě bohužel opravdu docela nudilo. Nevzpomenu si na jednu pěknou scénu. Takže to jediné , co se mi opravdu líbilo , jak Spider létá mezi mrakodrapy. Toby Maguire tradičně dobrý a Willem Dafoe ty padouchy prostě umí.(18.4.2005)

Oscar 2 nominace: Zvuk, Vizuální efekty(5.3.2004)