Kdyz jsem prvni dil Spider-Mana videl poprve, nijak zvlast me nezaujal a proto jsem pred druhym skouknutim nic moc necekal, ale tentokrat se mi film libil o dost vic. I kdyz je prvni dil spis takovej vysvetlovaci a seznamovaci a prvni bitka s Green Goblinem je az po hodine filmu, vubec mi to nevadilo. Jednak proto, ze jsem kdysi sledoval animovanej serial, ale nikdy jsem nevidel Spider-Manovo zacatky, i kdyz sem samozrejme vedel, co a jak se stalo. A za druhe proto, ze Raimi je zrucnej reziser a tak je film poutavej i v castech, kde se nebojuje. Tobey Maguire a Kirsten Dunst se do roli skvele hodi, i kdyz maj oba misty dost ospaly vyrazy. Willem Dafoe je perfektni, ty rozhovory Osborna s Goblinem nemaj chybu, ale kdyz je pod maskou, tak je to horsi. Urcite se dal vybrat lepsi zaporak pro prvni dil. Potesily me mensi role Bruce Campbella, Teda Raimiho, Stana Lee a naprosto perfektniho J.K. Simmonse. Triky jsou na hodne slusny urovni, i kdyz misty je videt, ze jsou pocitacovy, bitky nemaj chybu a navic je misty k odlehceni deje nejaka ta hlaska nebo vtipna scena, hudba Dannyho Elfmana je jako vzdy paradni, ale misty pripomina Batmana. Nejvic me dostavala ale kamera, kdyz Spidey lita mezi barakama, to proste nema chybu. Takze jedina vytka k filmu je asi to, ze nechapu, jak zvlad Parker usit svuj oblecek a pak kdyz si strhava kosily, tak to vypada jak Superman.(26.6.2006)

Filmový debut pavoučího muže, který se i přes své nesporné kvality bude velmi snadno parodovat. 70% Zajímavé komentáře: POMO, JohnnyD, Honzzaq, mis-ko, Indy(5.6.2005)

Vzpomínám si, jak jsem po prvním zhlédnutí zůstal sedět velmi zklamán. Čekal jsem jízdu plnou propletených vztahů, velkolepých akčních scén a hlubokých emocí. A viděl jsem jednoduchou pohádku o dobru a zlu a zároveň drama jedince nepřijatého společností. A napodruhé jsem zůstal sedět znovu. Ale tentokrát z opačného důvodu. To, co jsem napoprvé chtěl mít a neměl, tam najednou bylo. Jenom komornější, příjemnější a vhodnější. Raimiho pojetí sice v detailech kašle na komiks, ale funguje více než dobře. Následující dva díly jsou ale přece jen o něco dál.(2.7.2005)

Milovník Alfreda Hitchcocka - Sam Raimi, kde jeho domovem je hororový žánr se v komiksovém prostředí nijak neztratil a působí jako "doma". Filmový talent nám otevřel s plnou náručí a ztvárnil komiksovou adaptaci SPIDER-MANA na kterého diváci nezapomenou. Nablýskaný obal otvírá okno do vizuální podívané v akčním hrdinovy v roli. Pokud doma zapnete Dolby Digital na maximum ve formátu Full HD, budete nadmíru spokojeni.(11.2.2012)

Tak přesně takhle má vypadat zpracování comicsu. Sam Raimi zkrátka nepopřel svůj filmařský talent a stvořil tak, alespoň pro mě, nejlepší comicsový film.(19.5.2002)