Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  ***

  UPOZORNENIE ! Nasledujúci koment obsahuje vety, ktoré by niektorí uživatelia mohli vidieť ako SPOILER. Ja nie som toho názoru ale ďalej čítate na vlastné nebezpečenstvo. Obsadenie Tobey Maguirea do roly "ňoumu" Petera Parkera bolo geniálnym ťahom . Fandil som mu od prvého behu za autobusom. Rozporuplným sa mi však zdá obsadenie Dafoea, ktorého mám síce veľmi rád, ale tu mi vôbec nesedel v polohe Goblina-GoGo Power Rangers !!!. Spiderman je lepší vo svojej prvej polovici, najmä vďaka štúdiu a objavovaniu špeciálnych schopností. V druhej však nastáva pocit nudy, schematizmu a klišé. Ešte že moja malá milovaná Claudia zmokne v tričku bez podprsenky :-). 7/10(20.8.2005)

 • choze
  ****

  Na plátně kina se objevuje logo Marvelu a já se začínám nekontrolovatelně chvět (nevaruje mě pavoučí instinkt před blížící se filmovou katastrofou?). Uvědomuju si, že ještě nikdy v životě jsem se na žádný film tak netěšil. Spider-mana jsem četl už na základce (tehdy to ovšem ještě nebyl Spider-man čti spajdrmen, ale Spider-man čti spider-man) a od té doby je suverénně mou nejoblíbenější komiksovou postavou. Knihovnu mám plnou spider-manovských komiksů, průvodců, encyklopedií a sebraných vydání a můj pokoj je důkladně polepen plakáty a samolepkami s pavoučími motivy. Tak proboha přetočte někdo ty posraný titulky!!!!!! A je to tady. Spider-manova story je sice hodně osekaná (smrt Gwen Stacy by asi ve výsledku vyznívala příliš pochmurně), ale zato pietně aktualizovaná a podaná s patřičným nadhledem (scény ze školní jídelny a wrestlingové arény). Osekaná ale není je zápletka, ale i postavy a tak Flash Thompson přišel o svou slabost pro Spider-mana a M.J. zase o svou střelenost. V druhé, akční polovině film sráží slabší akční scény (srovnejte scénu kdy Spider-man zachraňuje M.J. před pádem z budovy se stejnou scénou z o dvacet let staršího SUPERMANA) a triky a Dafoeho Green Goblin, který má do šarmu Hackmanova Luthora nebo Nicholsonova Jokera daleko. A ty limonádovité dialogy, kulminující v úděsné závěrečné scéně na hřbitově (stejná a stejně špatná byla později i v BATMAN ZAČÍNÁ), děs. Naštěstí, stejně jako u X-MEN, dvojka už je podstatně lepší (raimiovštější).(16.12.2005)

 • pan Hnědý
  ***

  Milovník Alfreda Hitchcocka - Sam Raimi, kde jeho domovem je hororový žánr se v komiksovém prostředí nijak neztratil a působí jako "doma". Filmový talent nám otevřel s plnou náručí a ztvárnil komiksovou adaptaci SPIDER-MANA na kterého diváci nezapomenou. Nablýskaný obal otvírá okno do vizuální podívané v akčním hrdinovy v roli. Pokud doma zapnete Dolby Digital na maximum ve formátu Full HD, budete nadmíru spokojeni.(11.2.2012)

 • Lima
  ****

  Sam Raimi ukazuje, že co dělá film dobrým filmem nejsou trikové orgie, ale zajímavý příběh. Jasnou výhrou je Tobey Maguire. Je neuvěřitelný. V současné době není NIKDO, kdo by se na roli Petera Parkera hodil více a kdo by jí tak dobře zahrál. Tleskám Samu Raimimu, že si ho u filmové společnosti vydupal. Kirsten Dunst je taky fajn. Není to žádná křehká kráska, ale má něco do sebe a hrát rozhodně umí. Můj oblíbenec Willem Dafoe - trochu zklamání. Hraje přirozeně, ale když se v něm probouzí Mr. Hyde, je se svými úšklebky spíše k smíchu. Ale to je malá muška na kráse jinak bezvadného filmu.(15.7.2002)

 • RHK
  ***

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Spíše pohádka pro mladší ročníky, ale plná kvalitních efektů. Peter Parker je na můj vkus až příliš podobný Mirku Dušínovi a to, jak se na konci filmu kvůli poslání vzdal své lásky, bylo přímo ohavné. Trailer na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/7563-spider-man/videa/(21.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace