Milovník Alfreda Hitchcocka - Sam Raimi, kde jeho domovem je hororový žánr se v komiksovém prostředí nijak neztratil a působí jako "doma". Filmový talent nám otevřel s plnou náručí a ztvárnil komiksovou adaptaci SPIDER-MANA na kterého diváci nezapomenou. Nablýskaný obal otvírá okno do vizuální podívané v akčním hrdinovy v roli. Pokud doma zapnete Dolby Digital na maximum ve formátu Full HD, budete nadmíru spokojeni.(11.2.2012)

UPOZORNENIE ! Nasledujúci koment obsahuje vety, ktoré by niektorí uživatelia mohli vidieť ako SPOILER. Ja nie som toho názoru ale ďalej čítate na vlastné nebezpečenstvo. Obsadenie Tobey Maguirea do roly "ňoumu" Petera Parkera bolo geniálnym ťahom . Fandil som mu od prvého behu za autobusom. Rozporuplným sa mi však zdá obsadenie Dafoea, ktorého mám síce veľmi rád, ale tu mi vôbec nesedel v polohe Goblina-GoGo Power Rangers !!!. Spiderman je lepší vo svojej prvej polovici, najmä vďaka štúdiu a objavovaniu špeciálnych schopností. V druhej však nastáva pocit nudy, schematizmu a klišé. Ešte že moja malá milovaná Claudia zmokne v tričku bez podprsenky :-). 7/10(20.8.2005)

rozpočet : $139 million tržby celosvetovo : $821,708,551(7.12.2006)

Neberou mě comicsy, ani filmy podle nich natočené, tak jak to, že jsem zrovna z tohodle filmu tak odvařená? Viděla jsem ho snad 2Ox a pořád mě baví. Tobey Maguire je zlatíčko a celé - lásky, křivdy, smutky, pocity zodpovědnosti, triky (i pověry) - to krásně pasuje a šlape.(10.7.2004)

Po X- Menech jsem byl neuveritelne nazhaven na dalsi vyborny comics, ale musim rici, ze tentokrat jsem odchazel z kina znacne rozladen. Vubec to neni spatny film, ale ta Batmanovitost je jasne patrna a spolu s nulovym pribehem mi tento film neposkytl uspokojujici zazitek(31.7.2002)

• - Natáčení na univerzitě Columbia probíhalo za teplého jarního počasí. I tak museli všichni komparzisté povinně nosit zimní oblečení. V pozadí si tak lze všimnout, že studenti univerzity se prochází v kraťasích a třičkách. (HellFire)

• - Tobey Maguire, představitel Spidermana, trpí chronickým strachem z výšek. (Elephant13)

• - Green Goblin byl Samem Raimim zvolen proto, že chtěl aby film otcovským vztahem (Norman a Harry Osbornovi a Peter Parker) získal po příběhové stránce větší přesah. (HellFire)