Jeden z nejlepších filmů based on comics. Sam Raimi máchá barvičkami, všechno to vypadá jako vystřižené z papírového sešitu, nádherný scénář plný akce, romantiky, ale i mírného patosu. Sice triky po letech slábnou, ale tyhle věty si budu pamatovat hodně dlouho. With great power comes great responsibility. This is my gift, it is my curse. Who am I? I`m Spider-Man.(10.2.2007)

Milovník Alfreda Hitchcocka - Sam Raimi, kde jeho domovem je hororový žánr se v komiksovém prostředí nijak neztratil a působí jako "doma". Filmový talent nám otevřel s plnou náručí a ztvárnil komiksovou adaptaci SPIDER-MANA na kterého diváci nezapomenou. Nablýskaný obal otvírá okno do vizuální podívané v akčním hrdinovy v roli. Pokud doma zapnete Dolby Digital na maximum ve formátu Full HD, budete nadmíru spokojeni.(11.2.2012)

• Morien

To má být vtip? Tohle má být ten film, co ho všichni obdivují, co stál strašný prachy a co sklízí jednu pochvalnou kritiku za druhou?(24.11.2006)

Po X- Menech jsem byl neuveritelne nazhaven na dalsi vyborny comics, ale musim rici, ze tentokrat jsem odchazel z kina znacne rozladen. Vubec to neni spatny film, ale ta Batmanovitost je jasne patrna a spolu s nulovym pribehem mi tento film neposkytl uspokojujici zazitek(31.7.2002)

Určitě mohl být první díl o Spidermanovi lepší, ale myslim si, že Sam Raimi odvedl slušnou práci a přinejmeněím udělal zábavnou komiksovou adaptaci. Tobey Maguire se na hlavní roli celkem hodí a Kirsten Dunst jako Mary Jane taky neni špatná, ale trošku mimo je green goblin, ač ho hraje William Dafoe, tak mi tahle postava nepřipadá moc cool, hlavně proto, že jako záporák je Dafoe jen pod maskou, jinak bez masky je dobrej, jenže bez ní to zase neni ten správnej záporák se kterým Spiderman soupeří, takže ta posatava je u mě dost nevyrovnaná. ale jinak si na příběh nemůžu moc stěžovat, přece jenom to je první seznamovací díl.(22.4.2006)