Filmové ekvivalenty comicsů zbožńuju, stejně tak Tobeyho a čas od času nějaké to řemeslně zručné dílko Sama Raimiho. A Spider-man vypadá přesně tak, jak bych si přál, aby zfilmované comicsy vypadaly. Tobey skvěle zvládá přerod z outsidera v hrdinu, Kirsten je moc sympatická a Dafoe celkem ucházející záporák. David Koepp dokázal napsat výborný scénář plný vemi vtipných dialogů(!), které navíc přesně souhlasí s nejistotou nešťastně zamilovaného teenagera. No a Sam Raimi - to je zkrátka machr. Parádní film a snad i neméně kvalitní druhý díl. Ne bez zaváhání, přesto romanticko-comicsová lahůdka, kterou zabíjí akorát dabing.(16.6.2002)

Z komiksů jsem měl vždy nejraději Spider-Mana a ani v mých nejodvážnějších snech jsem nečekal, že se někomu podaří zachytit plné kouzlo komiksové předlohy a vložit do filmu všechny ingredience, které dělají tento komiks tak jedinečný. A neuvěřitelné se stalo skutečností. Tleskám Raimimu, který všem ukázal, jak má vypadat správná adaptace a děkuji mu, že mi splnil dětský sen. Veliká škoda těch několika momentů, kdy efekty vypadají tak nevěrohodně..(11.9.2002)

Velmi přeceňovaný film, který v sobě nemá nic naprosto skvělého. Je průměrný. Ať je to již výkony herců (Tobeymu bych neuvěřil, že je spiderman ani kdyby se mnou hodil o zem), scénáři(který nerozvýjí tolik charaktery jak by bylo potřeba), hudbě(ono tam něco hraje?), režii(láska ke comicsu se nedá upřít, ale všeho moc škodí!!) a vykradačným scénám(ať se na mě nikdo nezlobí např. zpomalené vyhnutí létajícím hvězdicím(??!!) bych už nechtěl vidět ani v blbý parodii natož ve filmu za 100milionů). Vadí mi, že ve filmu není prakticky žádná originalita!! Takovýto film by měl tvořit citace, úžasné scény a neopakovatelně chytlavé hlášky, ale ani jedno z toho se nekoná. Nechci dávat 2*, protože si myslím, že by to bylo příliš kruté, ale už tyto 3* se klepou jak stul bez jedné nohy ;-)(9.7.2004)

rozpočet : $139 million tržby celosvetovo : $821,708,551(7.12.2006)

• verbal

Neolizovat! To bílé a lepkavé, co máš na dlani, není to, co obvykle, Touby! Pokousal tě přece zmutovaný pavouk, tak proč pořád vypadáš jako občerstvení pro pedofily vracející se z homokarnevalu? Nu což, přitvrdíme a postavíme ti do cesty nějakého fuckt drsného, temného padoucha. Co třeba takový zlý skateboardista v rozkošně úplém, žužu zeleném oblečku?? Postříkej ho pavučinkou a umlať pěstičkama za zvuku tvrrrdé rrrrockové plísně "Hírou"... I dle poměrně ostrého comixu se dá natočit rozverné revue pro nezletilé homosexuály.(17.3.2010)

• - V závěrečných titulcích hraje i úvodní znělka ze seriálu Spider-Man (1967). (HellFire)

• - První práce na filmu započaly již v roce 1986, kdy práva vlastnilo studio Cannon Films. To je následně prodalo studiu Carolco Pictures, odkud putovaly k nynější produkci filmu, Sony Pictures Entertainment Inc. (HellFire)

• - Dablér Tobeyho Maguirea Zach Hudson si způsobil vážná zranění nohy při natáčení jedné scény, kdy narazil do zdi. (HellFire)