• Morien

To má být vtip? Tohle má být ten film, co ho všichni obdivují, co stál strašný prachy a co sklízí jednu pochvalnou kritiku za druhou?(24.11.2006)

Nemělo to chybu. Jako člověk, co v každém desátém komentáři připomíná, že předloha se úplně zhustit do filmu nemůže, pokud ovšem nedohlíží "zatím" živá autorka (Harry Potter ;-) či fanatickost (LOTR). Na to, že to byl zfilmovaný comix byly charaktery opravdu propracované a Tobey Maguire bezvadný. První polovina naprosto fantastická, v druhé jste fandili superhrdinovi, seč jste mohli. Scéna s přepadením "sportovního lichváře" a následným prozřením a hlavně poslední činí z comixových postav živé lidi.(9.5.2003)

|| Scenár: David Koepp / Based on characters by Stan Lee, Steve Ditko | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Laura Ziskin, Ian Bryce, Grant Curtis, Avi Arad, Stan Lee | Distribúcia: Colubia Pictures | Štúdio: Columbia Pictures, Marvel Entertainment, Laura Ziskin Production | Rozpočet: 140 miliónov $ | Tržby: 821,708,551 $ || ♫ dokonale vykresluje pocity, ktoré film nepochybne má. Maguire je na rolu Spidermana ako stvorený, a všetko okolo je tiež veľmi trafené. S príbehu sa vyťažilo všetko, čo sa dalo, no je dosť skrátkovitý. A ajkeď som to už videl viac krát, neviem prísť na to, čo k tej vytúženej dokonalosti prvému pavučiakovi chýba... Dubing: Sk - 65%, Hu - 80%(9.12.2006)

Výborná adaptace mé nejoblíbenější comicsové série. Raimi rulez!(23.3.2006)

• dobytek

Panebože, dyť je to sračka. Nebylo už všech těch cokoliv-manů dost? Comixy nečtu, takže nějakej Spider-man mě absolutně nezajímá a je to pro mě akorát další ptákovina. A Tobey Maguire, jako pseudosuperman, mi připadal poněkud k smíchu. Takovej Christopher Reeve měl v sobě nějaký to charisma, takže se mu jeho nadpřirozená postava dala "sežrat", ale tenhle floutek má asi tolik charisma, jako přejetý hovno a navíc neumí hrát. Ať si radši hraje na písečku. Eště klika, že neměl taky spodky přes kalhoty. To už bych asi nepřežil.(14.4.2007)