Samotný kreslený Spidey alias to co nejvíc z nás zná, je komerční blábolík určený pro kanály s kreslenými filmy, ergo pro děti od tří let, takže atmosféra a celkové vyznění, tak známé např. z famózních dílů s Ghost Riderem, se zredukovalo na tu jedinou do zblbnutí opakovanou myšlenku, kterou tu rozhodně psát nebudu. A Raimiho dílko, respektive v současnosti už dílka, je skvělým přepracováním právě téhle verze Spider-Mana. Na rovinu uznávám, že je to super řemeslná prácička, ale když už takový geroj jako Willem Dafoe přehrává, je to na pováženou. To že se s hereckým obsazením zřejmě nikdy nesrovnám, je čistě můj problém a pokud se o tom někdo chce bavit, klidně můžeme, tady to je u mě prostě mínus pro film. Nevertheless OST od Dannyho Elfmana rozhodně nezklame, a to se cení. Takže si nakonec dáme 60%.(6.5.2005)

Tak přesně takhle má vypadat zpracování comicsu. Sam Raimi zkrátka nepopřel svůj filmařský talent a stvořil tak, alespoň pro mě, nejlepší comicsový film.(19.5.2002)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Theme from Spiderman [1:01] ,2. Hero - Chad Kroeger/Josey Scott [3:19] ,3. What We're All About - Sum 41 [3:35] ,4. Learn to Crawl - Black Lab [3:36] ,5. Somebody Else - Bleu [3:37] ,6. Bug Bites - Alien Ant Farm [3:32] ,7. Blind - Default [3:10] ,8. Bother - Corey Taylor [4:00] ,9. Shelter - Greenwheel [3:31] ,10. When It Started - The Strokes [2:56] ,11. Hate To Say I Told You So - The Hives [3:22] ,12. Invisible Man - Theory of a Dead Man [2:39] ,13. Undercover - Pete Yorn [3:59] ,14. My Nutmeg Phantasy - Macy Gray [4:29] ,15. I - IV - V - Injected [3:02] ,16. She Was My Girl - Jerry Cantrell [4:17] ,17. Main Titles - Danny Elfman [3:42] ,18. Farewell - Danny Elfman [4:43] ,19. Spiderman - Aerosmith [2:57],(4.1.2011)

• Dudek

Krátké animované příběhy o pavoučím muži jsem dříve obdivoval. Jako mladý jsem skoro nemohl dýchat, když Spider-Man pomocí své pavučiny létal z jednoho konce města na druhý a obdivoval jsem rozličnost záporných hrdinů a hlavně jejich souboje s naším hrdinou. Proto bylo veliké nadšení, když jsem se doslech, že se můj vzor dostane i do celovečerního hraného filmu. Měl jsem sice trochu strach, aby nebyl příběh, který nabízí díky své pestrosti neuvěřitelné možnosti, zmršen, jak už tomu u adaptací bývá, ale ten ustoupil jakmile jsem dostal zprávu, že na režisérskou sesli si nesedne nikdo jiný než Sam Raimi. Můj ledový klid a naprostá důvěra k tvůrcům však byla zlomena už chvíli poté co jsem zasedl do kinosálu a velkolepá podívaná mohla začít. Podívaná, která se rozběhla na plátnech byla až mrazivě nudná a nevzbuzovala ve mě žádné očekávané emoce. Byl jsem doslova šokován tím, jak jsou jednotlivé postavy jednoduché a nezajímavé a ještě více tím, že si k nic nejsem schopen vytvořit žádný vztah. Dokonce ani ta nejzajímavější rovina příběhu nebyla nijak moc rozvinuta, hledání pravé Spider-Manovi identity, nejistota hlavního hrdiny, zda vůbec patří do lidské společnosti. Všechny zápory ještě obohatil záporný hrdina, který je, řekněme si to na rovinu, dementní. Místo klasického záporáka, jakého jsem očekával, mi tvůrci naservírovali zmateného tatíka, který si vlastně není jist tím co chce. No je mi prostě ouvej, že to dopadlo takto. Spíše než o pěkný film v duchu původního animovaného seriálu Spider-Man připomíná slabšího sourozence o poznání dokonalejšího Batmana.(6.4.2006)

Burton (BATMAN) alebo Singer (X-MEN) to mali oveľa jednoduchšie. Ich comixovky totiž boli z majoritnej časti pútavé hlavne vďaka výprave, atmosfére a s tým spojenej schopnosti vtiahnuť nás do „iných svetov“. Ale Raimiho SPIDER-MAN ničím takým nedisponuje. A navyše, po jeho skončení som si nevedel spomenúť na jedinú scénu, ktorá by ma priviedla so skutočného diváckeho vytŕženia. Maguire stelesnil premenu svojej postavy výborne, ale Dunstová je na takýto typ filmu príliš tuctová a postava Green Goblina nepôsobí strašidelne a hrozivo, ale skôr ako nešťastná bytostná troska (odetá do power-ranger kostýmu), ktorá má viac problémov so svojou vlastnou identitou, než so samotným Spider-Manom. Ani osobité vizuálne pojatie, ani poriadne prepracované postavy. A ten predvídateľný príbeh, hodný 40 minútovej epizódy televízneho seriálu, roztiahnutý do dvojhodinovej celovečernej verzie, toho príliš veľa nezachráni. Na SPIDER-MANovi si rozhodne cením jeho elegantnosť a odstup od v súčasnosti tak populárnej popcornovej blbosti, ale aj tak mi prišiel len ako jedna veľká, nafúknutá bublina, ktorá sa po prasknutí rozplynie ako obláčik hmly a nezostane po nej ani náznak diváckeho nadšenia.(2.6.2002)