Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  Mě tenhle film přišel taky hodně průměrný a kasovní rekordy trhal asi proto, že u američanů odkojených comicsy mají comicsové filmy obrovskou výhodu, když se k tomu navíc přidá zručně zorganizovaná reklamní kampaň, úspěch je zaručen. K filmu samotnému - Tobey Maguire mi do role docela i sedl, Willem Dafoe také, ale Kirsten Dunst mi přišla naprosto příšerně toporná. Příběh je tradiční americký akční s jedním vyhraněným hrdinou a jední padouchem, osudovou láskou atd. K mému překvapení ale místy chybovaly i triky (obzvláště v "létacích" sekvencích), což bych od filmu s takovým rozpočtem opravdu nečekala.(16.4.2004)

 • choze
  ****

  Na plátně kina se objevuje logo Marvelu a já se začínám nekontrolovatelně chvět (nevaruje mě pavoučí instinkt před blížící se filmovou katastrofou?). Uvědomuju si, že ještě nikdy v životě jsem se na žádný film tak netěšil. Spider-mana jsem četl už na základce (tehdy to ovšem ještě nebyl Spider-man čti spajdrmen, ale Spider-man čti spider-man) a od té doby je suverénně mou nejoblíbenější komiksovou postavou. Knihovnu mám plnou spider-manovských komiksů, průvodců, encyklopedií a sebraných vydání a můj pokoj je důkladně polepen plakáty a samolepkami s pavoučími motivy. Tak proboha přetočte někdo ty posraný titulky!!!!!! A je to tady. Spider-manova story je sice hodně osekaná (smrt Gwen Stacy by asi ve výsledku vyznívala příliš pochmurně), ale zato pietně aktualizovaná a podaná s patřičným nadhledem (scény ze školní jídelny a wrestlingové arény). Osekaná ale není je zápletka, ale i postavy a tak Flash Thompson přišel o svou slabost pro Spider-mana a M.J. zase o svou střelenost. V druhé, akční polovině film sráží slabší akční scény (srovnejte scénu kdy Spider-man zachraňuje M.J. před pádem z budovy se stejnou scénou z o dvacet let staršího SUPERMANA) a triky a Dafoeho Green Goblin, který má do šarmu Hackmanova Luthora nebo Nicholsonova Jokera daleko. A ty limonádovité dialogy, kulminující v úděsné závěrečné scéně na hřbitově (stejná a stejně špatná byla později i v BATMAN ZAČÍNÁ), děs. Naštěstí, stejně jako u X-MEN, dvojka už je podstatně lepší (raimiovštější).(16.12.2005)

 • molotov
  ****

  Mohlo být i za pět, ale ten padouch je tak trapnej, že nemůžu jinak.(5.4.2004)

 • woody
  ***

  Nevím čím to trhalo rekordy v návštěvnosti ale zpracováním to rozhodně nebylo.Scénář chabý(já vím,první film o Spider-Manovi ,musí se představit hrdinové a padouši ale trošku inovace být nemohlo?),výkony nevýrazné(těším se na záporáka Dafoe,a nic)až na Kirsten(to je Mary Jane jak se na komix patří) a vůbec celý to bylo jakýsi takýsi,jen ne komixový film.Jdu se podívat na Burtona nebo na Donnera,abych si spravil chuť.(28.7.2003)

 • novoten
  ****

  Vzpomínám si, jak jsem po prvním zhlédnutí zůstal sedět velmi zklamán. Čekal jsem jízdu plnou propletených vztahů, velkolepých akčních scén a hlubokých emocí. A viděl jsem jednoduchou pohádku o dobru a zlu a zároveň drama jedince nepřijatého společností. A napodruhé jsem zůstal sedět znovu. Ale tentokrát z opačného důvodu. To, co jsem napoprvé chtěl mít a neměl, tam najednou bylo. Jenom komornější, příjemnější a vhodnější. Raimiho pojetí sice v detailech kašle na komiks, ale funguje více než dobře. Následující dva díly jsou ale přece jen o něco dál.(2.7.2005)

 • - Tvorcovia vizuálnych efektov čelili viacerým komplikáciám. Jedna z nich bola, že postavy Spider-Man (Tobey Maguire) a Green Goblin (Willem Dafoe) museli byť natáčané a snímané zvlášť kvôli farbám ich oblekov. Zatiaľ čo Spider-Mana natáčali pred zeleným plátnom, Green Goblina natáčali pred modrým plátnom a až v post-produkcii museli tieto zábery zložiť dokopy. (Greenpeacak)

 • - Pro film byl stvořen kamerový systém zvaný Spydercam. Byl schopen překonat hloubku 50 pater a natáčet horizontální záběry v délce 700 až 900 metrů, což se hojně využilo při natáčení v New Yorku a Los Angeles. Další specialitou bylo natáčení šesti snímky za sekundu, což navozovalo zdání vyšší rychlosti. (HellFire)

 • - Keď Peter skúša vo svojej izbe pavučinu, zachytí lampu pri dverách a rozbije ju. V ďalšom zábere lampa opäť stojí na svojom mieste, nepoškodená. (Kub_ees)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace