"Prepáčte, že meškám, ale mám toho tak veľa, až by som vraždil." Ako fanúšik Petra Parkera musím skonštatovať, že film SPIDER-MAN sa nevydaril. V lepšom prípade je nezáživne (pre fanúšikov) chronologickou verziou marveláckeho komiksu (školská šikana, rádioaktívny pavúk, super-schopnosti, strýkova smrť, šitie kostýmu, zamestnanie v Hlásnej trúbe), v horšom nudnou prehliadkou pochybných počítačových efektov (horší je už len otrasný kostým Zeleného škrata - ani spoľahlivý predstaviteľ psychopatov Dafoe neexceluje, ak nerátame scénu so zrkadlom). Roztopašná Dunstová, sympatický Maguire a zaujímavý Franco sú v pohode, ale dialógy o zodpovednosti, by so cťou zvládol len Richard Harris. Snímka je zaťažená nevydarenými akčnými scénami a prehnaným "newyorským fenoménom" (krátko pred premiérou teroristi vrazili do "Dvojičiek" a snímka sa musela narýchlo prestrihávať od "kontroverzných" scén, v ktorých sa "Dvojičky" vyskytli, smiešne). Napriek tomu sa vďaka pestrofarebnej štylizovanej výprave a niekoľkým magickým scénam (bozk v daždi) nejedná o stratu času. Hoci najlepšou postavou je brutálny šéfredaktor Hlásnej trúby, J.J. Jameson {"´Ohováranie´ je v ústnej forme, v tlačenej je to ´nactiutrhánie´."). Kino Považan 2002(26.10.2004)

Jakkoli mi filmy podle comiksů nic neříkají, tak Spider-Man je světlou vyjímkou. A to opravdu po zásluze. Není zde jen jednoduché schéma "zlý" vs. "hodný" - ten vždy vyhraje. Hodný sice nakonec stejně vyhraje, ale má to hodně těsné a kromě toho má i vysokou dávku lidskosti a psychologickou hloubku. Ale také dojde na skvělé triky, bez kterých by to už asi dneska fakt nešlo. Co si vlastně filmaniakální člověk může přát víc ? Snad aby "dvojka" ještě o kousek předčila "jedničku".(8.8.2004)

Vzpomínám si, jak jsem po prvním zhlédnutí zůstal sedět velmi zklamán. Čekal jsem jízdu plnou propletených vztahů, velkolepých akčních scén a hlubokých emocí. A viděl jsem jednoduchou pohádku o dobru a zlu a zároveň drama jedince nepřijatého společností. A napodruhé jsem zůstal sedět znovu. Ale tentokrát z opačného důvodu. To, co jsem napoprvé chtěl mít a neměl, tam najednou bylo. Jenom komornější, příjemnější a vhodnější. Raimiho pojetí sice v detailech kašle na komiks, ale funguje více než dobře. Následující dva díly jsou ale přece jen o něco dál.(2.7.2005)

Velmi přeceňovaný film, který v sobě nemá nic naprosto skvělého. Je průměrný. Ať je to již výkony herců (Tobeymu bych neuvěřil, že je spiderman ani kdyby se mnou hodil o zem), scénáři(který nerozvýjí tolik charaktery jak by bylo potřeba), hudbě(ono tam něco hraje?), režii(láska ke comicsu se nedá upřít, ale všeho moc škodí!!) a vykradačným scénám(ať se na mě nikdo nezlobí např. zpomalené vyhnutí létajícím hvězdicím(??!!) bych už nechtěl vidět ani v blbý parodii natož ve filmu za 100milionů). Vadí mi, že ve filmu není prakticky žádná originalita!! Takovýto film by měl tvořit citace, úžasné scény a neopakovatelně chytlavé hlášky, ale ani jedno z toho se nekoná. Nechci dávat 2*, protože si myslím, že by to bylo příliš kruté, ale už tyto 3* se klepou jak stul bez jedné nohy ;-)(9.7.2004)

Nemělo to chybu. Jako člověk, co v každém desátém komentáři připomíná, že předloha se úplně zhustit do filmu nemůže, pokud ovšem nedohlíží "zatím" živá autorka (Harry Potter ;-) či fanatickost (LOTR). Na to, že to byl zfilmovaný comix byly charaktery opravdu propracované a Tobey Maguire bezvadný. První polovina naprosto fantastická, v druhé jste fandili superhrdinovi, seč jste mohli. Scéna s přepadením "sportovního lichváře" a následným prozřením a hlavně poslední činí z comixových postav živé lidi.(9.5.2003)

• - Pavouk použitý v tomto filmu nebyla černá vdova, ale Steatoda, pavouk velice podobný, ovšem s jiným zabarvením, navíc ne nebezpečný. Pavouk byl před natočením scény uspán a přebarven tak, aby jako černá vdova vypadal. (DexMASTER094)

• - Keď Peter v jednej scéne lezie na strechu, má na sebe čierne topánky. V ďalšom zábere, keď je už na streche, má topánky výrazne sivej farby. (Kub_ees)

• - U novinových článků o Spider-manovi je možné si všinmout, že si autoři nelámali hlavy s dlouhými texty a jednotlivé odstavce se opakují dokola. (Kroup4)