Přeber si to znovu

Analyze That

Analyzuj znova

Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2002, 92 min

Je to proces. Natočí se vtipný film, který přiláká lidi, vydělá si na sebe a k tomu ještě něco navíc. Pokud se nabízí prostor, musí zákonitě přijít pokračování, které tradičně využívá osvědčených způsobů svého předchůdce, ale málokdy se mu dokáže alespoň vyrovnat. Tolik už nevydělá, producenti truchlí, někteří diváci taky truchlí a trojka se rázně smete ze stolu. Jak říkám, je to proces… I přes tu poněkud větší obhroublost a dýchavičný konec s přepadením nepohlížím na Analyze That zas až tak kriticky, už kvůli výkonu B.Crystala, který se jako psychiatr, přesouvající se postupně na gauč pro vlastní pacienty, nebývale překonává. Takže váš poslední film, pane Viterelli? Zlomil jste mi srdce, Jelly! Zlomil jste mi srdce..!(1.8.2011)

Opět tolikráte opakované schéma - "jednička" byla skvělá a "dvojka" je jen nastavovaná kaše. Ale některé vtípky a hlášky se mi líbily - například scéna, kdy se Paul Vitti po propuštění z vězení a ubytování u svého psychiatra hlasitě miluje se svou dívkou a Dr. Sobel ho jde tišit se slovy "Mám doma sedmnáctiletého syna." Vittiho rekce je boží : (opatrně se rozhlédne po chodbě, kývne hlavou) "No tak ať se přidá".(5.8.2005)

A půl. Na to, jaký jsem očekávala možný průser, jsem byla velmi mile překvapena. Kvalitativně již sice lehce upadající pokračování, které mě však příjemně rozesmálo, aniž bych pocítila větší pocity trapnosti, čehož jsem se trochu obávala. Největší slabinou je až příliš vlezlý častý sexuální podtext a množství nevhodných, až lacině vzhlížejících rádoby vtipných hlášek na téma "koule, pták, š**at", apod. Kdyby se jejich počet omezil, rozhodně bych neváhala hodnotit celými čtyřmi. Samotný příběh jede velmi svižně od začátku do konce, ani chvíli mě nenudil. Paul Vitti jako poradce při natáčení filmu a linie s vyřizováním účtů gangsterských rodin, či scéna, v níž figuruje jako prodejce aut. Ani při této profesi nedokáže zapřít chování tvrdého gangstera, který není ochoten vyjednávat:) Pobaví závěrečný sestřih nepodařených scén. "Podívejte se na ten kufr, vejdou se tam tři mrtvoly.":)(2.8.2011)

• Rafik

zisk v čr : $34,299 návštěvnost : 11,980(24.10.2007)

• dyfur

...slabšie ako prvá časť,ale...dá sa pobaviť....(10.4.2013)

• - Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)

• - Poslední film Joa Viterelliho. (viperblade)