Přeber si to znovu

Analyze That

Analyzuj znova

Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2002, 92 min

Libovka,libovka. Robert je prostě génius a tady jsem se nasmál víc než je zdrávo :D ... Miluju ty jeho kecy , prostě bomba! A závěrečnej zpěv Roberta?? Tak to jsem chcípal :DDDDDDDDDd Borec je to!!(20.12.2010)

Průměrná komedie, u které se člověk občas zasměje, ale to je asi tak vše co tahle komedie má. 45%(30.9.2008)

Několik dobrých vtipů stěží zachrání tuhle těžkopádnou hysterickou taškařici, která jednoznačně zaostává za výborným prvním dílem.(4.2.2006)

• tron

„Vy nesedíte?“ – „Kdeže. Poznáte to. Falošné dôkazy. Traja svedkovia si to rozmysleli. Jeden spáchal samovraždu. Štyrikrát sa bodol. Do chrbta. Potom skočil z mosta.“ Len 40%, tron a nie je to neférové, veď dvojka zasa o toľko horšia, ako rozkošná „jednotka“ (ktorej si dal 80%) nie je... Odpoviem protiotázkou: nie je neférové, že sa v jednom filme stretnú ľudia, ktorí majú na konte KRSTNÉHO OTCA 2, „Priateľov“, MAFIÁNOV, DOBRODRUHOV Z VEĽKOMESTA, PRÍBEH Z BRONXU, KROTITEĽOV DUCHOV 1 – 2, LIKVIDÁTORA, CADDYSHACK alebo PRÁZDNINY V AMERIKE a výsledkom je TOTO? Na ANALYZUJ som bol v kine, bola to skvelá nálož odkazov, príkazov, citácií, paródie i láskyplného humoru, okorenená o pár odrezaných ľudských hláv. Dvojka však vznikla len kvôli peniazom. Zápletka je taká slabá a o ničom (tuším ide o prepad bankového auta), až budete ľutovať, že nebola na celý film natiahnutá pôvabná epizódka, v ktorej je skupina krvilačných mafiánov najatá do pozícií odborných konzultantov na mafiánsky televízny seriál („Počúvaj ma môj zlatý, mám len dve ruky, ale oboma môžeš schytať.“). Namiesto toho sa stávame svedkami vedľa seba znudene poskladaných zívajúcich scénok, z nich aj najzábavnejšie (De Niro predáva autá, Crystal má ochabnutú peru, Crystal si v nohaviciach hľadá zapadnutú pištoľ a všetci si myslia, že agresívne onanuje) sú maximálne tak hodné dvoch pousmiatí, no sú tu len preto, aby sa divák aspoň občas zasmial, keď už si kúpil lístok. Stratilo sa čaro originálu, moment prekvapenia (Čo sa stane, ak mafián chodí k psychiatrovi?) a hoci pokazené zábery pod záverečnými titulkami naznačujú, že sa všetci pri nakrúcaní bavili, divák nie (hlášky ale celkom fungujú, od „Koho musím pretiahnuť, aby som dostal slaninu?“ po „Bude to horšie?“ – „Lepšie určite nie.“). Ale ak ste nevideli skvelú jednotku a vykašlete sa na to, že v tom hrajú De Niro, Crystal, Kudrowová (tá dostala v podstate len cameo) a Joe Viterelli (jedná sa o jeho posledný film, dva roky na to zomrel) a režíruje Harold Ramis...(21.7.2007)

• Rosana

Slabý odvar jedničky(9.9.2008)