Caddyshack

Caddyshack

Komedie / Sportovní

USA, 1980, 99 min

70%.. Vcelku pohodová americká komedie, která má všechny ingredience správné osmdesátkové zábavy. Z hereckého obsazení potěšil nejvíc Rodney Dangerfield (mj. neméně podařená komedie NÁVRAT DO ŠKOLY) v roli buranského milionáře a samozřejmě Bill Murray lovící sysla..))(12.12.2012)

• StarsFan

Možná jsem se narodila ve špatné době a ve špatné kultuře, ale skutečně jsem nechápala, co je Caddyshacku tak legendární, že ho můj americký golfový parťák neustále s radostí cituje. Zápletka kolem hlavního mladého hrdiny, který chce získat stipendium, je nezáživná a humor je převážně infantilní, takže jsem se za celou stopáž zasmála dvakrát: když Bill Murray komentoval odpaly květin a důchodkyně poznamenala, že to bude asi ten čaj. Pokud patříte mezi lidi, které do hysterického smíchu nepřivede scéna, kdy si lidé v bazénu spletou čokoládovou tyčinku s exkrementem, doporučuju se při hledání ideální komedie pro páteční večer přesunout někam jinam.(15.11.2016)

• shyster

Totální nuda, kterou nezachrání ani Bill Murray se syslem.(16.9.2009)

• Galadriel

Tenhle film má pěkné momenty, obzvláště v přítomnosti Murraye, ale nebýt sysla, stál by úplně za nic.(23.2.2003)

Komedie mého dětství,nejen sysel je na tomhle filmu skvělý,ale i jednoduché vtípky a postavy. Chase vždycky nad věcí,nervózní soudce,pro sebe mluvící správce,drzý zbohatlík. Dávám za pět.(21.4.2008)

• - Firma Orange Coounty Choppers postavila na základě návrhu Paula Teutela jr. z pořadu Americký Chopper (od r. 2003) motorku kompletně ve stylu filmu Caddyshack. (Marcos)

• - Caddyshack obsadil roku 2008 v žebříčku nejlepších sportovních filmů, který sestavil Americký filmový institut, 7. místo. (TheDude)

• - Scénu, kdy Bill Murray odpaluje květiny, celou sám zimprovizoval. Improvizovaná byla také scéna s masáží a téměř celý rozhovor mezi Carlem a Tyem. (HellFire)