Caddyshack

Caddyshack

Komedie / Sportovní

USA, 1980, 99 min

Podarená Ramisova (režijne debutujúceho) záležitosť 80. rokov s výbornou atmosférou, vydareným hereckým obsadením (Chevy Chase) a ako bonus maniakálny "upravovač areálu" Bill Murray a jeho maléry so sysľom.(22.12.2004)

• Radyo

No, nevím, nevím, ale některé americké komedie mi připadají infantilní, až hrůza. Tahle je jedna z nich. Je to jen další z důkazů, že Amíci opravdu často asi nevědí, co s prachama, tak je investujou na natáčení kdejaké blbosti, která je napadne.(24.7.2002)

Díval jsem se na ni a dech se mi zrychloval. Zdála se být úzká, ale přesto mě jen pohled na ni vzrušoval. Na chvíli jsem zaváhal. Poklekl jsem a vsunul do té dírky nejprve dva prsty. Uvnitř byla vlhká. Cítil jsem, jak se roztahuje víc a víc. Nejraději bych prozkoumal její tajemství celou rukou, abych věděl jaká překvapení skrývá. Ale na to byla příliš těsná. Pravidelnými pohyby jsem se snažil udělat prostor a vlhkost neustále narůstala, až jsem ji cítil v celé dlani. Mé tělo se chvělo, těžce jsem zalapal po vzduchu. Na kolenou, na čele stékající pot. Popustil jsem kalhoty. Uchopil jsem toho obra, který byl pro ni nachystaný. Ještě jsem po něm párkrát přejel rukou. Byl dlouhý, tvrdý, ale v ruce tak jemný. Přiložil jsem jeho konec k cíli. Ta mokvající bestie se snažila klást odpor, musel jsem několikrát prudce přirazit celým tělem. Nakonec ustoupila pod mým stále rostoucím tlakem a vpustila mé monstrum do sebe. Pomalu jsem do ní pronikal stále hlouběji. Teď už byla krásně poddajná, vyhrál jsem. Měl jsem před očima, jak stříkám dovnitř a vše vytéká zpět sílou gejzíru. Už jsem to zažil tolikrát, přesto je ten pocit stále stejně opojný. Je to jako droga. Z druhé díry asi dvacet metrů ode mě se vynořil sysel. Pozoroval mou marnou lopotu se zahradní hadicí, jak se ho už po tolikáté snažím vyplavit z jeho nory v zemi. Vycenil své veliké bílé zuby a vypadalo to, že se směje. Nenávidím ho. Nejraději bych rozšlapal ten jeho drzý ksicht.(6.7.2012)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $39,846,344Tržby Celosvetovo $-(24.12.2008)

Ani po xté mě ta komedie neomrzí. Murray jako fanatický syslokiller , Chase mentorem a do toho hit od kapely Journey. Jedna z mých nejoblíbenějších komedii z 80.let! Dobré semeno ze sysla je mrtvé semeno ze sysla!(29.11.2008)

• - Caddyshack obsadil roku 2008 v žebříčku nejlepších sportovních filmů, který sestavil Americký filmový institut, 7. místo. (TheDude)

• - Scény s hrabošem byly napsány a natočeny po dokončení natáčení. Původně chtěl režisér Harold Ramis účast živého hraboše, ale když to nevyšlo, postavil John Dykstra tunely a vytvořil hraboše umělého. (HellFire)

• - Scénu, kdy Bill Murray odpaluje květiny, celou sám zimprovizoval. Improvizovaná byla také scéna s masáží a téměř celý rozhovor mezi Carlem a Tyem. (HellFire)