Bláznivá dovolená

• slovenský

Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

Chewyho Chase můžu na všechny způsoby. Ať je to špion provádějící operaci v poušti či jako Clark Griswald, vzorný otec a manžel. Zde se zůčastníme s Griswoldovými road movie přes celou Ameriku... Jak nejlépe strávit čas s dětmi , které jak sám Clark říká vidí každý den hodinu ráno a hodinu večer, o víkendu tři hodiny? Kupte si rodinnou káru a vyražte po všech těch Road 66 na dovču na Matějskou v Americkém stylu:-) * * *(26.2.2012)

Rodinná komedie a to doslova. Pozvěte tetičky, strejdy, babičky a dědečky a pusťte jim tuhle bláznivou dovolenou. Leckteří se jistě ztotožní a určitě dojde i na nějaké zážitky ze života, které si s filmem v lecčem nazadají:-) Pro mě slabší průměr, ale Chevy Chase je kabrňák, takže 50%(7.10.2007)

Naprosto dokonalá parodie na dokonalou americkou rodinu, jak mohl v USA tento film uspět je pro mě dodnes záhadou, ale podívaná je to neuvěřitelně vtipná, hlavně díky skvělým vedlejším postavičkám Randy Quaidovi, Johnu Candymu a nepřekonatelné tetě Edně:) " Nechceš vést tetičku na střeše, že ne?" "Ale vždyť se ji nic nestane, ledaže by začalo pršet."(13.7.2004)

Humor je často až příliš americky jednoduchý, ačkoliv dobré scény se určitě najdou. Dříve se mi Bláznivá dovolená líbila podstatně víc, těžko říct, čím to bylo. Vánoční prázdniny nepřekonány.(30.10.2014)

Chevy Chase v komedii, která trošku zaostává nad ostatními jeho hereckými počiny, ale i tak je to neskutečně vtipný!(6.9.2008)

• - Lorenzo Salviati, vtedajší manžel Beverly D'Angelo, sa vo filme objaví ako klavírista počas scény v hotelovom bare, kde sa Clark snaží zbaliť dievča s Ferrari (Christie Brinkley). (m.a.t.o.)

• - Dcéru bratranca Eddieho si zahrala Violet Ramis, dcéra režiséra Harolda Ramisa. (m.a.t.o.)

• - Automobil Griswoldových je Ford LTD Country Squire, modelový ročník 1979. Pro potřeby filmu byl modifikován úpravcem Barris Kustoms, který také stvořil např. původní Batmobil. Zadáno bylo, že auto má být co nejošklivější. Výsledné dílo bylo nazváno "The Wagon Queen Family Truckster". (Stejšn)