poster

Bláznivá dovolená

 • USA

  Vacation

 • USA

  National Lampoon's Vacation

  (USA)
 • slovenský

  Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • topesto
  ****

  Chevy Chase se rozhodl přiblížit průměrnému divákovi a podařilo se mu to. Není to sice veledílo, na které nezapomenete do konce života, ale vtipných hlášek, které si zapamatujete, je v téhle rodinné komedii víc než dost.(20.8.2015)

 • Big Bear
  ***

  Chewyho Chase můžu na všechny způsoby. Ať je to špion provádějící operaci v poušti či jako Clark Griswald, vzorný otec a manžel. Zde se zůčastníme s Griswoldovými road movie přes celou Ameriku... Jak nejlépe strávit čas s dětmi , které jak sám Clark říká vidí každý den hodinu ráno a hodinu večer, o víkendu tři hodiny? Kupte si rodinou káru a vyražte po všech těch Road 66 na dovču :-) * * *(26.2.2012)

 • predators
  ***

  Rodinná komedie a to doslova. Pozvěte tetičky, strejdy, babičky a dědečky a pusťte jim tuhle bláznivou dovolenou. Leckteří se jistě ztotožní a určitě dojde i na nějaké zážitky ze života, které si s filmem v lecčem nazadají:-) Pro mě slabší průměr, ale Chevy Chase je kabrňák, takže 50%(7.10.2007)

 • Legas
  ****

  Už když se řekne Griswaldovi, tak se mé koutky začnou cukat. A co teprve černohumorná scéna s mrtvolou v autě ;-)(19.5.2003)

 • MM_Ramone
  ***

  Chevy Chase nepatrí zrovna medzi mojich obľúbených komikov. Nevybudoval som si vzťah ani ku jeho filmovej rodinke, s ktorou trávi svoje bláznivé dovolenky. Toto ich prvé prázdninové dobrodružstvo, ktoré prežili v Amerike, som už videl asi zo tri krát a nikdy som sa pri tom poriadne nepobavil. Šibnutá hlava rodiny, nesympatická manželka a dve protivné, pubertálne detiská. Najviac ma na tejto, nie moc zábavnej, komédii potešila skladba Blitzkrieg Bop od mojej srdcovej kapely Ramones, ktorej krátky úryvok zaznel v prvej štvrtine tohto filmu. ***(27.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace