Bláznivá dovolená

• slovenský

Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

Pěkný způsob, jak se svými nejbližšími strávit jeden víkendový večer. Správná taškařice, která neurazí, rychle odsýpá a dokáže hezky pobavit.(29.4.2009)

Griswoldi jsou prostě nejvtipnější rodina stříbrného plátna (to abych nemusel počítat Simpsny) a každý díl jejich trampot je dokonalá zábava! První Dovolenou a Vánoční prázdniny mám nejraději!(12.10.2008)

Hold, když jsem dneska viděl Bláznivou dovolenou po tolika letech, zub času se na ni podepsal docela silně. Bylo by zajímavé pozorovat změnu humoru u rodinných filmů, protože mám pocit že tam je to nejpatrnější. Každopádně Chevy Chase funguje pořád skvěle. Jen ty fóry už dneska nezasáhnout tolik. Takže nějaký ten kompromis tzn. za tři. Why aren't we flying? Because getting there is half the fun. You know that. (4.9.2011)

Už když se řekne Griswaldovi, tak se mé koutky začnou cukat. A co teprve černohumorná scéna s mrtvolou v autě ;-)(19.5.2003)

Slušná Griswoldovská zábava. Ne tak velká klasika jako Vánoční prázdniny, ale stejně skvělá komedie. Chevy Chase byl jeden z nejlepších komiků 80. let.(10.6.2005)

• - Zábavní park, který rodina Griswoldových obsadí, je možné vidět i v úvodní znělce seriálu Krok za krokem (od r. 1991). Konkrétně se jedná o park Six Flags v Kalifornii. (Milan25)

• - Automobil Griswoldových je Ford LTD Country Squire, modelový ročník 1979. Pro potřeby filmu byl modifikován úpravcem Barris Kustoms, který také stvořil např. původní Batmobil. Zadáno bylo, že auto má být co nejošklivější. Výsledné dílo bylo nazváno "The Wagon Queen Family Truckster". (Stejšn)

• - Zábery z centra St. Louis sa v skutočnosti natáčali v štúdiách Warner Bros. (m.a.t.o.)