Bláznivá dovolená

Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

60%(29.12.2009)

Road trip komedie s nezapomenutelnými momenty. Rodinka Griswoldů v čele s hlavou rodiny Clarkem mě vždy příjemně naladí a dobře si společně s ní oddychnu od běžného života. Čas od času se rád podívám a zavzpomínám na ty časy. Ta písnička mi bude znít v hlavě ještě pěkně dlouho. http://www.youtube.com/watch?v=jY9xZoKiBgU(5.11.2012)

Skvělá komedie a jedna z mála, kde si američani dělají srandu sami ze sebe. A Chevy Chase je borec :D(17.1.2009)

Kdo by čekal od filmu, který se nachází v televizním programu až v ranních hodinách takovou srandu. Povedená komedie v režii bláznivého tatíka určitě každému zlepší náladu. 4*, 13.7.2014, tv(14.7.2014)

Typická chaseovská komedie, ve všech ohledech srovnatelná třeba s Vánočními prázdninami. Na první pohled je to jednoduchá road-movie, kterých existují stovky, ale nad průměr jí vytahují některé neskutečné gagy, z nichž asi nejlepší je návštěva u vidláckých příbuzných na jejich statku. Tam padaj takové hlášky...! Příčemž na hláškách tenhle film dost stojí. Film by samozřejmě mohl být ještě mnohem lépe vypointovaný a množství vtipů větší, ale i tak je to příjemná klasika, která se neomrzí. Kromě toho má film super dabing - Airbag je vzduchový pytel, Space invaders jsou Dobyvatelé z vesmíru:D(26.9.2010)