Bláznivá dovolená

• slovenský

Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

Kdo by čekal od filmu, který se nachází v televizním programu až v ranních hodinách takovou srandu. Povedená komedie v režii bláznivého tatíka určitě každému zlepší náladu. 4*, 13.7.2014, tv(14.7.2014)

Chewyho Chase můžu na všechny způsoby. Ať je to špion provádějící operaci v poušti či jako Clark Griswald, vzorný otec a manžel. Zde se zůčastníme s Griswoldovými road movie přes celou Ameriku... Jak nejlépe strávit čas s dětmi , které jak sám Clark říká vidí každý den hodinu ráno a hodinu večer, o víkendu tři hodiny? Kupte si rodinou káru a vyražte po všech těch Road 66 na dovču :-) * * *(26.2.2012)

Jo taky bych na takovou dovolenou jel, přerušilo by to můj každodenní stereotyp .SVIK(30.10.2005)

Vždycky se k téhle rodince rád vrátím.. výborná a už bohužel nenávratná osmdesátá léta!!(4.9.2011)

Naprosto dokonalá parodie na dokonalou americkou rodinu, jak mohl v USA tento film uspět je pro mě dodnes záhadou, ale podívaná je to neuvěřitelně vtipná, hlavně díky skvělým vedlejším postavičkám Randy Quaidovi, Johnu Candymu a nepřekonatelné tetě Edně:) " Nechceš vést tetičku na střeše, že ne?" "Ale vždyť se ji nic nestane, ledaže by začalo pršet."(13.7.2004)