Bláznivá dovolená

• slovenský

Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

Příjemná rodinná road trip komedie s dobrými herci a úchvatnou krajinou. 70%(18.4.2009)

Griswold. Clark Griswold. Je treba ešte niečo dodávať? Toto meno je v našich končinách veľmi dobre známe. Americké komédie kedysi dokázali byť zábavné a nie trápne, a nudné, ako tomu je vo väčšine prípadov dnes.(13.10.2009)

NENÍ TO VŠUDE JAKO U NÁS DOMA. KDYBY TO BYLO VŠUDE JAKO DOMA, NENÍ DŮVOD NIKAM JEZDIT. Clarkův přístup k prožívání ideálních rodinných časů, díky němuž komedie vyvolává náš smích, paradoxně zapříčiňuje jejich pád. Tahle první dovolenková komedie se mi absolutně líbí i přesto, že některé scény se od černého humoru přesouvají kamsi do bizarních vod...(7.7.2003)

Clark Griswold v naší rodině zdomácněl a když někdy náhodou vezeme tetu vzpomenu si na tento film ale na nejlepší americkou komedii všech dob Vánoční prázdniny to nemá.(5.7.2003)

Asi jsem to už kdysi viděl, ale natrefil jsem na tuto serii nedávno a řekl jsem si, že dle názvu to bude fakt neskutečná sranda. Možná byla... Tak před 25ti lety. Některé filmy jsou poplatné době nejen tématem ale i humorem a toto je bezpochyby ten druhý případ. Toužil jsem řezat se smíchy třeba jako u "Připoutejte se, prosím" nebo "Pana účetního". Žel Bohu se mi jen asi třikrát rozjely koutky a z toho jednou jen proto, že jsem si omylem kopnul do stolu.(3.2.2010)