Bláznivá dovolená

• slovenský

Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

Rodinná komedie a to doslova. Pozvěte tetičky, strejdy, babičky a dědečky a pusťte jim tuhle bláznivou dovolenou. Leckteří se jistě ztotožní a určitě dojde i na nějaké zážitky ze života, které si s filmem v lecčem nazadají:-) Pro mě slabší průměr, ale Chevy Chase je kabrňák, takže 50%(7.10.2007)

Jo taky bych na takovou dovolenou jel, přerušilo by to můj každodenní stereotyp .SVIK(30.10.2005)

Griswoldi jsou prostě nejvtipnější rodina stříbrného plátna (to abych nemusel počítat Simpsny) a každý díl jejich trampot je dokonalá zábava! První Dovolenou a Vánoční prázdniny mám nejraději!(12.10.2008)

Clark Griswold nje muj hrdina!(24.12.2007)

Určite sa griswoldovská púť naprieč Amerikou dala okoreniť aj viacerými príhodičkami, no aj napriek tomu a hlavne vďaka Chevyho šarmu sa z tohto road filmu stala jedna z klasík svojho druhu. Všetko to príde reálne a úprimné, trošku mi vadil naťahovaný záver v parku, ktorý mohli pojať svižnejšie. Čo je však podstatnejšie, že aj keď som Vacation už videl niekoľkokrát, stále sa mi nezunovali. 80%.(8.7.2007)