Mlčení jehňátek mělo svou atmosféru, nicméně mě to pořád tak nebralo, Hannibal je takový průser až to hezké není a konečně - Červený drak je naprosto (jediným) perfektním filmem s Hannibalem Lecterem. Hodně potěšil Edward Norton v roli agenta Willa, byl naprosto skvělý jako vždy a ani Ralph Fiennes se nedržel zpátky . Na takového psychopata se hodí tak moc, až je to svým způsobem děsivé.(28.11.2011)

Film, který navazuje na skvělé mlčení jehňátek a naštěstí ne na Hannibala i když ten se mi taky celkem líbil, ale nebylo to ono. Vynikající výkon předvedl zejména Ralph Fiennes, daleko za ním je Anthony Hopkins, který se snaží hrát něco podobného jako v mlčení jehňátek, ale nějak mu to nejde, ale i tak podal průměrný výkon a filmu to zas tak moc neubralo takže *****(14.12.2003)

Nezáživná kopie Mlčení jehňátek. Film se příliš kouskuje na jednotlivé dějové linie, které nedrží pohromadě. Ještě, že je tu alespoň skvělý Ralph Fiennes, který zastoupí Anthonyho Hopkinse, jenž se zřejmě rozhodl, že nemá zapotřebí se při hraní příliš snažit.(3.10.2002)

Scénář: Ted Tally .. Zase JINÝ příběh Dr. Hannibal Lectera v odlišném provedení. Opět nesrovnávat z žádným z předešlých kousků. Bohužel, tentokrát už zaostává celková kvalita, která šla mírně dolů. Film má dobře napsaný scénář, výborné herecké výkony, ovšem slabší režii a atmosféru. Lehce nadprůměrný zážitek s tajemnou příchutí.. 65%.(19.3.2006)

Už niekoľko rokov rozmýšľam, v čom je hlavný problém ČERVENÉHO DRAKA. Vždy sa bohužiaľ dopracujem iba k triviálnemu záveru. V lajdákovi Ratnerovi. Predstavujem si, ako by to dopadlo, keby sa výborného scenára (z pera oscarového Teda Tallyho - MLČANIE JAHNIAT) chopil kvalitný nebojácny režisér (napríklad Ridley Scott z tak preklínaného HANNIBALA). Atmosféra neexistuje (ponuré vŕzgajúce domy ešte atmosféru "automaticky" nerobia, Brett) a extra smutný pohľad je na excelentné herecké obsadenie. Kým mrazivý naháč Ralph Fiennes ešte ujde, detto slepá Emily Watsonová, na ostatných frontoch je to výsmech až urážka (hercov, divákov, Harrisa) napriek tomu, že frajeri ako Norton, Hoffman, Keitel a Hopkins za bežných okolností sami osebe utiahnú celovečerný film. Proti Ratnerovi ale nemali šancu ani všetci pokope a príliš to už nespasí ani občasné žmurkanie na fanúšikov (Barney, Dr. Chilton, záverečné neviditeľné cameo Starlingovej). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/181127/Cerveny-drak-60.html(26.10.2004)