Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

Sranda která nepolevuje + vždy skvělé akční scény s J.Chanem = dobrá podívaná.(3.11.2007)

Rozpočet $33miliónovTržby USA $141,186,864Tržby Celosvetovo $244,386,864/60%/(28.6.2005)

Je vidět, že Chanovi hraní ve dvojicích velice svědčí. Je vždy tahounem filmu právě on, ale vždy to stojí za to. Nezklame, potěší stejně jako v tomto filmu.(10.2.2007)

Dobrá komedie Chrise Tuckera jsem neznal ale kdyz jsem tohle videl tak si ho vzdycky budu pomatovat jako toho blaznivýho partaka Jackie Chana :)(5.7.2010)

• Tyler

Ještě než jsem viděl tento film, měl jsem možnost zhlédnout podprůměrnou "Křižovatku smrti 2" a dal jí dvě hvězdičky. Teď ale začínám uvažovat o tom, že jsem jí asi křivdil. A nebo ani první díl téhle "taškařice" za moc nestojí...Což se blíží pravdě asi o něco víc. Nemůžu si pomoct, ale dát dohromady Chrise Tuckera a Jackieho Chana nebyl moc dobrý nápad. Jistě, odlišnost ústřední dvojky, která je výchozím bodem pro různé veselé příhody a nedorozumění, je nutná - ale co je moc, to je moc...Málo vtipu, nedostatek pořádné akce a vyloženě trapný závěr. Radši se podívejte na dvojku - i ta sice nestojí za moc, ale aspoň má Zhang Ziyi.(3.2.2006)

• - Původně měl roli detektiva Cartera ztvárnit Martin Lawrence. (SG-1)

• - Brett Ratner byl velikým fanouškem hongkongských filmů Jackieho Chana. Měl za to, že americké publikum nebude znát vtipy z Jackieho ranějších filmů, a vědomě použil některé z jeho dřívějších gagů. Například scéna, kde inspektor Lee náhodou uchopí ňadra Johnsonové, je narážka na Jackieho film Terč z roku 1997. (SG-1)

• - Na začátku filmu střílí Carter (Chris Tucker) do vozidla, které má v kufru plastickou trhavinu C4 a toto auto po pár výstřelech exploduje. C4 je ale velmi stabilní výbušnina a nemůže vybuchnout pokud se do ní střílí, vybuchuje pouze za použití detonátoru. (borohub)