Křižovatka smrti

Rušná hodina

Križovatka smrti

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

Buddy movie má obvykle vdechnout život společná chemie dvou kontrastních charakterů. Diblík Jackie Chan a "bělma jak golfové míčky" Tucker se však za celý film na Křižovatce smrti nesetkali, protože každý projížděl úplně jinou křižovatkou v úplně jiném městě. Při pohledu na snaživé blackboy klauny z cirkusu Trapnost (Lawrence, Rock, Tucker) mě napadá, že poslední dobrý černošský komik BYL Eddie Murphy. Ten minulý čas slovesa "je" pro jistotu ještě jednou zdůrazňuji..(8.11.2010)

Sranda která nepolevuje + vždy skvělé akční scény s J.Chanem = dobrá podívaná.(3.11.2007)

• EdaS

Zabít Tuckera je málo. Po letech už se na to dívat skoro nedá.(23.10.2010)

• - Na začátku filmu střílí Carter (Chris Tucker) do vozidla, které má v kufru plastickou trhavinu C4 a toto auto po pár výstřelech exploduje. C4 je ale velmi stabilní výbušnina a nemůže vybuchnout pokud se do ní střílí, vybuchuje pouze za použití detonátoru. (borohub)

• - Brett Ratner byl velikým fanouškem hongkongských filmů Jackieho Chana. Měl za to, že americké publikum nebude znát vtipy z Jackieho ranějších filmů, a vědomě použil některé z jeho dřívějších gagů. Například scéna, kde inspektor Lee náhodou uchopí ňadra Johnsonové, je narážka na Jackieho film Terč z roku 1997. (SG-1)

• - Původně měl roli detektiva Cartera ztvárnit Martin Lawrence. (SG-1)