Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

„Zničili ste polovicu budovy!“ – „Aj tak už bola poškodená.“ – „A zničili ste dôkazy!“ – „Pár ich zostalo...“ Buddy movie majú vďaka hŕstke klasík (48 HODÍN, SMRTONOSNÁ ZBRAŇ) dávno zadané základné pravidlá, takže moment prekvapenie už neexistuje, tí dvaja sa proste neznášajú, no časom sa naučia spolupracovať a ku koncu to dokopú TAKMER k priateľstvu, ale „rozdielnosť pováh“ je i na konci výbušná, napríklad pre potreby voľných pokračovaní, ak sa z „jednotky“ stane hit. Ale aj s klišé sa dá narábať dobre - a zle. A RUŠNÁ HODINA je riadne ostrá buddy zábava! Taká kontrastná, ako je len možné, s výbornou choreografiou bojových scén, k tomu množstvo ukradnutých volantov, výbušninami opásaných čínskych dievčatiek v sukniach, brutálne rýchlych dialógov a ešte rýchlejších hlášok („Kúp si šišku a zalez do auta.“; „Ak so mnou chceš randiť, postav sa do rady, ako ostatné.“; „Nezašijem ťa len preto, že si môj bratranec.“; „Nabudúce prídem cez deň a donesiem ti keksy.“; „Zhodím ti tú čapicu z hlavy.“). Nemám Bretta Ratnera rád, ale toto sa mu podarilo. Kino Považan 1999(19.12.2004)

Průměrný akční film, Jackie se tu podle mě moc nepředvedl a Chris Tucker tu jen předvádí to, co jsem už viděl v Řeci peněz nebo v Pátým elementu - velkohubého černocha.(18.10.2005)

Stokrát videné blbé klišé, zabalené do trochu elegantnejšieho hávu a odohrané sympatickejšou dvojicou šašov. V zásade ale iba tuctová rutina.(25.4.2003)

huusty, tendle film nema eště žadnej komentář......(...dodatek: trochu sem nad tim popřemejšlel a došlo mi, že muj původní komentář byl ubohej,bezzubej,syrovej...proste jalovice....vzhledem ktomu ze to má být první subjektivní názor, který bude zastupovat celou zdejší komunitu..mělo by jít o něco inteligenčně na úrovni, něco důstojnýho, srozumitelnýho,,,a hlavně něco hodně hlubokýho...... k zamyšlení,,,prostě poselství pro budoucí generace...takže ehm ehm.." ČLOVĚK JE DE FACTO TOLIKO MOBILNÍ, EVOLUCÍ VYTUNĚNÁ FABRIKA NA EXKREMENTY RŮZNÝCH KONZISTENCÍ " .....není to sice mariánskej příkop, ale je to od srdce a nic víc nesvedu...)(27.7.2008)

Jackie Chan s Chrisem Tuckerem si neskutečně sedli a celou trilogii posunuli o level výš. Jsou vtipní a krásně se doplňují, ale je pravda, že podobných filmů bylo natočeno nespočet. Ovšem Tuckerovy hlášky mě moc baví. Odpočinkový film.(6.5.2014)

• - Ve filmu ukazuje Carter inspektorovi Lee otisky nohou Johna Waynea. Ve filmu Tenkrát na východě Jackie Chan ztvárnil postavu Chona Wanga, kterému říkali John Wayne. (SG-1)

• - Scéna, kde detektiv Carter uplácí svého informátora Stuckyho, aby mu dal pár odpovědí, byla dílem jedné velké improvizace mezi Chrisem Tuckerem a Johnem Hawkesem. Podle Bretta Ratnera bylo značně problematické sestříhat natočený materiál do podoby souvislého rozhovoru a i z tohoto důvodu je v dialogu mnoho chyb. (SG-1)

• - Poznávačka na autě detektiva Cartera se shoduje s poznávačkou dodávky, ve které je držena konzulova dcera. (SG-1)