Křižovatka smrti

Križovatka smrti

Rušná hodina

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

Je to mierne nadpriemerná akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má dobrý príbeh o únose dcéry čínskeho konzula na americkom území a tak je povolaný Jackie Chan ako policajt z Číny, ktorý dostane za partnera úplne odlišného policajta. A aj ked´ tento príbeh znie dobre, tak mám stále pocit, že na správny akčný film mu niečo chýba. Akcie tu nie je málo, ale moc s ňou spokojný nie som. Nie je zlá, ale nenájde sa tu ani jedna akčná scéna, čo by dosahovala aspoń priemeru akcie Jackieho Chana. Najviac ma zaujala akcia v dome s konzulom, kde je dobrý nápad s volantom, ale nie je moc dlhá. Ale celkovo tu chýba lepšia choreografia a nejaké kaskadérske kúsky. A pritom tu ani Jackie Chan nie je až tak moc starý a ešte aj po tomto filme natočil mnoho výborných akčných scén. Som tu spokojný s Chrisom Tuckerom, ktorý s Jackie Chanom vytvoril dobrú dvojicu a tak sa tu nájde aj niekoľko dobrých hlášok. Križovatka smrti je asi najznámejší americký film Jackieho Chana a tak tu presne vidno ten pokles kvality v porovnaní s jeho dobrými Hong Kongskými filmami. Tento film mi pripadá ako keby patril do série Smrtonosná zbrań a už len to Jackiemu Chanovi chýbalo, aby takto klesol. 57%(4.4.2007)

Dost povedená akční komedie se skvělým hereckým duem Jackie Chanem a Chrisem Tuckerem. Je zde dost vtipných scén, dost střílení, je to pohodový film, kterému něco málo k dokonalosti chybí, ale to je detail. Hudba přívětivá, závěr filmu mohl být lepší, ale přesto film vidím na 83% = ****(11.11.2012)

Zatím nejlepší americká chanovka co jsem kdy viděl.(6.6.2002)

• EdaS

Zabít Tuckera je málo. Po letech už se na to dívat skoro nedá.(23.10.2010)

rozpočet : $33 million tržby celosvetovo : $244,386,864(20.12.2006)

• - Ve filmu ukazuje Carter inspektorovi Lee otisky nohou Johna Waynea. Ve filmu Tenkrát na východě Jackie Chan ztvárnil postavu Chona Wanga, kterému říkali John Wayne. (SG-1)

• - Afro účes a knír, které měl detektiv Carter na fotografii ve svém služebním odznaku, byly dodělány dodatečně v postprodukci. (SG-1)

• - Původně měl roli detektiva Cartera ztvárnit Martin Lawrence. (SG-1)