poster

Křižovatka smrti

 • USA

  Rush Hour

 • Slovensko

  Rušná hodina

 • Slovensko

  Križovatka smrti

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 97 min

 • petaspur
  ****

  Dcera čínského konzula byla unesena a proto se na záchrannou misi do Los Angeles vydává hongkongský detektiv Lee. Detektivní špičky L.A.P.D. však nepotřebují, aby jim do vyšetřování strkal svůj žlutý nos nějaký gumový asiat a proto pověří všeobecně podceňovaného čokoládového kolegu Cartera, aby Leeho zabavil při prohlídce města andělů. Lee se s Carterem neshodne na ničem, jeho asijská zdvořilost se střetává s černošskou velkohubostí a uprostřed tohoto nezávazného jiskření se tito dva odstrčení ochránci zákona pouštějí do vyšetřování případu zcela mimo oficiální linii.(29.10.2009)

 • klerik
  ****

  Nočná mora pre všetkých fandov "čínskeho" Jackieho. Chanove kúsky sú absolútne v úzadí, prekvapí však dobrý (nie však originálny) scenár a vážny prístup všetkých zúčastnených. Filmík, ktorý drží krok so SMRTONOSNÝMI ZBRAŇAMI. A tak sa z Jackieho stala v Amerike hviezda...(25.10.2005)

 • EdaS
  **

  Zabít Tuckera je málo. Po letech už se na to dívat skoro nedá.(23.10.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Na začátku filmu střílí Carter (Chris Tucker) do vozidla, které má v kufru plastickou trhavinu C4 a toto auto po pár výstřelech exploduje. C4 je ale velmi stabilní výbušnina a nemůže vybuchnout pokud se do ní střílí, vybuchuje pouze za použití detonátoru. (borohub)

 • - Scéna, kde detektiv Carter uplácí svého informátora Stuckyho, aby mu dal pár odpovědí, byla dílem jedné velké improvizace mezi Chrisem Tuckerem a Johnem Hawkesem. Podle Bretta Ratnera bylo značně problematické sestříhat natočený materiál do podoby souvislého rozhovoru a i z tohoto důvodu je v dialogu mnoho chyb. (SG-1)

 • - Brett Ratner byl velikým fanouškem hongkongských filmů Jackieho Chana. Měl za to, že americké publikum nebude znát vtipy z Jackieho ranějších filmů, a vědomě použil některé z jeho dřívějších gagů. Například scéna, kde inspektor Lee náhodou uchopí ňadra Johnsonové, je narážka na Jackieho film Terč z roku 1997. (SG-1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace