Křižovatka smrti 2

Rušná hodina 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Hong Kong, 2001, 90 min

• anais

Tucker se k Jackiemu prostě nehodí. Fakt, že ten černoch pořád mluví vtipný není... Tam, kde by Jackiemu stačil výmluvný pohled, Tucker začíná žvanit a člověk čeká až se mu konečně podaří nějaká dobrá hláška. To takový Owen Wilson je svou neagresivní, klidnou komikou Jackiemu mnohem blíž. Za příklad nechť poslouží třeba scéna, kdy si Jackie myslí že Tucker zemřel a poslouchá v autě písničku....Nejdřív pláče, a divák neví co si má myslet (k tomu se dostanu o něco níže), načež si začne prozpěvovat a jeho obličej začne tak nějak sluníčkovsky tát...a je z toho povedený vtip bez jediného slova... Chan sice není nijak geniální herec, ale ve srovnání s Chrisem Tuckerem jsou jeho výrazové prostředky téměř neomezené. Co se scénáře týče, není tu nic, co by vás překvapilo, snad až na absolutně nepochopitelnou scénáristickou odbočku Tuckerovi domnělé smrti... Divák totiž ví, že Tucker u výbuch bomby přežil a žvaní už o pár bloků dál, jenže jackie to neví...a tak si trochu popláče a ... a za pět minut se s Tuckerem zase setká...Jackieho to překvapí, ale pro diváka je tato odbočka úplně zbytečná, jelikož ceou dobu ví, o co de... A ještě na jednu věc si postěžuji - proč na konci není žádná velká bitva...tedy něco, co i u těch nejslabších Jackieho filmů vždy ospravedlní předchozí "děj"...(17.6.2005)

Stejná zábava jako první díl.(5.8.2007)

Skromnější pokračování Křižovatky smrti. Jackie Chan opět zachraňuje mnohé, Tucker už začal silně trapnit a opravdu jsem doufal, že když "......", tak zůstane mimo hru o něco delší dobu. Sice jsem to už psal, ale tihle dva mají silnější potenciál a nebýt Ratnera, mohli se k němu přiblížit. Na jeden večer Vás to asi neurazí, ale proč dělat z takového střílení do prázdna hned trilogii?(16.10.2005)

Dve z hviezdičiek sú pre Zhang. Ako to len ona robí že je funkčnou ozdobou každého filmu.....7/10(30.1.2005)

Účel to splnilo, Jamal se pobavil Chanovými kosky a takovým tím pro něj typickým suchým nechápavým vtipem, dále okořeněný sladkou Ziyiou, které by jste uvěřili téměř cokoliv, kdyby seděla naproti Vám (( ::(9.2.2007)

• - Hu Li je mandarinsky „liška“. (SG-1)

• - Ke scéně, ve které Jackie Chan a Chris Tucker běží nazí po ulici, režiséra Bretta Ratnera inspirovala podobná scéna z filmu Agent z Hongkongu, který Jackie natočil před Křižovatkou smrti 2. (SG-1)

• - Ve scéně, kdy má Carter (Chris Tucker) a Lee (Jackie Chan) podezření, že se v zásilce nachází bomba, utíkají na střechu budovy, přičemž vyráží dveře. Při cestě zpět jsou však dveře v pořádku. (Luigi.K.)