A Muppet Family Christmas

(TV film)
Rodinný / Krátkometrážní
USA, 1987, 42 min

blondboss

Ďalšia špeciálna, tentokrát vianočná časť muppetov, ktorá bola prešpikovaná vianočnými koledami a vianočnou náladou. Vcelku pekné, ale miestami dosť nuda. Každopádne som tam našiel to, čo väčšinou muppeti ponúkajú. 55 % ()

JC_Gucci

Jim Henson byl loutkářsky génius a na pořadech a postavách, které vytvořil, vyrostlo mnoho dětí, včetně mě. Když se na společné oslavení Vánoc sjely na jedno místo postavy nejen z Muppet Show, ale i Sesame Street a Fraggle Rock, byla to opravdu pořádná dávka dětské nostalgie, která s pomocí pár koled dokáže navodit vánoční atmosféru i dospělému cynikovi. Pobavily mě scény, kdy Swedish Chef chce ke slavnostní tabuli upéct Big Birda, kdy Count počítá starostlivé žabáky, nebo když Bert s Erniem vysvětlují, že řešení prvních písmen ve slovech je jejich verze společenské konverzace. Jakémukoliv příznivci tvobrby Jima Hensona mohu A Muppet Family Christmas jedině doporučit. Na druhou stranu je to krátký televizní film s tolika postav, že se v něm nic nestihne stát. Tento film je spíše milým, ale snadno zapomenutelným potěšením, ne vánoční klasikou, ke které by se člověk každý rok vracel. ()