Legenda o slavném návratu

Legend of Bagger Vance, The

Legenda o slávnom návrate

Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 126 min

Strasne prijemnej retro filmecek s perfektne pohodovou atmosferou, kterej je misty vtipnej a misty dojemnej, ale rozhodne nijak netlaci na city. Celej film tak pomalu plyne, aniz by se neco podstatnyho delo, ale vubec nenudi, prvni polovina je spis takova ukecana a druha je jen golfovy utkani, ale diky Redfordovo rezii nenudi ani jedno. Navic tu je fajn Matt Damon a strasne pohodovej a prekypujici zivotnima radama Will Smith, kterej ani na chvilku nepripomina ty hlaskujici frajery a je to fakt zmena oproti jeho klasickejm rolim. Ale abych vysvetlil "jen" 4*, precejen obcas by to lehce na tempu pridat sneslo a dve hodiny taky nebyly nejnutnejsi.(10.9.2008)

Na rozdíl od Costnerova Zeleného světa je tenhle film srozumitelný pro všechny, ne pouze pro golfové nadšence. Robert Redford natočil film, který je dramatický až do konce a většinou se úspěšně vyhýbá žánrovým klišé. Matt Damon je skvělý, ale ještě více mě překvapil výkon Willa Smithe v celkem ošidné roli. Režisér ji naštěstí pojal jako legendu a zahalil do jemného mystického oparu. Nesmím zapomenout ani na dokonalou práci kameramana.(7.8.2004)

Moc moc pěkný film Roberta Redforda, s originalně a výborně zahraným Willem Smithem.. 75%(9.12.2011)

Golfová pohádka s excelujícími Mattem Damonem a zvláště pak Will Smithem. Trošku škoda dlouho dopředu avízovaného šťastného knonce, který je zřejmý vlastně už ze samotného názvu, čímž ze zamýšleného infaktového závěru zůstává vlastně jen otazník nad tím, jak to autoři nakonec k happy andu zakroutí.(11.12.2011)

Předně se přiznám, že golf jako sport jsem nikdy neměl a stále nemám rád. Ale to u tohoto filmu vůbec nevadí. Golf je zde sice v popředí a vše se točí kolem něj, ale předně je to příběh jednoho člověka, který byl od mládí vynikajícím golfistou, ale po návratu z bojišť 1. světové války se stahuje do ústraní, aby se o několik let později vrátil jako místní golfový král. Ale i přestože se takřka celý film točí kolem tohoto golfisty v podání Matta Damona, tak je zde ještě další postava, která si zaslouží snad ještě více pozornosti a která ten film pozvedává do nadprůměrných výšin. Je to caddy v podání Willa Smithe. Tahle role Smithovi padla jak ulitá a celý ten film povznáší a dělá ho zajímavější. Já osobně jsem ještě Willa Smithe neviděl v lepší roli, než v této. Zde prostě působí úžasně přirozeně a jeho postava dodává příběhu takové zvláštní kouzlo a zvláštní náboj. A dá se říci, že Will Smith zastiňuje všechny ostatní herce. Jinak dějově je tenhle film velmi zajímavý, není zde takřka prostor pro nudu a je to určitě koukatelné i pro lidi, kteří golfu moc nefandí. Robert Redford prostě zrežíroval parádní podívanou, která stojí za to. Ale přece jen dávám "jen" čtyři hvězdičky, protože ten golf mi tam chvílemi příliš vadil. Ale to je jen jakási osobní averze vůči tomuto sportu, který ani za sport nepovažuji. Zkrátka to je za čtyři hvězdičky.(8.9.2008)