Legenda o slavném návratu

Legend of Bagger Vance, The

Legenda o slávnom návrate

Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 126 min

Genialně vytvořený film o golfu!!! Nevím co vytknout. Prostě paráda. Mohu doporučit komukoli. Jasných 95%(1.8.2011)

Plně se ztotožňuji s Tsunamiho komentem (snad až na tu poznámku, že pro mě měl film tendenci naopak vzestupnou). Redford natočil milý nenáročný prosluněný snímek s jednoduchoučkým příběhem plným klišé, která ale v jeho rámci beze zbytku fungují. Herci jsou příjemně utlumení a obyčejní a nejvíce z nich vyniká pro mě zatím nejlepší role Willa Smithe. Jeho lehce ironická postava svým životním nadhledem a optimismem tlumeně a nenápadně prozařuje celým snímkem a troufám si říct, že celá jedna hvězdička z celkového hodnocení patří právě jí. Filmem doslova dýchá láska ke golfu, takže je podle mě trošku zbytečné na ni upozorňovat kýčovitými opakujícími se momenty mizejícího publika či digitálního letu míčků. Že je příběh do mrtě předvídatelný by se dalo i odpustit, pokud by se to ovšem netýkalo i těch nejdrobnějších scén (hned na začátku každého kola si s poměrně velkou přesností můžete spočítat, jak který odpal dopadne). Většina scén jsou jen takové hezké líbivé obrázky bez razance a tahu na branku, což ještě podbarvuje podbízivá sentimentální hudba. Podle všeho si režisér splnil přesně to, co si předsevzal, a natočil to, co natočit chtěl, problém je, že jako divák zřejmě od filmu očekávám víc než jen nekonfliktní odpočinkové pokoukáníčko.(6.11.2005)

Když jsem si v titulkách přečetla jméno Willa Smithe, říkala jsem si, co ten tady, proboha, bude hrát ? Ale potom přišlo velmi příjemné překvapení. On hrál prostě výborně. Najednou to vůbec nebyl uklízeč vesmírného šmejdu ani polda, co mu zákony říkaj asi tolik, co mě. Ostatní herci byli též dobří, Redfordova režie už se stala pojmem. Ani scénář nepokulhává. Co zbývá dodat ? Aby Smith stejně příjemně překvapil i v Já, robot podle Asimova, který přijde za chvilku i k nám.(15.8.2004)

Je to vždy jako zázrak, když do sebe všechny kousky zapadnou v dokonalé harmonii a z plátna či obrazovky vás zasáhne skutečná filmová magie. Jako v tomto pozvolna plynoucím, zdánlivě prostém, příběhu, který zdaleka není jen o golfu a kde se zpočátku banální a plytká moudra postupně mění v dech beroucí poezii.(24.1.2011)

[imdb: 6.4/10] | me: Film nie len o golfe... Je to snímok, ktorý ma svoje špecifické čaro a to hlavne vďaka výbornej réžii a Willovi Smithovi. Ako golfový laik som možno nedokázal nahliadnuť pod pokrývku a prečítať tú skrytú symboliku, ale napriek tomu mám z filmu príjemný pocit. Tento film je ako golf - ladný, kľudný a pozoruhodný. Dej je nenáročný ... proste plynie a celý čas je niečim zaujímavý, nenásilný a milý. Je to rozprávanie, je to príbeh a z časti aj rozprávka. Úplná oddychovka.(3.5.2010)