Legenda o slavném návratu

Legend of Bagger Vance, The

Legenda o slávnom návrate

Drama / Fantasy / Romantický / Sportovní

USA, 2000, 126 min

Myslím, že tenhle film mohl být mnohem lepší. Slušně rozjeté sportovní drama se zvláštní, téměř mysteriózní atmosférou ke konci výrazně ztrácí dech a vrcholí do ztracena. Nezachránil to ani bezchybný Will Smith v úžasné roli.(11.2.2006)

Tato legenda mi kdysi přivála krásu jménem Rachel Portman. Její hudba jest balzámem na duši, kterážto je pro změnu zklidněná pohlazením Roberta Redforda a upřímným pohledem tmavého anděla Willa Smitha. Green nikdy nebyl zelenější.(5.10.2011)

Jasný promo film na golf a hřiště v Savannah :) Z herců zde byla na prvním místě pro mne energická a krásná Charlize Theron, pak hláškující caddy Will Smith a až poté podle vzoru Redforda učesaný bývalý zázračný golfista v podání Matta Damona. I když je film místy dojemný a výtečně obsazený - tak bych na režiséra Redforda nejradši vzal golfovou hůl 3-iron, jak ten film příšerně přesladil a pomocí filozofických řečiček protlačil zázraka do cíle mezi golfové legendy. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=EjNAulnPsHo(30.4.2012)

Podobně jako sport, který zde má hlavní roli, tedy golf je i tento snímek pomalý ale zajímavý, zábavný a občas i napínavý. Vynikající retro atmosféra, která doprovází jednotlivé turnaje, výborní herci v čele s tajemným (skoro) božím pomocníkem Smithem a skvělá Redfordova režie napomáhají k tomu, že se po celé dvě hodiny budete bavit více než při sledování samotného Tigera Woodse.(11.3.2009)

Film, který opravdu pohladí po duši.(17.11.2003)

• - Původně měli hlavní role hrát Morgan Freeman a Roberf Redford. Redfort nakonec usoudil, že by film fungoval líp s mladšími golfisty. (HellFire)

• - Film byl často napadám kvůli zobrazení postavy Baggera Vance jako tzv. "magical negro" (kouzelného negra). Časopis Time jej označil dokonce jako jeden z nejostudnějších filmů své doby, co se zacházení s afroameričany týče. (Sony1994)

• - Spoiler: Scéna, kdy se Rannulphovi pohne míček, je založena na skutečné události. Roku 1925 na šampionátu US Open ve Worcesteru Jones na 11. jamce prohlásil, že se jeho míček pohnul z místa. Bylo usouzeno, že nikdo jiný toto neviděl. Na jeho adresu poté rozhodčí uvedli, že jen blázen by na tom nadále trval. Poté co rozhodčí ohlásil tento úžasný projev fair play divákům, pronesl Jones: „Pochválíte lupiče za to, že vykrade banku? Ne. Tímto způsobem by se měl golf hrát.“ Jones nakonec prohrál o jednu jamku. (HellFire)