poster

Kolo Ghislaina Lamberta

 • Francie

  Vélo de Ghislain Lambert, Le

 • anglický

  Ghislain Lambert's Bicycle

Komedie / Drama / Sportovní

Francie / Belgie, 2001, 119 min

 • Angerr
  ****

  Mrazivá komedie, jež je od začátku kritikou profesionální cyklistiky a přeneseně jakéhokoliv profesionálního sportu vůbec. Za možnost sledovat vrcholné výkony mu platíme přeměnou sportu v průmysl. Touha po úspěchu se mění v jeho nutnost bez ohledu na prostředky, kromě nutnosti navenek, mediálně zachovat kredit (kdo přesto promluví, stává se zrádcem). Hrdina začíná v nízkých kategoriích a spíše souhrou náhod, známostí a štěstí se dostává výše. S růstem jeho profesionality roste i tempo filmu. Poslední půlhodinka, kdy se hlavní aktér, zamotaný do pasti reklamy a týmové spolupráce, mění v trosku apatickou k tomu zvrácenému pozdvižení okolo své osoby a posléze v obětního beránka televizního času své firmy, mi vyrazila dech. Film nedoporučuji nikomu, kdo si nechce zproblematizovat případné iluze o kreditu profesionálního sportu. 8/10(21.6.2006)

 • 5150
  ****

  Velmi oceňuji nápad natočit film, který se v podstatě celý točí okolo profesionální cyklistiky. A jestliže máte alespoň hrubé znalosti tohoto sportu a víte jakými pravidly se řídí "týmová politika" nebo kdo je to lídr, domestik, vrchař či spurtér a že nejslavnější závod je přece Tour de France, bude se vám tato hořká komedie líbit o to víc!(22.6.2006)

 • Enšpígl
  ****

  Spojení francouzského smyslu pro humor a hereckého umění Benoît Poelvoordeho opět zafungovalo na výbornou. Celý příběh je spíše satira na cyklistický sport, ale jsou v něm neskutečně absurdní situace, který povolali do práce moje veškerý smíchovody. "Na památku malým závodníkům" .(11.3.2017)

 • T2

  Rozpočet FRF 77miliónovTržby Celosvetovo $2,794,000(16.6.2010)

 • Snorlax
  ****

  Černohumorná kritika vrcholového sportu dokáže nadchnout i nás, co o profesionální cyklistice víme pouze to, že existuje. Rozhodně to není komedie, při níž se umlátíte smíchy, ale pár vydařených vtípků se najde. A konečně byl natočen sportovní film, jehož hrdinou není ten první, ale jeden z mnoha ostatních.(18.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace