Kolo Ghislaina Lamberta

Ghislain Lambert's Bicycle

Komedie / Drama / Sportovní

Francie / Belgie, 2001, 119 min

• Firebug

Všechny ty peripetie okolo vrcholové cyklistiky jsou sice brány s velkolepým nadhledem, ale výsledkem je stejně snímek, který plně docení jen příznivci tohoto sportu. Od francouzské komedie jsem očekával daleko více humoru a přetáhlá stopáž rozmělňuje i těch málo přítomných vtípků. Mít to větší spád, je výsledný dojem o dost lepší. Pro mě průměr za 2,45*(23.2.2016)

Hořko-sladká pilulka z cyklistického prostředí. I kdyby ses ušlapal k smrti, nestane se z tebe leader, pokud si to manažer a trenér nemyslí. A taky prostá pravda, že vrcholový sport se bez ,,braní " nedá dělat (ostatně berou všichni,nejen v cyklistice), bez toho jsi na chvostu.(4.10.2013)

Ať žije stáj Epedex.(11.5.2008)

Velmi oceňuji nápad natočit film, který se v podstatě celý točí okolo profesionální cyklistiky. A jestliže máte alespoň hrubé znalosti tohoto sportu a víte jakými pravidly se řídí "týmová politika" nebo kdo je to lídr, domestik, vrchař či spurtér a že nejslavnější závod je přece Tour de France, bude se vám tato hořká komedie líbit o to víc!(22.6.2006)

Rozpočet FRF 77miliónovTržby Celosvetovo $2,794,000(16.6.2010)