Pár správných chlapů

• slovenský

Zopár správnych chlapov

Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1992, 131 min

Čtyři hvězdy generálské, leč se sebezapřením... Tento typ "armádních" filmů jeví se mi poněkud nemilým... Ale Nicholson je ve své roli opravdu skvělý arogantní lampasácký hajzl. Byl jsem na vojně. Tak proto...(21.10.2005)

Plejáda skvělých herců v krimi thrilleru z armádního prostředí, kteří odvádějí výtečnou práci. Asi nejlepší herecké představení pak předvádí Jack Nicholson. Posledních dvacet minut filmu a jeho finální slovní souboj s Cruisem je jen třešničkou na dortu. Ačkoliv se většina filmu zdá jako nudná sračka, je to celkem výživné drama. Na svou dobu střízlivý počin bez přehnaných velkohubých omluvných projevů a vlasteneckých žvástů. Nejdůležitější je sama lidskost a to ve smyslu toho, že každý chybujeme a je jedno na jaké pozici. 70%(21.6.2016)

Nadprůměrné soudní drama s opravdu vynikajícím obsazením (i v malých rolích). Nicholson se pořádně předvede jen asi dvakrát, děj se soustředí hlavně na Cruise s Moorovou, což je trochu škoda. A taky mě naštvalo, že se Nicholson přiznal, to k jeho vychytralému hajzlovi, který se před ničím nezastaví vůbec nesedělo.(6.11.2004)

Tři a půl, jeden z nejlepších filmů odehrávající se kolem soudního pojednání.(29.10.2007)

drsná vojenská pravda - kdo nechčije s námi, chčije proti nám. Slaďouš Tomík se snaží, co může, ale stejně působí, jako by měl v řiti venušiny kuličky.-)(9.7.2007)