poster

Pár správných chlapů

 • anglický

  A Few Good Men

 • slovenský

  Zopár správnych chlapov

Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1992, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Tom Cruise, Jack Nicholson, Demi Moore, Kevin Bacon, Kiefer Sutherland... Dnes by jste nedali takový herecký ansábl dohromady bez 100 milionů dolarů. Krásná Demi má stále své delší vlásky a Tom Cruise je ještě nábožensky nedotčený, Jack Nicholson ještě neuvadl v komediích a Kiefer ještě ani nedoufal v něco jako je 24... Doba nevinných skončila a celý film využívá herce na maximum. Možná jediná chyba filmu je v průměrném režisérovi. Trochu více brilantnosti a odvahy by filmu jen pomohlo.(28.10.2006)

 • tron
  ****

  Zabudnite na krasotinky Demi a Toma, skutočnou hviezdou je démonický Jack Nicholson, ktorému to v maskáčoch prudko pristane. Zvyšok dotvárajú zaujímavé podporné úlohy (hlavne Kevin Bacon), pôsobivá atmosféra a dobrá réžia.(1.9.2006)

 • JohnnyD
  ***

  Áčkový JAG.(23.12.2012)

 • Shit
  ****

  Příběhově celkem normální právnicekej film z vojenskýho prostředí, ale díky skvělým hercům Cruisovi, Baconovi, Moore a hlavně díky úchvatnýmu Nicholsonvi, je tenhle film úplně někde jinde, než všechny ostatní. A závěrečnej "duel" mezi Nicholsonem a Cruisem u soudu, je naprosto strhující.(3.11.2007)

 • petaspur
  ****

  Poručík Daniel Kaffee má velmi krátkou právnickou praxi, během které se naučil pohodlně uzavírat bleskové dohody a proto byl armádou zvolen jako obhájce dvou vojáků, kteří při výcviku zabili nepříliš fyzicky zdatného vojína Santiaga. Armádní špičky nemají zájem na skutečném vyšetřování a odhalování příčin chování vojáků a proto je Kaffee správnou volbou. Jenže dohled nad případem má kapitánka JoAnne Gallowayová, která v něm svým citlivým nosíkem cítí špinavost a trvá na soudním procesu. Kaffeeho zájem poznat poprvé v životě soudní síň zevnitř není nijak závratný, ale kapitánčiny zajimavě vlnité křivky jsou pro něj důvodem k delší spolupráci. Začíná se ponořovat do případu a vytahovat na světlo fakta, o jejichž existenci by se, v zájmu národní bezpečnosti, mělo raději mlčet.(3.12.2009)

 • - Známý monolog Jessepa v soudní místnosti musel odříkat Jack Nicholson několikrát, aby se mohly natáčet tváře a reakce ostatních přítomných. Údajně dal do monologu vše, i když ho nesnímala kamera a dělal to kvůli navození atmosféry. Jeho samotného pak snímala kamera při posledním pokusu a podle režiséra Reinera, se tato použítá verze nijak nelišila od těch ostatních, co se energie týče. (don corleone)

 • - Ve filmu se objeví slovo "sir" celkem 164krát. (don corleone)

 • - O roli Joanne Galloway se ucházely i Linda Hamilton nebo Helen Hunt. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace