Pár správných chlapů

• slovenský

Zopár správnych chlapov

Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1992, 131 min

Nadprůměrné soudní drama s opravdu vynikajícím obsazením (i v malých rolích). Nicholson se pořádně předvede jen asi dvakrát, děj se soustředí hlavně na Cruise s Moorovou, což je trochu škoda. A taky mě naštvalo, že se Nicholson přiznal, to k jeho vychytralému hajzlovi, který se před ničím nezastaví vůbec nesedělo.(6.11.2004)

Plejáda skvělých herců v krimi thrilleru z armádního prostředí, kteří odvádějí výtečnou práci. Asi nejlepší herecké představení pak předvádí Jack Nicholson. Posledních dvacet minut filmu a jeho finální slovní souboj s Cruisem je jen třešničkou na dortu. Ačkoliv se většina filmu zdá jako nudná sračka, je to celkem výživné drama. Na svou dobu střízlivý počin bez přehnaných velkohubých omluvných projevů a vlasteneckých žvástů. Nejdůležitější je sama lidskost a to ve smyslu toho, že každý chybujeme a je jedno na jaké pozici. 70%(21.6.2016)

Snímek začíná obyčejně až fádně a dává tušit, že půjde o xtý patetický armádní film. Ovšem opak je pravdou a díky inteligentnímu scénáři, plného kliček a morálních dilemat a výtečných hereckých výkonů Toma Cruise, Demi Moore, Kevina Bacona a především Jacka Nicholsona, z jehož arogantního prohnilého lampasáka mrazí, se z toho nakonec vyklubalo velmi dobré soudní drama, které stojí za více než dvě hodiny diváckého času. 80%.(28.10.2007)

Ten film je poněkud nuda. A hlavně, SPOILER!!! ke konci se Nicholson naprosto nelogicky přizná. Je to jen další zbytečný právnický film. S hezkými hereckými výkony.(3.7.2007)

Tentokráte vážená poroto nečekejte žádné nečekané svědky, žádné důkazy na poslední chvíli ani skandální odhalení. Zde se bude hrát na úplně jinou notu a to hlavně na chlapskou ješitnost. Jack Nicholson v jednom ze svých exkluzivních představení. Každou scénu ve které účinkuje (není jich mnoho, dohromady tuším 4) si suverénně uzme pro sebe. Hodně se mi ale líbil i mladý právník v podání Tondy Cruise, který bývá mnohdy neprávem opomíjen a jeho výkony na plátně často nedoceněny. Určitě film, který stojí za to vidět, trošku se stydím že já tak učinil až nyní.(25.5.2012)