poster

Misery nechce zemřít

 • USA

  Misery

 • slovenský

  Misery nechce zomrieť

Thriller / Horor

USA, 1990, 107 min

Režie:

Rob Reiner

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

William Goldman

Hudba:

Marc Shaiman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  ****

  Velice, velice dobré zpracování a velice dobře zvolené obsazení dvou hlavních herců, ale po přečtení knížky musím konstatovat, že filmový Paul proti tomu knižnímu prožíval radostnou selanku. SPOILERY: Například scéna s useknutím nohy je v knížce tak strašná, že jsem měla tendence uhýbat očima od textu. Nehledě na úplně vynechaný uříznutý palec a další chuťovky, jako pití špinavé vody z kbelíku nebo rozsekání policajta sekačkou na trávu po tom, co byl ubodán křížem. KONEC SPOILERU. Kathy Bates je, jak píšu výše, perfektně vybraná a nadprůměrně to i zahrála, ale nemůžu si pomoct - knižní Annie je přece jen ještě mnohem větší a nechutnější mrcha.Naopak James Caan dokonale vystřihnul někoho, kdo ví, že je zcela a dokonale v prdeli, ale musí se aspoň pokoušet usmívat. I konec je vyzněním trochu jiný, než knižní a musím říct, že opět ten knižní se mi líbil víc. Klobouk dolů ale hlavně Kingovi a jeho mistrné předloze. Do filmu sice moc neprosákl onen černočerný humor, ale i tak je to zpracování hodně dobré.(22.6.2016)

 • Divočák
  ***

  Jelikož je Misery mou nejoblíbenější knihou od mého nejoblíbenějšího spisovatele, nemůžu dát víc než tři. Kathy Bates sice zuří co to de a James Cann je docela sympaťák, ale suchar Farnsworth to jenom zbytečně brzdí a film ani zdaleka nemá tu správně hutnou atmosféru, která se táhne celou knihou. Navíc tu chybí celá dějová linie, která je obsažena v té nové knížce o Misery, co tam Caan celou dobu tak smolí. A navíc chybí nejlepší scéna knihy, kdy Misery rozmašíruje policajta sekačkou na trávu. No řekněte, zaslouží si ten film víc než tři hvězdičky?(27.2.2007)

 • MM_Ramone
  *****

  Ďalšie filmové spracovanie románu Stephena Kinga. Tento krát pod režisérskou taktovkou Roba Reinera. Film je hereckým koncertom Kathy Bates a Jamesa Caana, ktorí sa svojich úloh zhostili naozaj profesionálne. Príbeh, po nehode na lôžko pripútaného spisovateľa v dome na samote jeho šialenej obdivovateľky, ktorej je vydaný na milosť, je proste strhujúci. Kathy Bates stvárnila postavu Annie Wilkisovej, tak že z toho až behá mráz po chrbáte. Zaslúžene bola za svoj výkon odmenená soškou Oscara pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. *****(23.1.2008)

 • Le_Chuck
  *****

  Emocionále úžasne vygradovaná, minimalistická (dvaja ľudia, jeden dom), psychologická hra, v ktorej sa stretávajú dva navzájom nepochopené svety. Aj keď je zlo v tomto prípade od začiatku exaktne definované dostávajú postavy rovnaký priestor a divák má vínimočnú možnosť trochu popremýšľať o psycho-fanatizme v jeho najčistejšej forme. Nič nieje čierno-biele a za formu Reinerovi tlieskám. Kinga som nečítal, ale myslím že môže byť pyšný.(14.12.2005)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Herečka HR - Kathy Bates(19.3.2004)

 • James Caan

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace