Misery nechce zemřít

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Gloria Gresham

Oscar 1 : Herečka HR - Kathy Bates(19.3.2004)

Pokud si Vás vezme pod ošetřovatelská křídla heparinový vrah v sukni Kathy Bates, máte slušnou šanci, že už z postele nevstanete.. Reiner opět prokázal, že uchopení tvorby Krále hrůzy z Maine mu nedělá sebemenší problém.(23.10.2008)

Atmosférický thriller se skvěle šílenou Kathy Bates. Jedna z mnoha z filmovaných knížek od S.Kinga, která se kvalitou nezadá s knižní podobou, což se nedá tak často říct – čest výjimkám (Osvícení. Hřbitov Domácích Zvířátek). Příběh je jinak jednoduchý, ale má kouzelné prostředí, funguje pocit bezmoci a hlavně nátlaku od hostitelky. SPOILER: Mohlo to ale skončit tak, že by zemřela Annie už po ráně psacím strojem, bylo by to více k tématu ;-) ale knihu jsem prozatím nečetl a čekám že konec neměnili, takže není co vyčítat.(27.12.2008)

Smůla je, že pár hodin před tím, než jsem se podíval na Misery, jsem dočetl Fowlessova Sběratele. Podobné (téměř stejné) téma, propastný rozdíl. Za vcelku solidně natočený thriller, který je povětšinou předvídatelný, což IMHO u tohoto žánru vadí, nedám víc jak tři.(11.3.2007)

U tohoto filmu jsem nevdel, jestli se mam spise bat, nebo smat. Vytecna tragikomedie s husi kuzi nahanejici Kathy Batesovou, ktera Oscara za tuto roli ziskala opravnene.(3.9.2003)

• James Caan

• - Do role Annie Wilkisové byla původně zvažována herečka Anjelica Huston. Tvůrci oslovili také Bettu Midler, která však odmítla. (Dlee)

• - Kathy Bates se stala první herečkou, která získala Oscara za hlavní ženskou roli v hororu. (kenny.h)

• - Role Paula Sheldona (James Caan) byla původně nabídnuta Jacku Nicholsonovi. Ten však odmítl, protože mu námět připomínal další titul Stephena Kinga Osvícení (1980). Ve filmu však zůstala zmínko o "chlápkovi, co se zbláznil v hotelu tady poblíž". Roli odmítl i Warren Beatty. (Javert)