poster

Misery nechce zemřít

 • USA

  Misery

 • slovenský

  Misery nechce zomrieť

Thriller / Horor

USA, 1990, 107 min

Režie:

Rob Reiner

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

William Goldman

Hudba:

Marc Shaiman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  *****

  Brilantní ukázka toho, jak by měl vypadat psychothriller, s vynikající Kathy Batesovou (Oscar), Jamesem Caanem a navíc výborným českým dabingem.(22.2.2003)

 • gudaulin
  *****

  Výborný psychothriller, v nespočetné plejádě filmových adaptací literárních děl Stephena Kinga patrně 4. nejlepší ( po Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míly a Osvícení ). V našich podmínkách poměrně nedoceňovaný film, který v kinech jen tak prošuměl. Přitom tak pečlivě budovaná atmosféra se často nevidí. Životní role Kathy Bates. Věta: "Jsem vaše velká obdivovatelka" , mi na dlouho utkvěla v paměti...Celkový dojem 90 %.(7.5.2007)

 • H34D
  ****

  Jednoduše po všech stránkách povedený, ale zároveň v žádném aspektu vyloženě excelentní thriller. Jistě, Kathy Bates excelentní byla, ale jinak snímek v žádném momentě vyloženě nevyráží dech. Rob Reiner zdařile buduje stísněnou atmosféru kámen po kameni, nechá v postavě Annie rezonovat obětavost, smysl pro péči, obdiv, ale také vztek, hysterii, manipulativnost a samozřejmě i nefalšovanou šílenost. Trošku škoda, že koncept tyranizování rukojmí v domácnosti je hojně využíván béčkovými horrory, takže Misery dnes už nepůsobí příliš originálně. 7/10(26.7.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Již během čtení předlohy jsem si říkal jak by bylo bezva mít v baráku obrovskou ložnici (aka továrnu na psané slovo) s dvanáckou svých nejoblíbenějších spisovatelů, kteří by mi každý den servírovali své čerstvé výtvory. No dost snění a vstříc kruté filmové realitě. Předem upozorňuji, že ač budu převážně kritizovat, tak Misery doporučuji. Obvzláště díky sluníčku Kathy Batesové v roli jedné dobré duše, která hledá v lidech jen to dobré. Jenže couvnutí předtím jít jako v knize až na kost "problému" se ukazuje být spíše kontraproduktivní. Ve výsledku je totiž díky tomu Reinerův snímek až příliš uhlazený. Že pohyblivá sestřička originálu není tak působivá, je z velké části dáno nepřítomností paralelního děje románu o zmrtvýchstání Misery Chastainové. Chápu, že by to ve filmu nefungovalo (i když s dobrým režisérem, kdo ví) a je jen logické, že tato linie byla vyškrtnuta jako první, ale bez ní prostě Misery nikdy nemůže být nic víc než pouhým kastrátem. Ač na Kingovu adaptaci až nebývale zdařilým.(30.3.2008)

 • Anthony
  *****

  Vedle Shawshanku nejlepší adaptace Stephena Kinga. Mistrovský thriller, který se opírá o skvělé výkony Jamese Caana a především Kathy Batesové - získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon roku 1990, ale pro mě je to asi nejlepší ženský herecký výkon všech dob.(28.7.2003)

 • James Caan

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace