poster

Misery nechce zemřít

 • USA

  Misery

 • slovenský

  Misery nechce zomrieť

Thriller / Horor

USA, 1990, 107 min

Režie:

Rob Reiner

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

William Goldman

Hudba:

Marc Shaiman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  *****

  Rob Reiner vždycky prokazoval širší škálu filmových zájmů, dokonale se trefil i s dramatem Misery nechce zemřít. Netřeba představovat krutý příběh nedobrovolného pacienta, který je slavným spisovatelem a v zasněženém vraku auta ho najde nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka a hlavně zapálená dodržovatelka zvláštních metod. A hned první výstup Annie v podobě kritiky k právě dopsané knize dává tušit, že s touhle dámou nebude něco tak úplně v pořádku. Labilní fanynka Kathy Bates je naprosto skvělá, jednou dokonale klidná, podruhé s děsivými záchvaty vzteku, Oscar v jejích „laskavých“ rukou je absolutně zasloužený. Navíc, kdo nemá šanci dostat se k originálu, je tahle slepice ještě trefně umocněná dabingem výborné Nadi Konvalinkové. Rozhodně bych ale nerad zapomněl na rovněž úžasný výkon Jamese Caana. Reiner představuje dva dokonalé protiklady: on světák, úspěšný a zhýčkaný intelektuál, ona křupanská samotářka, která na svých nemocničních štacích jen nenaklepávala pacientům peřiny. Právě na kontrastu těchhle dvou odlišných charakterů Stephen King a pak filmaři budují neuvěřitelné napětí. Jejich vzájemné konfrontace, když se do rukou rovnou nebere injekční stříkačka, kladivo zabořující se do nohy těsně nad kotníkem nebo psací stroj coby vražedný nástroj, je plná suchého sarkasmu a několika skvělých nápadů. V rámci žánru jeden z vrcholů 90. let.(2.1.2016)

 • lebowski
  ****

  Zdařilá,téměř věrná adaptace knihy Stephena Kinga,v knize je jen brutálnější konec,doporučuji přečíst.(4.8.2005)

 • J*A*S*M
  *****

  Ono těch dobrých adaptací Stephena Kinga zas tak málo není, tato patří vůbec k těm nejlepším. Atmosféra je hustá počas celého snímku, ke konci napětí ukázkově graduje a Kathy Bates vytvořila jednu z nejděsivějších filmových postav psychopatů historie. 90% Horror movie of the year(25.8.2007)

 • T2
  ****

  Režisér Rob Reiner natočil jeden z mála najvydarenejších filmov podľa poviedky s pera Stephena Kinga. Príbeh je vystužení s prvkami mierneho horroru vďaka miestamy temnej Kathy Bates tá hra prvotriedne rolu Annie, obdivovateľky spisovateľa Paula Sheldona v nemenej dobrom podaní Jamesa Caana pre neho to bol asi najlepší životný počin z toho čo som mal možnosť vidieť. Takmer po celý čas sa dej odohráva v jedinej izbe kde je spisovateľ uväznení a vďaka vžitým výkonom hlavných predstaviteľov sa máme aj na čo pozerať, v celku to vyznie ako hra na mačku a myš, ktorá sa musí podriadiť nepekným hrátkam chorej mysle. ║Rozpočet $20miliónovTržby USA $61,276,872Tržby Celosvetovo $61,900,000(26.1.2008)

 • genetique
  ****

  Mrazivých thrillerov s labilnými, psychopatickými a najmä schizofrenickými maniakmi je na takejto vysokej úrovni pomerne málo a preto som sa tešil, keď niečo podobné predvedie aj žena. Oscarové ocenenie bolo dostatočnou motiváciou, no nakoniec výkon Kathy Bates nebolo to rozhodujúce, čo podmienilo moju spokojnosť. Scenár bol za daných okolností (prostredie pár izieb v dome) dokonale vyžmýkaný. Občas trošku zbytočne ležérne, ale potom o to efektnejšie v závere. 80%.(4.2.2008)

 • James Caan

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace