Misery nechce zemřít

Předloha:

Stephen King (kniha)

William Goldman

Marc Shaiman

Velice, velice dobré zpracování a velice dobře zvolené obsazení dvou hlavních herců, ale po přečtení knížky musím konstatovat, že filmový Paul proti tomu knižnímu prožíval radostnou selanku. SPOILERY: Například scéna s useknutím nohy je v knížce tak strašná, že jsem měla tendence uhýbat očima od textu. Nehledě na úplně vynechaný uříznutý palec a další chuťovky, jako pití špinavé vody z kbelíku nebo rozsekání policajta sekačkou na trávu po tom, co byl ubodán křížem. KONEC SPOILERU. Kathy Bates je, jak píšu výše, perfektně vybraná a nadprůměrně to i zahrála, ale nemůžu si pomoct - knižní Annie je přece jen ještě mnohem větší a nechutnější mrcha.Naopak James Caan dokonale vystřihnul někoho, kdo ví, že je zcela a dokonale v prdeli, ale musí se aspoň pokoušet usmívat. I konec je vyzněním trochu jiný, než knižní a musím říct, že opět ten knižní se mi líbil víc. Klobouk dolů ale hlavně Kingovi a jeho mistrné předloze. Do filmu sice moc neprosákl onen černočerný humor, ale i tak je to zpracování hodně dobré.(22.6.2016)

Jelikož je Misery mou nejoblíbenější knihou od mého nejoblíbenějšího spisovatele, nemůžu dát víc než tři. Kathy Bates sice zuří co to de a James Cann je docela sympaťák, ale suchar Farnsworth to jenom zbytečně brzdí a film ani zdaleka nemá tu správně hutnou atmosféru, která se táhne celou knihou. Navíc tu chybí celá dějová linie, která je obsažena v té nové knížce o Misery, co tam Caan celou dobu tak smolí. A navíc chybí nejlepší scéna knihy, kdy Misery rozmašíruje policajta sekačkou na trávu. No řekněte, zaslouží si ten film víc než tři hvězdičky?(27.2.2007)

Ďalšie filmové spracovanie románu Stephena Kinga. Tento krát pod režisérskou taktovkou Roba Reinera. Film je hereckým koncertom Kathy Bates a Jamesa Caana, ktorí sa svojich úloh zhostili naozaj profesionálne. Príbeh, po nehode na lôžko pripútaného spisovateľa v dome na samote jeho šialenej obdivovateľky, ktorej je vydaný na milosť, je proste strhujúci. Kathy Bates stvárnila postavu Annie Wilkisovej, tak že z toho až behá mráz po chrbáte. Zaslúžene bola za svoj výkon odmenená soškou Oscara pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. *****(23.1.2008)

Emocionále úžasne vygradovaná, minimalistická (dvaja ľudia, jeden dom), psychologická hra, v ktorej sa stretávajú dva navzájom nepochopené svety. Aj keď je zlo v tomto prípade od začiatku exaktne definované dostávajú postavy rovnaký priestor a divák má vínimočnú možnosť trochu popremýšľať o psycho-fanatizme v jeho najčistejšej forme. Nič nieje čierno-biele a za formu Reinerovi tlieskám. Kinga som nečítal, ale myslím že môže byť pyšný.(14.12.2005)

Oscar 1 : Herečka HR - Kathy Bates(19.3.2004)

• James Caan