Kvantum geniálnych a kvantum trápnych vtipov nakoniec dá čisto primernú one-man-show. Komu vadí Rockova užvanená držka to asi dlho nevydrží. "Ochranka!" 60%(28.8.2007)

• pomajz

Ten film mě přišel takto: Dělejte z bělochů blbce a to co největší.(16.11.2014)

• Terva

Jeden z mála herců a tady i tvůrců, kterého vůbec nemám v lásce. Málem jsem dal odpad.(16.7.2011)

Priemerná komédia, ktorej tvorcovia určite netušili, že sa o 5 rokov ich sci-fi nápad, že Afroameričan bude prezidentom USA, stane skutočnosťou. Za zmienku stojí výborný soundtrack (Jay-Z, Nelly, DMX, Nate Dogg, Outkast...)(28.2.2009)

Má to šťavu, má to dobrý konverzačný humor, aj silné zameranie na menšiny. Ale ak vám nevadí, že aj černosi si nakrúcajú filmy pre seba, nevidím dôvod, prečo by to malo tomuto filmu ublížiť. Hrajú tu aj belosi a dokonca hrajú aj kladné postavy. A Maysova snúbenica Kim je proste skvelá :-) Smiala som sa na výborných hláškach (ktoré prirodzene vyplývali z konverzácie a neboli silené, aké som videla už aj v známejších filmoch), smiala som sa na drsnom Bernie Macovi, na postavách okolo Maysa aj na parodovaní politikov, vlády, pretvárky a politických kecov. Možno mal tento film okrem pobavenia na území USA aj iné ambície - ale nás to vôbec nemusí rušiť a im je to už aj tak jedno (aspoň na ďalšie 4 roky;-). Až na drobné zakolísania ma obrovsky potešilo, že scenár nepodlieha klišé, nie je celkom predvídateľný a nenecháva sa unášať pátosom ani grcoidným vlastnenectvom. Super zábava na večer. (kom. 2005)(8.9.2005)