Princezna Nevěsta

• slovenský

Princezná Nevesta

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1987, 98 min

Americká pohádka... docela kuriózní záležitost sama o sobě. Tak či tak si dokážu představit, že kdybych viděl Princeznu patnáct let zpátky, byl by to film mého dětství... Takhle se sice ohlédnu, smeknu klobouk před velice svěžím humorem, který prosvítá jinak nijak zvlášť fantastickým (v obou smyslech slova) příběhem a propůjčuje mu punc výjimečnosti, krásnou Robin a charismatickými pány Elwesem a Patinkinem, ale nemůžu než nepřipomenout, že novější, žánrově podobné filmy (Stardust, Big Fish) si mé srdce získali víc. 60%(3.8.2009)

Naše pohádky jsou trochu jiné, méně akční, méně vypracovanější, méně vulgární; na duši pohladí víc. Princeznu Nevěstu jsem viděl jako mladší a u toho mělo asi zůstat. Příběh trochu pokulhává, vlastně se to sestává jen z akcí nabitých scének. Jako rušivý element vidím i zbytečné přerušování žvatláním dědy a vnuka. Tahle vzpomínka nebude špatná, ale rozhodně nebudu toužit vidět film znovu.(11.5.2009)

Vzhledem k nadšeným recenzím jsem se na film velmi těšila, ale dost mě zklamal. Nějak na tom nic úchvatného nevidím. Ale asi mu ještě někdy dám šanci.(16.6.2011)

Mám rád filmografiu 80s (teda milujem ju!!!), ale fantasy z tohto obdobia veľmi nemusím. Jasné, najdu sa skvelé kúsky, dokonca aj geniálne a kultové, ale vo všeobecnosti u mňa tento žáner padá preto, lebo sa tvorcovia snažili vsadiť na svoju mytológiu a tá nefungovala. Tento film sa však tomu trochu vyhol. Veľmi sa nešprtá v mytológii a až na pár mýtických bytostí tu toho moc nie je. Osviežuje to aj spôsob podania filmu - ako čítanú rozprávku. Taktiež tu pôsobí príjemne aj (občas) skvelý humor a hlavne geniálny hlavný hrdina! Radšej mám technologickejšie a mestskejšie 80s (veď je to synth éra!), ale na toto sa dá veľmi dobré pozerať. Veľmi dobré 60%.(14.5.2006)

"No ty vole, to je ale luxusní film! Nadupaný!". První myšlenka, která mi hlavou proskočila po skončení filmu. A myslím si, že byla zcela na místě, protože neotřelou, vtipnou a bezvadnou "pohádku" jen tak neuvidíte. Snad pohádka ani není nejlepší slovo, je to spíš komediální parodie, která obsahuje pohádkové prvky. Snad ani není tolik pro děti, kteří tu ironii, sarkasmus a nadsázku zcela nepochopí. (Proto to třeba Superpero nepochopil...:-)) Španěl Mandy Patinkin ruluje a Robin Wright Penn je opravdu půvabná a britský přízvuk dává všem větší smrnc. Výborně napsáno, trošku s předobrazem v Monty Pythonech. As You Wish(21.8.2008)