poster

Princezna Nevěsta

 • český

  Princezna - nevěsta

 • anglický

  The Princess Bride

 • slovenský

  Princezná Nevesta

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1987, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  *****

  Viděl-li bych tuhle "pohádku" jako malý, dost možná bych ji začal zbožňovat. Teď ji zbožňuju zcela určitě, kde jinde si tvůrci dovolili užít oslovení motherfucker a zakončit to regulerním francouzákem? Navíc tak, aby to fungovalo a nevypadalo to prvoplánově debilně? .... Vládu mají ovšem dialogy, které jsou narvané vtipem, nadsázkou a ironií tak, že výsledek není pohádkou ani dobrodružným přiběhem, jako spíš nechutně podařenou parodií a poctou, kde je vtip udáván mnohdy cynicky a černě. Výtečné je i herecké obsazení, které sice postrádá vyložený tahák, ale o to je snaživější a zastiňuje levnější kulisy. Ach, ty skvostné dialogy..(9.11.2013)

 • Shit
  ****

  Princezna nevěsta je trošku podobnej film jako Bláznivý příběh Robina Hooda a to nejen díky Cary Elweosvi, je to takovej dost podobnej styl vtipných scén, jenže Princezna nevěsta je mnohonásobně lepší, většina vtipů nejsou trapný a jsou většinou nečekaný a co víc, jsou fakt dobrý. K tomu se přidaj opravdu dobře vybraný herci a pěkně vtipně propracovaný filmový postavy a je to opravdu nadprůměrná fantasy pohádka(27.11.2006)

 • JANARYBA
  *

  Vůbec nechápu, co se na téhle přitroublé parodii může někomu líbit(9.5.2008)

 • genetique
  ****

  Veľmi podarená záležitosť. Rozprávkovosť má ten správny náboj, výprava ten správny nádych a herci sú správne rozprávkovo vybraní a fantasy-postavy úplne ohromujúce. Až na tie fúziky Caryho Elwisa. Vyzeral ako debilko. Za pointou nehľadajte však nič nové, je to príbeh lásky a pomsty, ale správne natočený. Možno klasika. 85%.(3.9.2007)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Nádherná záležitost pro celou rodinu, která šikovně prokládá klasickou pohádkovou naivitu vtipnými scénkami a dialogy. Chvílemi nemá daleko k absurdnímu humoru Monty Pythonů, samozřejmě upravenému pro děti. Cary Elwes (ano, to prkno z prvního Saw) je skvělý, a vlastně i všichni ostatní. Škoda jen, že k závěru už filmu docházel dech, protože bych se nebránil ani nejvyššímu hodnocení.(24.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace