Princezna Nevěsta

• slovenský

Princezná Nevesta

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1987, 98 min

Hezká pohádka, tak trochu jiná, než ty naše, ale povedená. Cary Elwes a Mandy Patinkin se zařadili mezi mé oblíbené herce až po shlédnutí tohoto filmu, který se bude asi stejnou měrou líbit malým i velkým divákům.(5.4.2003)

Trochu mě mrzí, že jsem to nemohl vidět ještě jako dítě. Zážitek by byl určitě ještě o něco intenzivnější. Přesto i jako dospělý jsem se u filmu dobře pobavil a mám velmi pozitivní dojem.(6.2.2011)

Tak trochu jiná pohádka. Ale ne zase až tak moc. Prostě zdařilý mix pohádky, fantasy, (sebe)parodie, klasických motivů i pomrkávání na diváka a to v balení pro celou rodinu; a tak to má být.(26.4.2005)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Kulisy 9/10/// +pořád stejně krásné, neškodné, zábavné, hezké, dobré postavy, příběh -o něco mohla být výraznější hudba, přeci jen občas trošku dětinské/// Název mi nic neříkal, ale jakmile začali běžet první vteřiny filmu, hned jsem si uvědomil, že tohle už jsem kdysi viděl. A ať následovala jakákoliv scéna, zdála se mi povědomá, nebo dokonce hodně známá a vždy jsem byl o pár minut napřed před dějem. To je další důkaz toho, že když je kvalitní pohádka, tak i v malém věku si ji díte zapamatuje. Určitě mi tehdy nebylo ještě ani deset, když jsem to viděl prvně. Teď už jsem z toho trošku odrostl, to ale nic nemění na tom, že to stojí za vidění./// Celkem 78%///(27.1.2010)

Vzhledem k nadšeným recenzím jsem se na film velmi těšila, ale dost mě zklamal. Nějak na tom nic úchvatného nevidím. Ale asi mu ještě někdy dám šanci.(16.6.2011)