Druhá šance

Náš príbeh

Druhá šanca

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1999, 95 min

Hořká podívaná se sladkou polevou... Retrospektivní pohled na historii manželství, které se po 15 letech ocitá před rozpadem... Ocení zejména ti (ale snad nejen oni), kdo už za sebou mají desáté výročí... všechno je ze života (byť upraveno klasickou hollywoodskou optikou)... v mnohém se člověk pozná... mnohé mu přijde až podezřele povědomé... nabízí humor i v situacích, kterí si pamatujete jako nepříliš humorné, momenty k zamyšlení i šťastný konec, který by se mohl stát mottem pro všechny podobné krize... jen ten pláč by měli Willis i Pfeifferová trochu trénovat... moc jim to nešlo... :-))(1.12.2004)

• kingik

Nečekal bych, že z toho vznikne takový plytký film. Willis se do podobné role vůbec nehodí, Pfeifferová sama film neutáhne a Reinerova tápající režie je jen pověstným hřebíčkem do rakve. Nic tu nefunguje, jak má, ale potenciál to mělo. Výsledek je ovšem zoufalý.(19.2.2009)

Film o problémech ve vztahu, které dříve nebo později řeší každý z nás. Tohle byla ta šťastnější varianta, která - třeba mně osobně - dala dobrý pocit toho, že naděje umírá poslední. A je hezké tomu věřit.(18.12.2011)

Při tomhle filmu jsem si uvědomil, že Bruce Willise jako herce i když jsem s ním viděl bezpočet filmů vlastně vůbec neznám. Byl jsem z jeho hereckého výkonu neskutečně příjemně překvapen, docela bych mu doporučil ať se vysere na akční filmy a zkusí si zahrát nějakou dramaticky naráčnější roli, protože tady mu to po boku tradičně skvělé a krásné Michelle šlo velmi dobře. To téma se mě líbilo a celou dobu jsme si říkal, kurva dejte si už pusu a nechovejte se jak kdyby jste pili vodu vytékající ze Spolany Neratovice. Nelíbil se mě způsob vyprávění šel hodně po dialozích, ale málo po pocitech, ale jinak jsem Benovi s Kattie fandil, protože jim to spolu slušelo.(26.10.2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $27,100,031Tržby Celosvetovo $58,900,031/35%/(13.10.2007)