Renč je skvělý režisér. Není to sice bezchybné, příběh je tupý, ale u muzikálů to zas tak nevadí.(2.4.2003)

Český Lev 2 : Kostýmy, Zvuk + 2 nominace: Výprava, Střih(6.9.2004)

Dobrá choreografie, někde mi sice nesedí některé písničky (které jsem ale neměla ráda ještě před filmem - Náhrobní kámen, Jezdím bez nehod), u některých písniček mi zase nevyhovuje styl coververzí (Stín katedrál), ale k jiným nemůžu mít výhrady (Pátá, Řekni, kde ty kytky jsou, ...). Příběh je víc než muzikálový (tzn. skoro žádný) a Jan Révai není moc dobrý herec.(4.5.2003)

Špičková stylizace, výborná atmosféra, velmi povedený výběr písní. A okolo toho příběh až na několik světlých (leč historicky velmi temných) bodů utápějící se v patosu a budící v divákovi dojem, že na takhle hloupé divadlo je už trochu stár, neb jej baštil naposledy v pubertě. Nicméně i když je tomuto zásadnímu období již nějaký ten roček vzdálen, nemůže nepřiznat, že ta Norisovic Zuzka je po čertech pohledné a velmi, velmi roztomilé děvčátko. Škoda, že to je tak všechno, co může světu nabídnout;) Ono se v Rebelech vůbec příliš nehraje, jediní dva skutečně kvalitní hrdinové jsou pouhými vedlejšími postavami, čemuž odpovídá i jejich prostor. Scény pánů Hanáka a Němce zvedají akcie filmu významným způsobem, ale když se na plátně či obrazovce producíruje neherec Révai, a k tomu ho ještě deus Renč machina obdaří hlasem Bohuša Matuša, je veškeré herecké umění spláchnuto tak snadno a dokonale jako právo při politickostranických rozborech Džordžína Paroubka (zdravíme pana Krejčíře a neúplatného jihoafrického soudce). Výsledek pro film jako celek vyčíslen budiž na 60%.(10.6.2007)

• Tosim

Nejdřív bych chtěl napsat, že videopklip by měl trvat tak tři, čtyři minuty. Tohle trošku přesahuje. Většinu srandovních momentů jsem měl pocit, že a) už jsem to někde viděl b) není vůbec čemu se smát. Je to totiž klasická nenáročná zábavička pro teenagery, kteří chtějí na dvě hodiny vypnout mozek. Pepa Carda vypadá jak (z) TELE a všechny charaktery jsou tak ploché! Tu druhou hvězdičku dávám za hudbu, kdy hrají jen kytary a bicí (většinou při útěku dezertérů odněkud někam) a za závěr, který opravdu ostře kontrastuje se zbytkem filmu a vypadá, jako by se režisér probudil a zpracoval to hodně vážné téma, jakým je srpen 1968, jinak, než skrz hloupoučkou story o třech drsných mládencích a jemných slečinkách, jejichž řeči o sexu jsou tak trapné, jako film sám. Jediné, na co se dalo dívat celý film, byly nožky Zuzky Norisové...(15.8.2002)

Pestrobarevně kýčovité, ale po hudební stránce skvělé. Děj je tak trochu v pozadí všech těch skvělých hitů své doby, z nichž se některé v novém aranžmá staly hity i doby pozdější ("Š Š Š Šepotá"). Zuzana Norisovááááá... to je skvost. Tuším najkrajšia slovenská herečka všetkých čias. I kdyby po celou dobu ve filmu stála jak kus dřeva a ani nekuňkla, tak bych se do ní zamiloval (samozřejmě platonicky :)) ). A ona tedy ne že kuňkla, ona ZPÍVALA, a moc dobře. A nebyla sama. I někteří další herci (zpěváci) se nedali zahanbit a skutečně se jim podařilo z Rebelů udělat snad až moc líbivý muzikál, který sice není ničím převratný, ale jinak se dost povedl.(24.6.2003)

Osobně muzikály nemusím a tento se mi zdá spíše pro jinou generaci než jsem já. To z důvodu, že většinu těch písní jsem do Té doby neslyšel. Na krásnou Zuzanku bych se díval častěji, ale osobně budu volit jiný film než tento. Silné retro se zvláštní aranžovánými prostřihy.(1.7.2004)

Asi to nejlepsi co bylo na pude muzikalu u nas natoceno - Starci se mi nelibeji, Klarinety taky nic moc - takze jasna jednicka.(24.7.2002)

• larelay

Tak vam poviem. Zle, zle a zle. Vsetko. Herecke vykony, humor (aha, ved ziaden nebol) a tie strasne prestrihy z reality do fikcie. Jeden velky, dlhy a skaredy videoklip...(17.9.2007)

Rozpočet CZK 35miliónovTržby Celosvetovo $626,051║ Prekvapivo až moc vydarený muzikál! V prvom rade čo poteší u tohto filmu, že sú tu moc chytľavé pesničky, potom aj výborne zachytená atmosféra konca 60.rokov, a k tomu sa tu nájdu aj vydarené komické scénky. Jeden z najlepších Českých filmov, ku ktorému sa vždy rád vrátim. /videl v kine: 75%/(28.6.2005)

• Radek99

S estetikou tohoto filmu jděte, milý Filipe Renči, někam... Cosi na pomezí reklamní znělky a absolutního kýče.(21.11.2006)

.. š š š .. Norisová je moc hezká .. Révai taky .. a to je asi vše ..(27.5.2008)

Obstojná muzikálová čísla a průměrný zbytek. Rebelové dokazují že u muzikálů děje netřeba, hlavně když to má alespoň nějakou šťávu a nápad. Norisová neumí hrát ani za mák, ale zpívá jí to dobře.(9.2.2007)

Super film a z českejch skoro da best. Z tohohle filmu má člověk takovou veselou náladu (až na ten konec) + super starý vypalovačky typu "Já budu chodit po špičkách".(27.3.2005)

• hirnlego

Pestré barvičky, trapné lásky na první pohled, přeslazení klaďasové, slizští mastnovlasí záporáci, tralalá a klišé, klišé, klišé - a to jako Renčík myslí vážně? Oukej, retro ještě se zatnutými zuby beru - ale tu donebevolající naivitu? Hloubku postav srovnatelnou s hloubkou vagíny starých dobrých (vy)gumov(an)ých barbín, které tu ostatně můžeme vidět v životní velikosti? Ty neskutečně lehce předvídatelné pointy "vtipných" scén a vlastně celého děje? Sory, to už vážně neberu. Snad jen ten Hanák je tradičně "hanákovský", slovenský "Oliver Twist" celkem sympaťák a konec vyloženě potěšující ( ,,|, ) - ale kvůli tomu vážně nemám potřebu tuhle přeslazenou naivní sračku ještě někdy vidět.(27.5.2007)

• Karlos80

Za 2* (velmi shovívavé hodnocení), a to především že jsem jinak velký milovník šedesátých let, stylu, oblečení, a pak samozřejmě zlatých písniček které zazněly i zde. Jinak co se týče hereckých ale tady téměř (ne)hereckých výkonů, tak ty zde stály opravdu za starou belu, vyjma snad jen ten v podání mladičké Norisové a bořiče dívčích srdcí Revaie, kteří si myslím že předvedly své maximum. No ale spíš jak ti dva se mi líbili ti druzí mladí herci ve vedlejších rolích.. Choreografie, hudba, kostýmy, masky a barva to byli snad jediné plusy. Letní flirtík se vším všudy, avšak s trochu tragicky špatným koncem pod vlivem událostí z 68', si myslím že svůj účel na dobrou splnil a Renč nám zde tak představil nenáročný odpočinkový film sázející u širšího publika na jistotu.. Ale bohužel nejsou to už ty muzikály na které jsme byli zvyklí..(27.5.2007)

„To sme si asi fakt nerozumeli.“ Renč má tempo a inteligenciu v krvi, dobre vie čo chce a hoci to hodinu vyzerá na nezáväzné (hoci pôvabné) blbnutie s hŕstkou na pohľad vážnejších okamihov (výborne mužný Tomáš Hanák nežne otcovsky vyprevádzajúci svoju dospievajúcu dcéru k strate panenstva na tému „Jeho nepoznám. Ale poznám ju. A to mi stačí.“), ktoré sú prebíjané monumentálnymi spevácko-tanečnými výstupmi, ktoré svojou úprimnosťou a originálne riešenou vizuálnou stránkou berú dych. Nevraviac o tom, že ak zaznejú desiatky rokov staré „Jó třešne zráli“, robí sa atmosféra „tej doby konca 60. rokov“ takpovediac sama. K tomu režisér Renč (JAZDA, REQUIEM ZA BÁBIKU) pracuje s atraktívnymi no slabými mladými hercami rovnako geniálne, ako svojho času Verhoeven vo VESMÍRNEJ PECHOTE (zďaleka najtalentovanejšie mladé výkony podávajú Slováci Betka Stanková ako panenská dračica Bugyna a okuliarnatý Ľuboš Kostelný ako Eman z Turčianskych Kľačan od Martina ako vyučený kuchár toho času zbeh). A do toho výborné kostýmy, výprava zaspatej pohraničnej dedinky a starí profesionáli v „požehnávajúcich“ roličkách (Bohdalová, Svěrák, Neměc, Štepka). A potom blbnutie končí a prichádza strhujúci záver, ktorý v mojich očiach predčil celé PELÍŠKY. Renč nás odrazu šokuje silnými zábermi na stratenú platonickú lásku, žaláre, ktoré trhajú vzťahy, vlaky spomalene odchádzajúce do diaľky za zvukov vypaľovačky o San Franciscu a pomýleným politickým systémom, kŕčovito sa zmietajúcim v narastajúcom strachu a neistote roka 1968. Bravo. Kino Považan 2001(12.1.2009)

Když jsem v pubertě viděl Rebely poprvé, zdálo se mi to roztomilé, výborně natočené a s jedinou vadou - přílišnou naivitou. Fasinuje mě, že i s desetiletým odstupem všechno zůstává stejné. Zuzana Norisová mi tehdy učarovala a soundtrack asi nikdy nezestárne. Renčovi se povedl jedinečný a v jeho případě už i nepřekonatelný počin.(27.5.2007)

Tak tohle byl na cesky pomery perfektni muzikal, z tech tusim 3 ceskejch, co sem videl, jednoznacne nejlepsi. Herecky obsazeni perfektni, to jak mlady herci, tak ty zkuseny a musim pochvalit Hanaka, kterej je tady fakt v pohode. Co se tyce deje, tak je celou dobu vtipnej, sviznej, pisnicky perfektni, stylizace taky a ty odskoky do studia jsou udelany opravdu zajimave, hlavne jizda na horsky draze. Vyslednej dojem tak kazi akorat zbytecne vaznej konec, klidne si to mohli odpustit. Jasnejch 5*.(17.2.2008)

Povedený český muzikál, který ačkoliv Filipa Renče nesnášim, tak musím uznat, že tohle se mu povedlo. Výborné obsazení duem Norisová a Révai. Pěkné písničky,kostýmy a scénář se také poměrně vyvedl.(3.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22