Super film a z českejch skoro da best. Z tohohle filmu má člověk takovou veselou náladu (až na ten konec) + super starý vypalovačky typu "Já budu chodit po špičkách".(27.3.2005)

• charlosina

Velký omyl. Ale tak točil to Renčil, to se dalo čekat.(9.10.2006)

• gudaulin

Renč zúročil své dlouholeté zkušenosti z natáčení reklam a zejména videoklipů. Po technické stránce dobře zvládnutý film, kde hudební rovina založená na osvědčených melodiích a textech opravdu funguje a jednoznačně přebíjí plochý a nedůvěryhodný příběh. Jako zobrazení určité epochy (srpnová okupace ) Rebelové neobstojí, ale jako ryze oddechová záležitost je to mimo jiné i díky pohledné Norisové přijatelná záležitost. Celkový dojem 45 %.(27.5.2007)

Pěkné písničky jako symbol doby, událostí v ní. Příběh slabší, ale zde asi méně významný. Závěrečná scéna, měnící životy pro řadu lidí je ale dosti působivá, když si člověk uvědomí, že tehdy šlo do neznáma čtvrt milionu lidí.(18.11.2010)

Po deseti letech uzrálý retro muzikál s kompaktní vizuální stránkou, lehkou nadsázkou a hořkou nótou na závěr. Celek povyšuje Tomáš Hanák a jeho soukromý restauratér. Méně by samozřejmě bylo více, kolekce filmů na téma léta 1968 lepší kousek bohužel zatím nenabízí. A pět ze šestice nových mladých uspělo, to je slušná bilance. #kinobus(17.2.2009)