Requiem pro panenku

Drama / Thriller / Psychologický

Československo, 1991, 94 min

"Tady bude tychóóó, Péta ce spát!" Tak to asi mluví za vše. Jeden z nejlepších porevolučních českých thrillerů. Jen jedné věci nerozumím, proč potom pan Renč točil více méně sračky, filmem Debilové počínaje a šotem pro Zemáka konče.(10.5.2013)

Requiem mě dostalo. Přiznávám bez mučení, tohle jsem nečekal. Aňu mám rád, Bára Hrzánová exceluje a hudba Ondřeje Soukupa sice možná není moc relaxační, ale je nádherná. Zvláště téma útěku, dnes známé spíše ze stejnojmenné písničky Lucie Bílé.(16.3.2006)

Renčův debut překonává všechny jeho dosud natočené filmy jak zpracováním (je to sice špinavé, ošklivé a „levné“, ale jen ku prospěchu věci, atmosféra skvělá), hereckým projevem (Holubová, Hrzánová, Geislerová, všechny životní role) i výpovědní hodnotou. Pěkné toto.(11.4.2008)

Celej film jsem měl chuť hodit na ten ústav atomovku. Zlá sestra z "Přeletu nad kukaččím hnízdem" je proti tomuhle personálu Matka Tereza. Největší ironií jsou závěrečné titulky když se dovíte, že postava Anny Geislerové to u soudu koupila ze všech nejvíc. Herecké výkony super, až na Filipa Renče, kterej přehrával a působil dost "Liškovitě" komicky.(13.3.2006)

Tenhle film si mě získal víc, než bych kdy vůbec tušila. Viděla jsem jej víckrát, než je vůbec zdrávo a chválit bych jej mohla do nekonečna. Pro mě jeden z nej. českých filmů.(14.2.2007)