Requiem pro panenku

Drama / Thriller / Psychologický

Československo, 1991, 94 min

Otevřeli se dveře světu, filmaři se přestáli bát a Filip Renč si hned v mezi dobí dvou republik vytvořil film, na který se prostě nezapomíná. Uznávám, že filmařsky jsem s ním měl trošičku problém. Především proto, že se ve většině času odehrává ve tmě. To ale zastiňuje samotný příběh, který je dost brutální. A Aňa Geislerová v něm předvádí, že post nejvýraznější české herečky si vydobyla naprosto poctivou formou.(13.3.2014)

Silný příběh, dobrá hudba a výkony Evy Holubové a Báry Hrzánové, to jsou hlavní klady tohoto filmu. To, že si Renč rád hraje na herce, je věc druhá. Jestli se takové prasárny dělaly za totáče, kdy se každý bál udělat na někoho křivý pohled, tak raději nechci vědět, co se děje teď.(18.10.2009)

Stylove depresivni a bezvychodnej film nektery pasaze mi sice prisli kapku prehnany ale nutno uznat ze na debut to rozhodne od Rence nebylo spatny sice je od zacatku trochu predvidatelny ze to cely nemuze dobre dopadnout ale nevadi je to fakt solidni psycharna kterou stoji za to videt(25.12.2012)

Škoda, že přes výborný film už málokdo akceptuje, že realita byla trochu jiná a že tehdejší kauza byla hodně zbrkle vedená.(10.3.2009)

• flanker.27

Film nemá se skutečnou událostí společného skoro nic, jak se vyjádřila i samotná její protagonistka (mám pocit, že dneska už proptagonista) události.(17.3.2006)

• - Závěrečné titulky divákům odhalují, jaké tresty si od soudu hlavní hrdinky odnesly, přičemž tresty odnětí svobody ve filmu znázorněné jsou skutečné tresty, které kdysi v případu padly. (fiLLthe3DD)

• - Vo filme hrajú aj skutočné chovankyne z ústavu pro mentálně postižené na Velehradě a ve Zdislavicích. (Autogram)

• - Natáčeno na zámcích Lešná a Veselí na Moravě. Filmovalo se také v Kroměříži. (M.B)