• Sandiego

Definitivní vítězství formy nad obsahem, který tu není skoro žádný. Na dobrý film vizuální orgie prostě nestačí.(24.6.2007)

• kingik

Bože to bylo o ničem. Kdybyste mě zabili, nevím, o čem to bylo. 0%(22.2.2009)

Psychadelická hudba mě přitáhla k obrazovce a už mě nepustila. Ondřej Soukup umí. Bohužel totéž se nedá říct k výběru písní. Ty se mi moc nepáčilli. Scénář je sice docela slabota, ale jeho nedostaky v mnohém vyvažuje atmosféra.(18.4.2007)

• Big Bear

Český thriller devadesátých let... Už tohle lecos napoví. Z těchto snímků je cítit ta urputná snaha sestřást ze sebe ten socialistickej sliz a tvářit se co nejvíce západně. To co tenkrát mohlo trochu fungovat na mne dnes už nepůsobilo. Luki Vaculda kupodivu hraje uvěřitelně, více mne však bavil ulítlej Hanák. Ve filmu je zajímavá hudba O.Soukupa, u nějž mám ale hodně nutkavé podezření že se jedná o kanibalismus na hudbě Angela Badalamentiho z Twin Peaks... * *(3.2.2012)

Jednoduchá detektivní zápletka zabalená do pochmurných psychedelických sekvencí a výrazného soundtracku. Snaha vytvořit něco zápaďáckého tak úplně neklapla, zato se filmu podařilo archivovat atmosféru 90. let s tehdejšími trendy. Zápletka je inspirovaná Zvětšeninou. Soundtrack připomíná Badalamentiho Twin Peaks. Kamera je opravdu dobrá. Vaculík je legrační v momentech, kdy dělá něco víc než zadumaně zírá. Hanák tentokrát překvapivě nepřehrává a do role se hodí. Atmosférické a snové sekvence tvoří většinu stopáže a možná i pro dobro filmu maskují řídký příběh. Za klišovité zpomalovačky by si Renč zasloužil proplesknout už tehdy. Netuším, jak film působil v době své premiéry, ale po dvaceti letech je to celkem zábava. Remasterovaná verze vysílaná ČT má viditelně lepší kvalitu obrazu než vydání na DVD.(12.5.2015)

• - Naďu Šafratovou (Gábina) při postsynchronech nadabovala Adéla Gondíková, která je známá především jako moderátorka. (funhouse)

• - Lukáš Vaculík přistoupil k projektu 14 dní před jeho natáčením. (korbitch22)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe a na Orlickej priehrade. (dyfur)