Poslední tango v Paříži

Posledné tango v Paríži

Last Tango in Paris

Drama / Romantický

Itálie / Francie, 1972, 130 min

Nevím, jestli bych souhlasil s těmi vzletnými podobenstvími a myšlenkovými rovinami, o kterých tady čtu, na mě film působil stejně, jako když v oparu kocoviny zoufale hledáte smysl života. Každopádně to je jedno z nejpůsobivěji natočených prázdných a vyprahlých hledání, které jsem kdy viděl.(12.10.2006)

Ve své době neuvěřitelně skandální film, který i dnes dokáže překvapit hlavně rozhovory mezi dvěmi hlavními aktéry. Marlon Brando je ve své perverzní roli skvěle "slizký" ale film jako celek mě moc nechytl. Ale rozhodně stojí za vidění.(9.5.2008)

Tak to byla teda síla! Nestačil jsem se divit, co už se točilo v sedmdesátých letech. Ani se nedivím, že tenhle skandální film předchází jeho pověst na míle daleko, protože Poslední tango v Paříži bylo i na mě trošičku moc, a to jsem si vždycky myslel, že jsem pro každou špatnost :-) Silný zážitek, dokonalý Brando, ale k plnému počtu to má poměrně daleko.(2.11.2008)

Herecké výkony - či už ostrieľaného ženského idola ale pritom skvelého herca Marlona Branda alebo mladej Marie Schneider, ktorá týmto filmom debutovala (moja hlboká poklona), sú prinajmenšom geniálne, jazzovo-saxofónový hudobný doprovod nesmierne sugestívny a komorná (vo vtedajšej dobe) kontroverná hra medzi mužom a ženou na plátne funguje do posledného detailu, film po literárnej stránke zvládnutý dokonale, po obrazovej ničím nezaostávajúc za ostatnými stránkami tohto ojedinelého majstrovského opusu pána Bertolucciho. Odporúčam do pozornosti(7.11.2005)

Bouře ve sklenici vody.(8.7.2010)

• - Původní verze filmu trvala kolem čtyř hodin. (Rodriguez)

• - Jean-Louis Trintignant a Dominique Sanda neměli daleko k tomu, aby se ujali hlavních rolí. (Trainspotter)

• - Když Brando dorazil na první natáčecí den, měl, podle slov režiséra, na tváři „dva centimetry tlustý“ make-up. Brando, který si sám onen make-up nanesl, nechápal neutrální světelné podmínky s tlumenými světly nastolené kameramanem Vittoriem Storaroem. Bertolucci se sám ujal odstranění většiny Brandova nánosu z tváře kapesníkem. (Trainspotter)