Komediálny remake slávneho krimiseriálu zo sedemdesiatych rokov je dielom v USA veľmi populárneho „frat packu“ na čele s Benom Stillerom a Owenom Wilsonom. Niekedy viac niekedy menej humorné scény zachraňujú len poriadne strelené charaktery, ktorým kraľuje „Huggy Bear“ Snoop Doggy Dogg. Tento pán, i keď ho inak vôbec nemusím, je v tomto dielku na zožratie. 7/10(3.1.2006)

Humor Ben a Owena mě osloví málokdy, toto stylové retro však budiž čestnou výjimkou. Pohoda na vás sálá, cheerleaders se natřásají, kokain sladí, Gran Torino 1975 létá vzduchem a Snoop Dogg vám poradí, jakou hůlku si vzít na green..(26.1.2009)

Tentokráte jsou 80. léta docela cool. Tod Phillips překvapil a natočil vcelku povedenou retro komedii, která rozhodně stojí za vidění a to nejen kvůli báječné atmosféře, ale také kvůli vydařeným komediálním situacím a dobré retro hudbě.(20.2.2005)

Policejní jin a jang ve slávistickém povozu kolem mě bohužel prosvištěli takovou rychlostí, že jsem se moc pobavit nestačila, i když Ben Stiller není lotr na zabití a něco na něm je. Ovšem od osoby s mým intelektuálním deficitem těžko můžete čekat, že pochopí co. Znalost původního seriálu byla jako obvykle spíš na obtíž, letní pohodovost a svižnost se nedá popřít, ovšem introvertce milující chladnější roční období se tím moc nezavděčíte, ale na druhou stranu musím ocenit, že špatně se mi neudělalo ani vzdor té rychlosti, ani tomu, že u amerických komedií novějšího data je podrážděný dávivý reflex už skoro tradicí.(10.12.2008)

Státem dost dobře placený policista Starsky vytvořil se státem velmi mizerně placeným policistou Hutchinsonem dokonale nesourodý pracovní tým. Starsky je odhodlán vyřešit jakékoli bezpráví, kvůli pár odcizeným dolarům zdemoluje půlku města a do svých přestrojení investuje většinu výplaty. Hutch by radši vyloupil nějakou banku, ale jeho dosavadní pokusy skončily zatčením kompliců a máváním služebním průkazem s odkazem na práci v utajení. Jejich trochu kostrbaté vyšetřování je příjemně zpestřeno Starskyho zhulenou taneční exhibicí, Hutchovým posíláním mrtvoly po proudu do jiného služebního okrsku, originálním rozstřílením zámku dveří a v neposlední řadě převlékajícími se roztleskávačkami. Je to zkrátka pohodový snímek, ale pátá hvězdička se mi při hodnocení někam zatoulala a ani po několika reprízách ji nemohu najít.(2.12.2009)