Státem dost dobře placený policista Starsky vytvořil se státem velmi mizerně placeným policistou Hutchinsonem dokonale nesourodý pracovní tým. Starsky je odhodlán vyřešit jakékoli bezpráví, kvůli pár odcizeným dolarům zdemoluje půlku města a do svých přestrojení investuje většinu výplaty. Hutch by radši vyloupil nějakou banku, ale jeho dosavadní pokusy skončily zatčením kompliců a máváním služebním průkazem s odkazem na práci v utajení. Jejich trochu kostrbaté vyšetřování je příjemně zpestřeno Starskyho zhulenou taneční exhibicí, Hutchovým posíláním mrtvoly po proudu do jiného služebního okrsku, originálním rozstřílením zámku dveří a v neposlední řadě převlékajícími se roztleskávačkami. Je to zkrátka pohodový snímek, ale pátá hvězdička se mi při hodnocení někam zatoulala a ani po několika reprízách ji nemohu najít.(2.12.2009)

Stylová parodie, ze které láska k parodovanému seriálu a době, v níž vznikl, vyloženě trčí (ale ne tak moc, aby si tvůrci z obojího nedělali legraci po svém). Ben Stiller a Owen Wilson jsou výborný komediální tandem a mají štěstí na dobré scénáře, režiséry i kolegy (výstup Willa Ferrella...). To pak zkrátka všechno šlape jako hodinky. a sranda se koná.___P.S. Mezi bonusy na DVD je skvělý desetiminutový dokument, který pro změnu paroduje dokumenty z natáčení - herci, herečky i producenti si tam navzájem nadávají, všichni spílají režisérovi, který je ale přesvědčen o tom, jak každému porozuměl, dozvíte se, že většina Starskyho a Hutche natáčela jen kvůli penězům, někteří museli začít (znovu) chodit na terapie....(28.3.2015)

Dvě velké komediání hvězdy se sešly a né poprvé pro pobavení diváka! Myslím, že to se stalo, ale tím to i skončilo, další průmerná americká komedie...(7.8.2006)

Nemám rád Owena Wilsona, nemám rád Willa Ferrella....nicméně najdou se i filmy s Leonardem DiCapriem, kde mi jeho osoba nevadí, a tohle je podobný případ. Sice netuším proč, ale v tomhle filmu jsou oba (a nejen oni) naprosto výborní, a těžko byli všichni jako jeden muž zarytými fanoušky původního seriálu. Partnerská chemie dvojky Stiller-Wilson pouští z uzdy nečekaně našlápnutou komedii, a i když je její zakončení přinejmenším zvláštní, nemůže to divákovi pokazit zážitek z hodinu čtyřicet trvající jízdy vším, co bylo v sedmdesátých letech (na západě) stylové. Trefa do černého, 80%. (Scénka v šatně roztleskávaček je stopercentná;))(23.11.2005)

Na poprve jsem se nijak zvlast nebavil, ale napodruhe, kdyz uz jsem vedel, co cekat, jsem si film uzil daleko vic. Samozrejme hladni klad jsou hlavni postavy Ben Stiller a Owen Wilson, na kterejch je videt, ze jsou kamosi i v realu a tudiz se skvele doplnovaly a jako dvojka byli fakt super. Stiller se sice na poldu, co dodrzuje v ramci moznosti zakony, moc nehodi, ale za chvili se rozjel a Owen si strih podobnou roli jako v Rytirich ze Sanghaje a Tenkrat na vychode a ta mu skvele sedla. Z ostatnich vedlejsich postav me nejvic zaujal skvele uchylnej Will Ferrell a Snoop Dogg, ale naopak Vince Vaughn mi tam nesedl vubec, na svou postavu se moc nehodil. Skoda, ze tvurci uplne nevyuzily potencial filmu a i kdyz tu je par dobrejch akcnich scen a foru, mohlo jich tu bejt daleko vic a nektere mohli vic dotahnout. Takle to je hlavne o skvele atmosfere 70. let. Trosku mi film pripominal GTA. Jelikoz jsem se nudil jen vyjimecne, tak si film zaslouzi hezke 4*.(1.1.2005)

• - Opening weekend (5. - 7. 3. 2004) 60 milionové akční retro komedie byl 28,1 mil. dolarů, což byl doposud nejvyšší březnový debut studia Warner Bros. (imro)

• - Úvodní písnička  od Barryho Manilowa "I can't smile without You" byla vydána až v roce 1977. Jelikož se film odehrává v roce 1975, nemohla v tu dobu ještě být písnička na světě. (Ogen)

• - Skupina, která zpívá neslušné písně na Bar Mizvah, je ta samá, která nazpívala písně obdobného ražení v předchozím filmu režiséra Todda Phillipse Old School. (imro)