• Francie

Francie / Itálie, 1991, 78 min

Luc Besson

Eric Serra

Patrice Ledoux

Pre mňa neprekonateľný dokument spod vody, ktorý je niečím viac než len dokumentom. Tancoval som, bol som dojatý. Videl som na plátne v Dolby kine a kdekoľvek inde by som distribúciu zakázal.(30.10.2005)

Exkluzivní exkurze do podmořského světa prostřednictvím skvělého Luca Bessona a za doprovodu stylizované hudby Erica Serry je pastvou pro oči (hlavně pasáž pod ledem) i pro uši. Doporučuji každému.(25.7.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $138,000Tržby Celosvetovo $3,300,000(5.7.2010)

Na tomhle dokumentu mne mrzí jen jedno ..... že jsem ho nemohl spatřit na velkém plátně ....(10.11.2009)

Snový ATLANTIS láme hranicu medzi „obyčajným“ filmom a dokumentom, keďže je všetko z toho – a nič. „Francúzsky Spielberg“ Luc Besson od detstva miloval vodu, ale kvôli zdravotnému stavu sa nemohol živiť práve v tejto oblasti a tak sa dal aspoň na nakrúcanie filmov. A v ATLANTISE, pokladaným za veľmi voľné pokračovanie úchvatnej MAGICKEJ HLBOČINY, zvládol s najbližšími spolupracovníkmi úžasný kus roboty, keď niekoľko mesiacov navštevovali všetky svetové oceány a nakrútili v nich fascinujúci vizuálny materiál, počas post-produkcie podmaľovaný neuveriteľnou hudbou. Kino Považan 1997(5.1.2005)

Dokonalé spojenie hudby a obrazu. Síce inak dokonalé ako napríklad u Tarantina ale dokonalé.(17.6.2004)

Odmítám věřit jinak, než že všichni zúčastnění jsou čarodějové. Plus když jednou tatínek přišel domů s otázkou, zda chceme vidět Voldemorta, tak jsem netušila, že tím bude myslet chobotnice mezi chaluhami, ale měl absolutní pravdu.(7.2.2016)

Besson a Serra nám tady předkládají nefalšovanou nálož. Fascinují chování některých mořských živočichů je doprávazené brutálně nehoráznou hudbou.(14.6.2005)

Besson si, se svým týmem, nechal narůst žábry a přirozeně vplul pod hladinu moří a oceánů, aniž by nějak narušil podmořský život. Natočil polodokumentárním způsobem svět pod hladinou a v prapodivných vizážích některých tvorů zcela evidentně získal inspiraci pro vymodelování některých postav v Pátém elementu.(8.1.2010)

Podmořská poezie, balet z jiného světa. Nutno vidět na velkém plátně. Souhra obrazu a hudby je dokonalá.(15.4.2003)

Originálně pojaté podmořské vyobrazení života podle pocitů, které nepotřebuje komentář. Pořád se však jedná o nevyrovnaný sled scén. Na některá místa jsem se naladil a na jiná nikoliv. Hlavně to záleží na zvolené hudbě, práci kamery a obrazech vodní říše. U těchto tří kritérií mi nejvíce vadila místy hudební stránka, která tam občas nepasovala. Nebo třeba operní hudba se mi líbila, jenže ten konec s potleskem mohli ustřihnout atd. Ale jinak celkem spokojenost.(17.12.2008)

S trochou nadsázky by se dalo napsat, že těm z vás, kterým v Le Grand bleu vadila ta romantická linie příběhu je určen tento snímek. Tam, kde Magická hlubina resp. potápěč Jacques Mayol končí, Atlantis navazuje. Všem těm, kterým se v této uspěchané době zasteskne po nějakém „životabudiči“, který vám spolehlivě dobije baterky, doporučuji sáhnout po této fascinující podmořské exkurzi Luca Bessona po Galapágách, Bahamách,Tahity, severním pólu.... a nechat se unášet úchvatnými záběry podmořského světa (žijícího si svým vlastním životem) a majícího ve spojení s hudbou Erica Serry a Londýnského královského filharmonického orchestru (téměř) meditativní charakter. Tohle není „obyčejný“ dokument mající vědecké ambice, tohle je umělecká, estetická podívaná. 90%(15.4.2011)

Podmořská výprava do světa vodní modře je pomalovaná geniální hudbou Erica Serry. Doporučeno všude, všem a vždycky!(12.1.2003)

Vizuálně nádherný dokument s překrásnou hudební kulisou. Pokud vám toto stačí ke štěstí přidejte si minimálně dvě hvězdy navrch. Pro mě to bylo málo ale věřím, že Luc a jeho kameramani si to užili neskutečně. Kdybych tam byl s nima chrochtal bych blahem ale do televize se prostě tolik ponořit nedokážu.(1.12.2009)

Občasné zpestření drobným nevnucujícím se mluveným komentářem v průběhu filmu by nezaškodilo. Ale opravdu jenom místy. Chcete-li se pokochat nádherným pohledem do světa mořských hlubin a trochu zarelaxovat, je tohle právě ta nejlepší příležitost. Samozřejmě za předpokladu, že ovšem nejste potápeči a máte lepší možnosti. :-)(21.5.2009)

Pri názve Atlantis sa mi vybavovala krásna skladba od The Shadows alebo trebárs názov jedného z raketoplánov. Od dnes k nim pribudol Bessonov film, z ktorého som nebol príliš nadšený. Videl som množstvo najrôznejších filmov z podmorského sveta, ale spravidla to boli monotematické a krátkometrážne filmy. Bessonov film má 78 minút a sledovať ho bez mikrospánkov bolo nad moje sily. Dokonca aj Serrova, chvíľami hypnotická, hudba k tomu svojim dielom prispievala. Považujem tento film za nadpriemerný a zaujímavý, ale s ohľadom na možnosti, ktoré podmorská hladina ponúkala, bol príliš dlhý(17.8.2015)

Několikaleté čekání na dokonalou souhru Serrových tónů a Bessonových podmořských obrázků se vyplatilo a oba tímto povznesli bezeslovný dokument do vyšších múzických sfér. Že rejnok nedokáže sklidit ovace za operní árii? Tak alou do videopůjčovny. Máte-li doma místo domácího kina akvárko, tak aspoň pro housle, ale nebude to úplně ono.(30.10.2005)

Velkolepý dokument s nepřeberným množstvím sugestivních scén, které společně s fantastickou hudbou Erica Serry vytváří znamenitý audiovizuální zážitek. Film je na jedné straně běžným dokumentem o zvířatech, zatímco na druhé straně magickou symfonií, která je doprovázena unikátními obrazy. Nejpůsobivější scény byly pro mě ty s mantami a velrybími žraloky. Zkrátka snímek, ve kterém se nádherně snoubí vizuální realita s audiální fikcí.(5.6.2013)

Očekával jsem sluchově-vizuální orgie už jen díky hodně hustému hodocení zde. Výsledek ani nezklamal, ani nepřekvapil. Přirovnal bych to k filmu Baraka i když ta mi sedla více. Hudba fajn, ale ne vždy mi souzněla s náladou a obrazem. Určitě to však stojí za vidění na nějaké velkoplošné TV... * * *(15.8.2012)

V jednotlivých dílech Planety Země jsou k vidění mnohem lepší záběry. Atlantis sice není špatný, rozhodně udrží divákovu pozornost, ale mně se nedostalo ničeho, co už bych dřív neviděl. Že se to hodí na velké plátno, sestříhá a nahraje se hudba, která mi tam mockrát vůbec neseděla, z toho ještě nedělá velký film.(10.11.2009)

<< předchozí 1 2 3