• Francie

Francie / Itálie, 1991, 78 min

Eric Serra

Patrice Ledoux

Luc Besson

Pre mňa neprekonateľný dokument spod vody, ktorý je niečím viac než len dokumentom. Tancoval som, bol som dojatý. Videl som na plátne v Dolby kine a kdekoľvek inde by som distribúciu zakázal.(30.10.2005)

Exkluzivní exkurze do podmořského světa prostřednictvím skvělého Luca Bessona a za doprovodu stylizované hudby Erica Serry je pastvou pro oči (hlavně pasáž pod ledem) i pro uši. Doporučuji každému.(25.7.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $138,000Tržby Celosvetovo $3,300,000(5.7.2010)

Na tomhle dokumentu mne mrzí jen jedno ..... že jsem ho nemohl spatřit na velkém plátně ....(10.11.2009)

Snový ATLANTIS láme hranicu medzi „obyčajným“ filmom a dokumentom, keďže je všetko z toho – a nič. „Francúzsky Spielberg“ Luc Besson od detstva miloval vodu, ale kvôli zdravotnému stavu sa nemohol živiť práve v tejto oblasti a tak sa dal aspoň na nakrúcanie filmov. A v ATLANTISE, pokladaným za veľmi voľné pokračovanie úchvatnej MAGICKEJ HLBOČINY, zvládol s najbližšími spolupracovníkmi úžasný kus roboty, keď niekoľko mesiacov navštevovali všetky svetové oceány a nakrútili v nich fascinujúci vizuálny materiál, počas post-produkcie podmaľovaný neuveriteľnou hudbou. Kino Považan 1997(5.1.2005)

Dokonalé spojenie hudby a obrazu. Síce inak dokonalé ako napríklad u Tarantina ale dokonalé.(17.6.2004)

Odmítám věřit jinak, než že všichni zúčastnění jsou čarodějové. Plus když jednou tatínek přišel domů s otázkou, zda chceme vidět Voldemorta, tak jsem netušila, že tím bude myslet chobotnice mezi chaluhami, ale měl absolutní pravdu.(7.2.2016)

Besson a Serra nám tady předkládají nefalšovanou nálož. Fascinují chování některých mořských živočichů je doprávazené brutálně nehoráznou hudbou.(14.6.2005)

V hlavních rolích podmanivá hudba Erica Serry a krásy světa podmořského. Výsledkem je meditativní podívaná, při níž se člověk sám sebe ptá, k čemu to hernajs vlastně je, že umíme například vystřelovat rakety do vesmíru, když příroda dokáže všechno TOHLE a nás k tomu vůbec nepotřebuje. Naopak, spíš jí v tom překážíme.(27.11.2016)

Podmořská poezie, balet z jiného světa. Nutno vidět na velkém plátně. Souhra obrazu a hudby je dokonalá.(15.4.2003)

Originálně pojaté podmořské vyobrazení života podle pocitů, které nepotřebuje komentář. Pořád se však jedná o nevyrovnaný sled scén. Na některá místa jsem se naladil a na jiná nikoliv. Hlavně to záleží na zvolené hudbě, práci kamery a obrazech vodní říše. U těchto tří kritérií mi nejvíce vadila místy hudební stránka, která tam občas nepasovala. Nebo třeba operní hudba se mi líbila, jenže ten konec s potleskem mohli ustřihnout atd. Ale jinak celkem spokojenost.(17.12.2008)

S trochou nadsázky by se dalo napsat, že těm z vás, kterým v Le Grand bleu vadila ta romantická linie příběhu je určen tento snímek. Tam, kde Magická hlubina resp. potápěč Jacques Mayol končí, Atlantis navazuje. Všem těm, kterým se v této uspěchané době zasteskne po nějakém „životabudiči“, který vám spolehlivě dobije baterky, doporučuji sáhnout po této fascinující podmořské exkurzi Luca Bessona po Galapágách, Bahamách,Tahity, severním pólu.... a nechat se unášet úchvatnými záběry podmořského světa (žijícího si svým vlastním životem) a majícího ve spojení s hudbou Erica Serry a Londýnského královského filharmonického orchestru (téměř) meditativní charakter. Tohle není „obyčejný“ dokument mající vědecké ambice, tohle je umělecká, estetická podívaná. 90%(15.4.2011)

Podmořská výprava do světa vodní modře je pomalovaná geniální hudbou Erica Serry. Doporučeno všude, všem a vždycky!(12.1.2003)

Vizuálně nádherný dokument s překrásnou hudební kulisou. Pokud vám toto stačí ke štěstí přidejte si minimálně dvě hvězdy navrch. Pro mě to bylo málo ale věřím, že Luc a jeho kameramani si to užili neskutečně. Kdybych tam byl s nima chrochtal bych blahem ale do televize se prostě tolik ponořit nedokážu.(1.12.2009)

Občasné zpestření drobným nevnucujícím se mluveným komentářem v průběhu filmu by nezaškodilo. Ale opravdu jenom místy. Chcete-li se pokochat nádherným pohledem do světa mořských hlubin a trochu zarelaxovat, je tohle právě ta nejlepší příležitost. Samozřejmě za předpokladu, že ovšem nejste potápeči a máte lepší možnosti. :-)(21.5.2009)

• nascendi

Pri názve Atlantis sa mi vybavovala krásna skladba od The Shadows alebo trebárs názov jedného z raketoplánov. Od dnes k nim pribudol Bessonov film, z ktorého som nebol príliš nadšený. Videl som množstvo najrôznejších filmov z podmorského sveta, ale spravidla to boli monotematické a krátkometrážne filmy. Bessonov film má 78 minút a sledovať ho bez mikrospánkov bolo nad moje sily. Dokonca aj Serrova, chvíľami hypnotická, hudba k tomu svojim dielom prispievala. Považujem tento film za nadpriemerný a zaujímavý, ale s ohľadom na možnosti, ktoré podmorská hladina ponúkala, bol príliš dlhý(17.8.2015)

Očekával jsem sluchově-vizuální orgie už jen díky hodně hustému hodocení zde. Výsledek ani nezklamal, ani nepřekvapil. Přirovnal bych to k filmu Baraka i když ta mi sedla více. Hudba fajn, ale ne vždy mi souzněla s náladou a obrazem. Určitě to však stojí za vidění na nějaké velkoplošné TV... * * *(15.8.2012)

Několikaleté čekání na dokonalou souhru Serrových tónů a Bessonových podmořských obrázků se vyplatilo a oba tímto povznesli bezeslovný dokument do vyšších múzických sfér. Že rejnok nedokáže sklidit ovace za operní árii? Tak alou do videopůjčovny. Máte-li doma místo domácího kina akvárko, tak aspoň pro housle, ale nebude to úplně ono.(30.10.2005)

Velkolepý dokument s nepřeberným množstvím sugestivních scén, které společně s fantastickou hudbou Erica Serry vytváří znamenitý audiovizuální zážitek. Film je na jedné straně běžným dokumentem o zvířatech, zatímco na druhé straně magickou symfonií, která je doprovázena unikátními obrazy. Nejpůsobivější scény byly pro mě ty s mantami a velrybími žraloky. Zkrátka snímek, ve kterém se nádherně snoubí vizuální realita s audiální fikcí.(5.6.2013)

Z filmu v dobrom slova zmysle cítiť nesmierne úsilie všetkých, ktorí sa na ňom podielali. Zaujímalo by ma, aká bola dramaturgia filmu, ako vyzeral pôvodný scenár, ako sa improvizovalo, či sa upravoval scenár podľa natočených záberov a tak podobne. Bohužiaľ v televízii pri tomto type filmu nie je možné udržať patričnú pozornosť po celý čas, proste v obývačke sa meditovať nedá a vo filmových kluboch som Atlantis od jeho distribúcie v roku 1991/2 nezaregistroval.(17.8.2015)

<< předchozí 1 2 3