Atlantis

• Francie Atlantis (více)
Dokumentární / Hudební
Francie / Itálie, 1991, 78 min

Vydejte se na fascinující cestu do hlubin oceánu, kde kamera odhaluje podmořský život ve všech jeho možných podobách: let obřích rejnoků, balet lachtanů, namlouvací ceremoniály ryb nebo nenasytnost žraloků. To za doprovodu magických tónů hudby Erica Serry. (Magic Box)

Kimon

Občasné zpestření drobným nevnucujícím se mluveným komentářem v průběhu filmu by nezaškodilo. Ale opravdu jenom místy. Chcete-li se pokochat nádherným pohledem do světa mořských hlubin a trochu zarelaxovat, je tohle právě ta nejlepší příležitost. Samozřejmě za předpokladu, že ovšem nejste potápeči a máte lepší možnosti. :-) ()

Falcor

Několikaleté čekání na dokonalou souhru Serrových tónů a Bessonových podmořských obrázků se vyplatilo a oba tímto povznesli bezeslovný dokument do vyšších múzických sfér. Že rejnok nedokáže sklidit ovace za operní árii? Tak alou do videopůjčovny. Máte-li doma místo domácího kina akvárko, tak aspoň pro housle, ale nebude to úplně ono. ()

ledzepfan

Zvuk a obraz se sešli aby společně zameditovali nad duší, pohybem, hravostí, půvabem či láskou podmořského světa a jen tak mimochodem z toho vznikla jedna z nejpůsobivějších studií života pod vodou. Nelze souhlasit s názorem, že jde jen o další, jindy mnohokrát a lépe viděné dokumentární záběry-tohle je úplně jiný level. Besson s respektem a vtipem pozoruje své kamarády a chvilkama to až vypadá, že se stal jedním z nich. Zde opravdu nejde o dokumentární popisnost a názornost ale o pocity a atmosféru magických hlubin.=120% ()

Skip

V jednotlivých dílech Planety Země jsou k vidění mnohem lepší záběry. Atlantis sice není špatný, rozhodně udrží divákovu pozornost, ale mně se nedostalo ničeho, co už bych dřív neviděl. Že se to hodí na velké plátno, sestříhá a nahraje se hudba, která mi tam mockrát vůbec neseděla, z toho ještě nedělá velký film. ()

wipeout

Krásne, magické, prirodzene veľkolepé, inšpiratívne, z všednej betónovo šedej reality vytrhujúce, zmysli pohlcujúce, prirodzenými farbami hýriace, zmysel pre snovosť a hľadanie harmónie prehlbujúce, v chaotickosti dokonale usporiadané........ ()

balba

Fascinujicí výlet do podmořského světa v režii L.Bessona.Brilantně natočený vzdálený příbuzný např. Mikrokosmu je nerozlučně spjatý se skvělou hudbou E.Serry.Poetické , filozofické i hravé. ()

M.i.k.e

ze začátku na mě Atlantis působil jako tuctový dokument,který je navíc doprovázen pro mě iritující devadesátkovou hudbou...pak se ale objevil rejnok s operním doprovodem,pak asi nejlepší záběry chobotnice jaké jsem kdy viděl a dokument si mě získal.Povedené dílko...80% ()

honajz2

Já nevím, jestli dát silné 4* nebo slabých 5* (vy už to opět vidíte). Co si pamatuji z Tajemství oceánu, tam ty záběry byly zajímavější, ačkoli tady jsou taky. A to dost. Je to takový ten dokument typu Koyaanisquatsi, což je jen hudba a obraz, žádné mluvené slovo, když pominu začátek. A hudba Erica Serry tu dělá hodně, jelikož ty záběry se ne vždy zdaří, ale většinou se daří. Tady to je dokonce rozdělené do několika kapitol, což je taky dost zajímavé. Já nakonec dám těch silných 4*, Tajemství oceánu se mi zdálo přece jen záběry lepší. Musím někde to DVD najít, doma ho snad ještě mám. ()

okkac

Hypnotický výlet pod mořskou hladinu, kde magická hudba Erica Serry doplňuje obraz, nebo obraz doplňuje hudbu. Záleži na úhlu pohledu. ()

mortak

Pro rodinnou návštěvu v kině - manželka, děti, prarodiče - to je ideální film. Potěší, pohladí, uklidní... Ale skutečná příroda, skutečný podmořský svět je poněkud jiný, než tato esteticky dokonalá podoba. Je to takové bez chuti, a bez zápachu. ()

SeanLSD

Bessonova óda na život pod hladinou a Serrova podmorská opera. Začínam mať tak akosi pocit, že Francúzi majú pre snímanie mora nejaký výnimočný talent... ()

Radiq

Záběry opravdu hezké, obzvlášť na svou dobu, ale ta hudba mi tam někdy moc nesedí (hlavně když se sáhne po modernějších žánrech). Taky se mi nezdálo, že na začátku máme zapomenout na jakoukoliv civilizaci a vrátit se zpět o miliony let a pak nám naservírují záběry, kde jsou lana, návnada na háčku, jakejsi potopenej vrak a nakonec záběr na loď. Rači ty kecy na začátku měli úplně vynechat... ()

LeoH

Tak asi nejvíc přírodní lyriky, co jsem ještě schopný na posezení vydržet. Jako meditativní relax velice příjemné, jako reklama na potápění přesvědčivé. Na velkém plátně zcela jistě dvojnásobný zážitek. ()

Chise

Byla jsem velice spokojena! Je veliká škoda, že se tomuto animovanému snímku v našich kinech nedařilo lépe, protože by si to právem zasloužil. ()

Bobek15

Pre vyznávačov potápania a obdivovateľov podmorského sveta je Atlantis úchvatný zážitok, pre väčšinu bežných ľudí je to však neopísateľná nuda. Pre mňa niečo medzi tým. Síce to pre mňa nebol nezabudnuteľný filmový zážitok, ale rád som sa nechal preniesť do toho krásneho sveta ticha, pokoja, harmónie a sledoval miesta, na ktoré sa asi sám asi naživo vlastnými očami nikdy nepozrem. ()

ruhebitte2010

Dokument jsem poprvé viděl kdysi dávno v kině Perštýn se sestrou. Kino bylo poloprázdné, polovina důchodců a to byla velká škoda. Nečekejte pestrobarevné záběry, žádné HD rozlišení, ale podmořskou poezii, fantazii, svět, který je nám tak vzdálený, ale tak úžasný. Tento dokument je oslavou tvorů žijícíh v hlubinách. ()