Sbal prachy a vypadni

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Zbaľ prachy a vypadni!

Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie, 1998, 107 min (Director's cut: 120 min)

Jediné šťastie majú tí, ktorí si film pozrú v originálnom znení, pretože to stojí za to! Samozrejme k nim patrím. Riadna "náhodičková a fucková" psychárčina, ktorá je zrozumiteľná aj úplne bežnému konzumentovi filmov. Škoda však "domyslite si" konca, pretože keby skončil akokoľvek, prijal by som to. 90%.(2.4.2007)

Bankovní půjčky nevyhledávám, půjčkám z nebankovního sektoru se vysmívám, malý úvěr ze stavebního spoření jsem již dávno splatil a od mafiánů si nenechám zúročit ani zapůjčení lízátka. Nicméně tento pohled na zadlužené gangstery mne hrozně bavil. Patrně za to mohou ty zhulené, opilé či pouze přirozeně pitomé figurky, které scénárista vrhnul do situací nakolik absurdních, že se tomu zkrátka nešlo nesmát, ale lístek na zájezd do londýnského podsvětí si kvůli tomu rozhodně kupovat nebudu.(3.6.2014)

Bez mučenia priznávam, že mi tento „tarantinovsko-ritchieovský“ štýl veľa nehovorí, o PULP FICTION si nemyslím, že je to kultový film a vôbec, gangsteri majú z Ritchieho gangsterských filmov akiste dobrú náladu, ale celé je to svižné, originálne a snáď i pôvabné. Určite by som v tom nevidel žiadny zvlášť vypečený film (ani nevidím), ale ak máte chuť na príbeh z podsvetia a nemáte náladu na „ťažké“ mafiánske snímky (KMOTOR, PRÍBEH Z BRONXU, KRYCIE MENO DONNIE BRASCO)...(25.8.2007)

Možná Ritchie převzal žánr hláškovacích gangsterek od Tarantina, ale jak tady, tak hlavně ve Snatchi dokázal, že se Quentin se svými prvotinami může jít klouzat. Asi nikdy nepochopím, jak se dá vymyslet scénář s takovými postavami (černoch z baru mluví za všechny), dějem (půl milionu, zhulenci, kulomet, strážník a spousta dalšího) a režijními vychytávkami, jimiž Guy úplně srší. Pohodový soundtrack, začátek nové éry a vznik kultovní parády.(19.2.2006)

Snatch zostava neprekonany :) Ale aj napriek tomu je to paradny film.(9.7.2009)