Sbal prachy a vypadni

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Zbaľ prachy a vypadni!

Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie, 1998, 107 min (Director's cut: 120 min)

Scénář: Guy Ritchie .. Guy GO!! Jednoznačně jeho nejlepší film. Skvělej scénář, výborní herci a to zakončení .. lahůdka. Tento tip filmů "žeru"..(14.10.2004)

A je to definitivní.. Guy Ritchie, ač jde o jeho asi nejsilnější počin, není mým šálkem kávy. Na plátně jsme se asi viděli naposledy. A zřejmě to ani jednoho z nás mrzet nebude. 70%(5.8.2010)

Guy Ritchie se hned svým prvním celovečerním filmem nesmazatelně zapsal do krimikomediální kinematografie, když napsal a zrežíroval tak úžasně originální a vtipné (nebo spíš originálně vtipné?) dílo jako je Sbal prachy a vypadni. Žádná hardcore zápletka, ani věrohodné zobrazení podsvětí, nýbrž čirá zábava, černý humor, absurdita, až si budete ťukat na čelo (s konstantním úsměvem na tváři samozřejmě) a promyšlený scénář s parádními dialogy, z kterých musím jednoznačně vypíchnout geniální "If you hold back anything, I'll kill you. If you bend the truth, or I think you are bending the truth, I'll kill you. If you forget anything, I'll kill you. In fact, you're gonna have to work very hard to stay alive. Now do you understand everything I've said? Because if you don't, I'll kill you." Takže s přihmouřenýma očima nemohu jinak než 5*. 9/10(24.6.2008)

Rozpočet £960,000Tržby USA $3,897,569Tržby Celosvetovo $25,297,569║ Podarená spleť udalostí, fakt luxus, úderné, svižné, drsné! /85%/(16.5.2009)

Cakal som, ze Jason Statham tu predvedie nejake akcne umenie, ale tento film bol jeho debut, takze kde nic, tam nic, ale to nevadi, pretoze scenar je tak prekombinovany, humorny, ze som sa proste musel smiat cely film a na zaverecnej scene na moste este viac. Tento film sa moze s PODFU(C)KOM (2000) pekne porovnavat, niektorim sa moze viac pacit tento film, mne sa zase viac pacil PODFU(C)K. Prekvapenim bola aj mala uloha spevaka Stinga. Kto by to povedal, ze prave tento isty reziser Guy Ritchie natocil aj prepadak s Madonnou TROSECNICI (2002) ?... 11.10.2009 ______ Jason Statham - (Bacon) +++ Jason Flemyng - (Tom) +++ Dexter Fletcher - (Soap) +++ Nick Moran - (Eddie) +++ Steve Mackintosh - (Winston) +++ Nicolas Rowe - (J) +++ Nick Marcq - (Charles) +++ Charles Forbes - (Willie) +++ Vinnie Jones - (Velký Chris) +++ Peter McNicholl - (Malý Chris) +++ Stephen Marcus - (Grék Nick) +++ Sting - (JD) +++ Hudba: David A. Hughes, John Murphy +++(11.10.2009)

• - Ve scéně v čase 1:25:40 má Harry Lonsdale (P.H. Moriarty) u zbraně natáhlé oba kohoutky, ale přesto vystřelí dvakrát. (dc125)

• - Konec filmu se natáčel až po nějaké době dokončení natáčení jako alternativní konec. Tom má na hlavě čepici, protože měl v té době již značně delší vlasy, než v celém filmu. (don corleone)

• - Komentátor fotbalového zápasu v hospodě zmíní režiséra film Ritchieho a producenta Vaughna jako hráče týmů na hřišti. (don corleone)