Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Jednoznačně nejlepší výplod Guye Ritchieho. Parádní stylová akční podívaná s velkou dávkou černého humoru odehrávající se ve svižném tempu a za skvělé hudby, a s výborným obsazením (Brad Pitt exceluje). Samá superlativa, takže je to jasný plný počet. Snatch mě svými gagy, bizarními situacemi a vybroušeným scénářem oslovil víc než přirovnávaný Pulp fiction Quentina Tarantina, i když podobnost je zřejmá.(26.8.2010)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $30,328,156Tržby Celosvetovo $83,557,872/85%/(11.1.2007)

RETRO /// Co se může stát během jednoho týdne.… Vytvářet situace, které jsou vtipné a drsné zároveň, je Ritchieho specialitou. V Londýnském podsvětí jsou k smíchu všichni. V paměti zůstane J.Statham jako chlápek, který byl pojmenován podle zříceného letadla a samozřejmě B.Pitt, jenž je zase tvrdší než hřebík do rakve. No a hlavně fakt, že si mám dát bacha na každýho chlapa co má prasečí farmu. Bejt hladovej jako prase je fakt drsný! PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ***** NAPĚTÍ ***(5.10.2009)

Nikdy nevěřte cigánovi, který boxuje jak třetí Kličko a k tomu se nápadně podobá Bradu Pittovi.. Ritchieho Gangsta Paradise z britských ostrovů se záplavou obskurních postav (Boris Břitva, Kulkozubej Tony) a spoustou vtipných hlášek (především Jonesův monolog o Pouštním orlu a scvrklých kulkách). To vše servírováno v kulometném tempu a s výborným výběrem hudby (Massive Attack, The Stranglers). Pokud nechcete skončit propíchnutí deštníkem Mary Poppins, mám pro vás na závěr jednu dobře míněnou radu: „Nejezděte do Londýna!“(1.9.2008)

Ne tak skvělé jako Sbal prachy a vypadni, ale stále více než výborné. Guy Ritchie umí tyhle komedie opravdu dobře a věřím, že se při jejich natáčení baví stejně dobře, jako pak diváci při jejich sledování. Jeho brilantně zamotané zápletky se nakonec stejně vždy rozmotají a ukáže se, že i zdánlivě nesouvisející dějové linie k sobě skutečně patří. Už se těším na jeho další perly. Doufám, že mu Madonna v posteli nesebrala část jeho tvůrčí invence. :)(14.8.2002)