poster

Podfu(c)k

 • Velká Británie

  Snatch.

 • Slovensko

  Podfu(c)k

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ****

  Parádní film, to se musí nechat. Jen mě skutečně rozesmálo, jak podle Američanů vypadají cikáni (vysocí, ženy blond, po tmavé pleti ani stopy). Ne že bych proti nim něco měla. Ale jinak nemá Podfu(c)k - ten český název je jedním slovem geniální - chybu. Skvělá zápletka, která nutí diváka udržovat pozornost už od úvodní představovačky, vypointované dialogy, slušné herecké výkony. A Brad Pitt ukazuje, že umí zahrát skutečně cokoliv (i když o tom přesvědčil už ve 12 opicích).(7.4.2005)

 • AngelAngie
  *****

  Tak tohle je pecka .. opravdu pecka!!(26.5.2008)

 • Psema
  *****

  Geniální Pitt, geniální Del Toro, geniální Jones... geniální Ritchie... jo, málem bych zapomněl - GENIÁLNÍ FILM!(28.1.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Guy Ritchie se projevil jako velmi schopný kuchař. Ladně, a navíc ve správném poměru, smíchal černý humor s vizuální hravostí, množstvím vypiplaných gangsterských figurek, proslulou cikánskou spolehlivostí a nikoli snadno čitelným příběhem, což ve výsledku přineslo servírování velmi zábavného pokoukáníčka.(30.1.2012)

 • Marigold
  ****

  Velmi elegantně natočená černá komedie, která svojí drsnou poetikou ponejvíce evokuje některé momenty Quentina Tarantina, ale díky velmi osobitému designu i střihu si udržuje vlastní xicht. Ačkoli je zápletka poměrně triviální, Guy Ritchie ji dokázal rozdrobit pomocí různých fíglů (z jichž nejdůležitější je proměnlivý vypravěč a střih) tak, že film drží diváka ve střehu až do posledního pravého háku, který přijde z opravdu překvapivé strany. V některých pasážích trpí Snatch typickou tarantinovskou trapností a samoúčelnosti (říkejme tomu třeba cool violence), jinde ale perlí jak výtečnými charaktery postav (Brad Pitt nemá opět chybu!), slušnými gagy či špičkově vypointovanými situacemi. Navrch třeba vyzdvihnout stylovou a skvěle padnoucí hudbu, která dovede usměrnit atmosféru – skvělým příkladem je song MASSIVE ATTACK, který trochu zmrazí úsměv na rtech. Zkrátka a dobře, Guy Ritchie dokázal žánr ukočírovat mnohem lépe než většina ostatních vyznavačů gansta poetiky a natočil film, na který se je radost dívat.(29.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace