Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Guy Ritchie natocil neskutecne stylovej film. Sbal prachy a vypadni jsou dobry, ale presto mi tam neco chybelo a to neco ma prave film Podfu(c)k. Jednak trochu znamejsi herce, precejen i kdyz neni Ritchie nejak zvlast zkusenej reziser tak svym debutem predved, ze fakt umi a dostal lepsi obsazeni a hlavne vynikajicim scenarem, dialogama, hudbou a kamerou. K hercum neni co dodat, vsichni vyborny a kazdej ma neco do sebe, vyjmenovavat cim me kazdej zaujal by bylo nadlouho takze jen par co me zaujali asi nejvic. Bradd Pitt s vynikajicim prizvukem, spravne kruty Rade Serbedzija (Boris) a Vinnie Jones, Alan Ford a Dennis Farina se svoji hlaskou "Sit down and shut up". Navic kazdej herec ma vynikajici hlasky a dilalogy a i kdyz scenar neni nejak strasne slozitej je hezky propletenej. K tomu vsemu navic vyborna hudba a spravne cool kamera. Proste vynikajici krimi komedie a nejlepsi film Guye Ritchieho.(16.9.2005)

Guy Ritchie se projevil jako velmi schopný kuchař. Ladně, a navíc ve správném poměru, smíchal černý humor s vizuální hravostí, množstvím vypiplaných gangsterských figurek, proslulou cikánskou spolehlivostí a nikoli snadno čitelným příběhem, což ve výsledku přineslo servírování velmi zábavného pokoukáníčka.(30.1.2012)

Co si představujete pod názvem tohoto filmu? Podle prvního významu slova Poduk asi nepůjde o nějakou akci chapaců se zrovna nejčistšími úmysly. Podle druhého významu si tam asi pár lidí bude nadávat. Když spojíte oba dostanete cikána Brada Pitta, který rozmlátí rukama i tramvaj, Benicia Del Tora co má rád casina, Jasona Stathama, který nerozumí cikánům ani písmenko a v neposlední řadě Guye Ritchiho, který celou tuhle partičku lidí řídí. Výsledek? Podfuck roku a skvělá černá komedie =o) skvělá záležitost. Nejlepší černá komedie za poslední roky!(11.5.2005)

// Production Companies: Columbia Pictures Corporation, SKA Films //(9.4.2011)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Zápletka černá a prokombinovaná jak od Coenů, a ona to krimikomedie Guy Ritchieho. Sázkaři, gangsteři, cikáni a boxeři, vše pěkně v jednom chumlu a zlehka rozmotávané. K záporům ale patří zcela nedůvěryhodní herci pro úlohy Romů (blonďák Brad Pitt - to si snad dělali srandu?), nevěrohodnost některých scén (prohledávání zlodějů diamantů na zbraně detektorem kontra následné vytažení arzenálu pistolí) a místy zbytečná drsnost filmu (pasáž s krmením prasat mrtvolami). Můj oblíbený film to asi nebude. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Q8jbt0wBkMI(18.9.2009)

• - Brad Pitt se sám u Guy Ritchieho přihlásil o roli, velmi se mu líbil jeho předchozí film. (don corleone)

• - Když Tyrone, Sol a Vinny zastaví u benzínky, má pes kolem krku kožený obojek. O chvíli později, při zastavení u sázkařů, má na krku řetízek. (Camling)

• - V závěrečných titulcích je napsáno "GYSPY KIDS" místo "GYPSY KIDS". (Camling)