Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Zápletka černá a prokombinovaná jak od Coenů, a ona to krimikomedie Guy Ritchieho. Sázkaři, gangsteři, cikáni a boxeři, vše pěkně v jednom chumlu a zlehka rozmotávané. K záporům ale patří zcela nedůvěryhodní herci pro úlohy Romů (blonďák Brad Pitt - to si snad dělali srandu?), nevěrohodnost některých scén (prohledávání zlodějů diamantů na zbraně detektorem kontra následné vytažení arzenálu pistolí) a místy zbytečná drsnost filmu (pasáž s krmením prasat mrtvolami). Můj oblíbený film to asi nebude. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Q8jbt0wBkMI(18.9.2009)

Guy Ritchie v té nejlepší formě...být gangsta je tak cool...(16.11.2006)

Guy Ritchie po Sbal prachy a vypadni příchází se stejně laděnou krimikomedií, která patří k těm nejlepším svého žánru. Film, podložen skvělým scénářem, je doslova prošpikován absurdním a černým humorem, např. nezapomenutelná byla scénka s "kokotem, jeho scvrklýma koulema" a jejich replikama místo zbraní... Dále Brad Pitt jako cigoš je úžasný, je vidět, že ten klučina má nejen hezkou tvářičku, ale jako bonus umí i skvěle hrát. Škoda, že cigánská realita v našich ulicích vypadá úplně jinak. Doporučuje 9/10 lidožravých prasat!(31.1.2008)

Guy Ritchie se projevil jako velmi schopný kuchař. Ladně, a navíc ve správném poměru, smíchal černý humor s vizuální hravostí, množstvím vypiplaných gangsterských figurek, proslulou cikánskou spolehlivostí a nikoli snadno čitelným příběhem, což ve výsledku přineslo servírování velmi zábavného pokoukáníčka.(30.1.2012)

Poprve jsem viděl v půlnočním představení v roce 2000 a kdykoliv si můžu pustit znovu a budu si užívat černý humor v něm. Teprve nedavno jsem přišel na to, že scéna s Desert Eagle je variací na scénu s Eastwoodem z Dirty Harry(22.12.2011)