Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Jeden z najdrzejších filmov, aké som kedy videl. Perfektné hlášky, celkovo príbeh je parádne spísaný a poprepletaný, surový a úchylný. Škoda, že Guyovi sa podarili len dva takéto extracool filmíky. Ešte šťastie, že Tarantino/Rodriguez ho spoľahlivo zastupujú. 90%.(5.11.2006)

Co si představujete pod názvem tohoto filmu? Podle prvního významu slova Poduk asi nepůjde o nějakou akci chapaců se zrovna nejčistšími úmysly. Podle druhého významu si tam asi pár lidí bude nadávat. Když spojíte oba dostanete cikána Brada Pitta, který rozmlátí rukama i tramvaj, Benicia Del Tora co má rád casina, Jasona Stathama, který nerozumí cikánům ani písmenko a v neposlední řadě Guye Ritchiho, který celou tuhle partičku lidí řídí. Výsledek? Podfuck roku a skvělá černá komedie =o) skvělá záležitost. Nejlepší černá komedie za poslední roky!(11.5.2005)

Vylepšená verze Sbal prachy a vypadni. Tímhle to ale Ritchie dotáhl do dokonalosti a jeho další film by opravdu měl být o něčem jiném. :o)(15.8.2002)

Parádní film, to se musí nechat. Jen mě skutečně rozesmálo, jak podle Američanů vypadají cikáni (vysocí, ženy blond, po tmavé pleti ani stopy). Ne že bych proti nim něco měla. Ale jinak nemá Podfu(c)k - ten český název je jedním slovem geniální - chybu. Skvělá zápletka, která nutí diváka udržovat pozornost už od úvodní představovačky, vypointované dialogy, slušné herecké výkony. A Brad Pitt ukazuje, že umí zahrát skutečně cokoliv (i když o tom přesvědčil už ve 12 opicích).(7.4.2005)

Jednoznačně nejlepší výplod Guye Ritchieho. Parádní stylová akční podívaná s velkou dávkou černého humoru odehrávající se ve svižném tempu a za skvělé hudby, a s výborným obsazením (Brad Pitt exceluje). Samá superlativa, takže je to jasný plný počet. Snatch mě svými gagy, bizarními situacemi a vybroušeným scénářem oslovil víc než přirovnávaný Pulp fiction Quentina Tarantina, i když podobnost je zřejmá.(26.8.2010)