Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Ohromně vtipné, dialogově stále stejně chytlavé jako ostatní "ritchieovky", příběhově velmi propracované. Brad Pitt jako cikánský boxer tomu nasazuje korunu. I přesto tomu "něco" chybí. Je to právě to "něco", jenž mne dohnalo k maximálnímu hodnocení Rock'n'Rolla. Bohužel ono "něco" se mi zde nepodařilo najít, ale i tak se jedná o nehoráznou zábavu.(6.7.2009)

Poprve jsem viděl v půlnočním představení v roce 2000 a kdykoliv si můžu pustit znovu a budu si užívat černý humor v něm. Teprve nedavno jsem přišel na to, že scéna s Desert Eagle je variací na scénu s Eastwoodem z Dirty Harry(22.12.2011)

Guy Ritchie natocil neskutecne stylovej film. Sbal prachy a vypadni jsou dobry, ale presto mi tam neco chybelo a to neco ma prave film Podfu(c)k. Jednak trochu znamejsi herce, precejen i kdyz neni Ritchie nejak zvlast zkusenej reziser tak svym debutem predved, ze fakt umi a dostal lepsi obsazeni a hlavne vynikajicim scenarem, dialogama, hudbou a kamerou. K hercum neni co dodat, vsichni vyborny a kazdej ma neco do sebe, vyjmenovavat cim me kazdej zaujal by bylo nadlouho takze jen par co me zaujali asi nejvic. Bradd Pitt s vynikajicim prizvukem, spravne kruty Rade Serbedzija (Boris) a Vinnie Jones, Alan Ford a Dennis Farina se svoji hlaskou "Sit down and shut up". Navic kazdej herec ma vynikajici hlasky a dilalogy a i kdyz scenar neni nejak strasne slozitej je hezky propletenej. K tomu vsemu navic vyborna hudba a spravne cool kamera. Proste vynikajici krimi komedie a nejlepsi film Guye Ritchieho.(16.9.2005)

Parádní film, to se musí nechat. Jen mě skutečně rozesmálo, jak podle Američanů vypadají cikáni (vysocí, ženy blond, po tmavé pleti ani stopy). Ne že bych proti nim něco měla. Ale jinak nemá Podfu(c)k - ten český název je jedním slovem geniální - chybu. Skvělá zápletka, která nutí diváka udržovat pozornost už od úvodní představovačky, vypointované dialogy, slušné herecké výkony. A Brad Pitt ukazuje, že umí zahrát skutečně cokoliv (i když o tom přesvědčil už ve 12 opicích).(7.4.2005)

Velice vtipny a velice svizny.. Brad jako cikan je fakt roztomilej.(3.12.2003)

• Alan Ford

• - Když se na scéně objevil Doug Hlavička, Guy Ritchie si střihl cameo muže, který čte noviny. Kameraman Tim Maurice-Jones si zase střihl roličku muže, kterého na začátku filmu několikrát udeří do hlavy Benicio del Toro. (V předchozím filmu Sbal prachy a vypadni jej zase nechal Guy Ritchie utopit.) (Ai.ma)

• - Scéna navlas podobná té, kdy Boris Břitva vytahuje mačetu ze svého kabátu, se objevila už ve filmu Sbal prachy a vypadni. (Ai.ma)

• - Spoiler: Poté, co Boris usekne Frankiemu ruku a chystá se odchodu, v různých střizích jsou dveře na pozadí nejdřív otevřené, potom zavřené a opět otevřené, aniž by se jich kdokoliv dotknul. (Camling)