Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Sakra ostrá komedie, u které se občas kvůli přemíře brutálního násilí a naprosto nekorektního humoru (schytávají to židé, černoši, cigáni i Angličané) těžko odhaduje, jestli ještě jde o nadsázku, nebo už jenom o nevkus a nedospělost tvůrců. Ritchie vizuální hyperkinetičností (pro scénu nebo hlášku, která by nebyla kurevsky cool, zde není prostor) a překombinovaností zápletky zakrývá, že jsou postavy jednorozměrné a provázání jednotlivých dějových linií má daleko k eleganci a důmyslnosti Tarantinových filmů. V pubertě jsem byl okouzlen a pobaven. Dnes mi takhle samoúčelná hra na efekt přijde poněkud nucená. Obstojně ale baví pořád. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Radko, genetique, Aiax, TotalFilm(30.3.2005)

Co scéna to nezapomenutelná hláška,hlavně povídání o tom jak se má správně předkládat mrtvolu prasatům je skvělá.Franky čtyřprsťák,Tony,Kruťas,Boris břitva a další ,to je partička která má zálusk na pěkně velkej diamant a samozřejmě cikánský pískací pes.Tvůrci však asi neví jak vypadá pravý cikán a vždyť je češi tak dobře zásobují(je to anglický film,ne?).(22.3.2003)

RETRO /// Co se může stát během jednoho týdne.… Vytvářet situace, které jsou vtipné a drsné zároveň, je Ritchieho specialitou. V Londýnském podsvětí jsou k smíchu všichni. V paměti zůstane J.Statham jako chlápek, který byl pojmenován podle zříceného letadla a samozřejmě B.Pitt, jenž je zase tvrdší než hřebík do rakve. No a hlavně fakt, že si mám dát bacha na každýho chlapa co má prasečí farmu. Bejt hladovej jako prase je fakt drsný! PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ***** NAPĚTÍ ***(5.10.2009)

Další povedená gangsterka z Londýnského podsvětí v rukou Guy Ritchieho. Tentokrát s účástí takových borců jako je Brad Pitt a Benicio Del Toro. Už ta skutečnost, že Pitt hraje cikorku je natolik bizarní, že snad chápete, že ten film je zcela jiný, jen ne normální.(25.4.2011)

Vynikající film se skvělou hudbou, střihy, gagy a zápletkou. Cikáni chtějí nový karavan, turek chce přežít, ale hlavně všichni chtějí diamant. Až uvidíte tenhle film, budete ho chtít taky.(31.3.2004)

• - Spoiler: Vinnie Jones nastupuje do filmu ve scéně, kdy mlátí dveřmi od auta do hlavy muže, stejnou scénu si vyzkoušel už v předešlém snímku. (don corleone)

• - Když chce Mickey karavan pro svoji mámu, řekne, že chce aby byl "barvínkově modrý". Norman Bates v Psychu vybral pro svou matku šaty v téže barvě. (Ai.ma)

• - Auto, které řídí Tony (Vinnie Jones), je Daimler Sovereign 4.2 1981. Auto, které používají Turek (Jason Statham) a Tommy (Stephen Graham), je Range Rover 1982.

(TheDon)