poster

Rukojmí

 • USA

  Hostage

 • Německo

  Hostage - Entführt

 • Slovensko

  Rukojemník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Ti padouši se prostě nepoučí, že existují lidé, které je maximálně vhodné nesrat! Bruce Willis hraje první ligu za tyto netýkavky, co libovolné násilí vůči sobě či zpřízněné skupině obyvatel, trestají s kupou drsňáckých hlášek na sarkasmem pokřivených rtech a s nekompromisní tvrdostí navrch (jakkoliv přitom někdy mají zprdele kliku). Ať už jde o teroristy, gangstery nebo rozmazlené až psychopatické fakany, měli by si konečně zapsat za své v dětství málo vytahané slechy: nevyplácí se krkat Brůse! Našlápnuto měli "Rukojmí" o něco lépe, pisálci scénáře se bohužel drželi konvencí jak "potřební" sociálních dávek, přesto se mi film trefil do správné nálady a tak jsem si až na několik slabších momentů sledování docela dobře užila. 71%(12.9.2011)

 • kleopatra
  ***

  Willis si to u mě polepil "Zabijákem v zástěře", ale Rukojmím to teď krapet srovnal, i když mi celkem vadilo, že několik dějových motivů a hlavních tahounů se pere o pozornost, ale vyhráno si není pořádně ani s jedním. Bohužel ani s tím, který by mě nejvíc zajímal - "burn it" leaderem nesourodé party výrostků, jediné postavy filmu, která měla ......... ehm, koule :- )).(21.11.2005)

 • choze
  **

  Už jen za to odporné klišé s překonáváním hrdinova traumatu a rozpadající se rodinou, kvůli kterému se Bruce celou dobu tváří jako že se každou chvíli rozbrečí, bych tvůrce nakopal do prdele. Efektní titulky a kamera, velmi průměrný scénář, jediná větší akční scéna. Bída. Ale líbilo se mi, jak to hajzlík Bena Fostera v závěru pěkně rozsekl.(23.1.2009)

 • novoten
  ****

  Bruce Willis jako zlomený polda v režii extra šikovného Siriho? Ano! Dusivá atmosféra, výborné výkony, úžasná kamera...a bohužel i tápající scénář, vždycky o jednu zbytečnou odbočku či komplikaci bohatší než by bylo vhodné. Sirimu bych teď svěřil prakticky cokoliv, co bude zavánět akcí. Jenom mu někdo napište něco přímočařejšího. 70%(27.4.2008)

 • kOCOUR
  **

  Zcela rutinní žánrová klasika (se vším všudy od scénáře až po finále), na kterou si po hodině ani nevzpomenete. Nebýt Willise, ten film by neměl opravdu NIC. 50%.(16.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace