Rukojmí

Hostage - Entführt

Rukojemník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Ti padouši se prostě nepoučí, že existují lidé, které je maximálně vhodné nesrat! Bruce Willis hraje první ligu za tyto netýkavky, co libovolné násilí vůči sobě či zpřízněné skupině obyvatel, trestají s kupou drsňáckých hlášek na sarkasmem pokřivených rtech a s nekompromisní tvrdostí navrch (jakkoliv přitom někdy mají zprdele kliku). Ať už jde o teroristy, gangstery nebo rozmazlené až psychopatické fakany, měli by si konečně zapsat za své v dětství málo vytahané slechy: nevyplácí se krkat Brůse! Našlápnuto měli "Rukojmí" o něco lépe, pisálci scénáře se bohužel drželi konvencí jak "potřební" sociálních dávek, přesto se mi film trefil do správné nálady a tak jsem si až na několik slabších momentů sledování docela dobře užila. 71%(12.9.2011)

Willis si to u mě polepil "Zabijákem v zástěře", ale Rukojmím to teď krapet srovnal, i když mi celkem vadilo, že několik dějových motivů a hlavních tahounů se pere o pozornost, ale vyhráno si není pořádně ani s jedním. Bohužel ani s tím, který by mě nejvíc zajímal - "burn it" leaderem nesourodé party výrostků, jediné postavy filmu, která měla ......... ehm, koule :- )).(21.11.2005)

• choze

Už jen za to odporné klišé s překonáváním hrdinova traumatu a rozpadající se rodinou, kvůli kterému se Bruce celou dobu tváří jako že se každou chvíli rozbrečí, bych tvůrce nakopal do prdele. Efektní titulky a kamera, velmi průměrný scénář, jediná větší akční scéna. Bída. Ale líbilo se mi, jak to hajzlík Bena Fostera v závěru pěkně rozsekl.(23.1.2009)

Bruce Willis jako zlomený polda v režii extra šikovného Siriho? Ano! Dusivá atmosféra, výborné výkony, úžasná kamera...a bohužel i tápající scénář, vždycky o jednu zbytečnou odbočku či komplikaci bohatší než by bylo vhodné. Sirimu bych teď svěřil prakticky cokoliv, co bude zavánět akcí. Jenom mu někdo napište něco přímočařejšího. 70%(27.4.2008)

• kOCOUR

Zcela rutinní žánrová klasika (se vším všudy od scénáře až po finále), na kterou si po hodině ani nevzpomenete. Nebýt Willise, ten film by neměl opravdu NIC. 50%.(16.2.2005)