Rukojmí

Hostage - Entführt

Rukojemník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Je to prosté. V domě jsou idioti a mají rukojmí. Bruce zachrání rukojmí a zatkne (zabije) idioty.. Siri se s tím v úvodu nepárá a nabídne spoustu režisérské invence, titulky připomínající Sin City a dokonce poruší základní pravidlo "Nikdy nezobrazovat smrti dítěte", ovšem s přibývajícím časem se film začne topit v bažině klišé, až definitivně zapadne do marastu šedivého žánrového průměru. A nepomůžou ani Willis, jenž opráší zasmušilého Jamese Colea z 12 opic, ani Foster běhající ventilací jako vetřelec a vycházející z plamenů jak Keyser Sozé ve svých maďarských začátcích. Z první scény jsem měl chvíli pocit, že to do Hollywoodu přišel zkusit Jirka Pecha..(30.8.2010)

• kinej

Hostage bych doporučil pouze fanouškům Bruce Willise. Během filmu se asi nějak zabaví. Jinak je film nezajímavý. Neořináší nic nového. Bruce Willis hraje úplně sejně jako v každém jiném filmu. Je to takový čistě marketingový produkt akční thriller + Bruce Willis = solidní zisk. Žádné jiné ambice tento film nemá. Nudit se asi nebudete, ale bavite asi také ne.(12.9.2005)

Čistý průměr ve všech ohledech. Začátek docela navnadí, ale bohužel se to rychle dostane do takového ospalého rytmu, ze kterého se to již nevyhrabe. Není to vyloženě špatné či nudné, ale nechytne to, jen to tak plyne... Když pořádný thiller zdánlivě podobného ražení, tak raději Vyjednavače.(7.1.2006)

Po dvou velice komorních filmech (Muž, který nebyl a Nikde v Africe) jsem Rukojmí s radostí uvítal. Občas není na škodu se podívat na příjemně průměrný thriller, i když na druhou stranu je to škoda, protože od začátku se film i přes klasická klišé vyvíjí velice slibně. V první (lepší) polovině jsem neustále myslel na čtyři hvězdičky, ale musím bohužel konstatovat, že ke konci je film značně přeplácaný. Divák potom neví, jestli sleduje film o vloupačce dětí do paláce bohatých, nebo film o terorizujícím psychopatovi, nebo film o rukojmích a poněkud nejasné hře o velké peníze.(9.6.2005)

• CheGuevara

Bruci! Kolikrát tohle už tu bylo! Akčnák, který hned od začátku nevybředne z vod typického ale současně i řidkého béčka. Režisér si vrší všemožná klišé v míře víc než vrchovaté. Jedinou devizou je snad starý dobrý Willis, jehož sex-appeal na role drsňáků rozhodně nevymizel. V podstatě jsem za tento film rád, jelikož se Willis vrátil ke svým dobrým starým rolím, a tak ho doufám už nebudeme vídat jako senilního souseda zabijáka. Jen škoda že si neumí vybrat lepšího filmu. Tohle béčko je mu prostě příliš těsné. PS: Všem těm kteří v tom hledají něco víc. Nic než roztahaný akční béčko v tom není.(19.8.2006)