Rukojmí

Hostage - Entführt

Rukojemník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Povedal by som, že tento film nás celý čas drží v šachu.Skvelá atmosféra, len miestami je tempo filmu dosť uťahané. 85% - 4*(8.9.2010)

Když Bruce Willis dostane roli, kde oplácí nebo je v nezáviděhoděné situaci, kde to prostě pokropí, tak nikdy nezklame. Scénáristi si s ním tady absolutně vyřádili. Hlášky, akce a starý dobrý Bruce, jakého já znám od mala.(3.1.2010)

"Mohlo to být horši, nebylo to špatne. Pěkne, fajne a pěkne." S Brucem Willisem to ani tentokrát neseklo, ačkoli měl opět docela na mále. l v roli poldy, zachraňujícího z opevněného domu rukojmí a zároveň zachraňujícího vlastní rodinu, je cítit jeho charakteristický šarm. Trochu chybí filmařská originalita tohoto akčního thrilleru, inspirace Smrtonosnou pastí 1 a 2, nebo Úkrytem (a desítkami méně známých filmů) je zřetelná. Trailer: http://www.csfd.cz/film/77042-rukojmi-hostage/videa/(28.6.2009)

Standardní operační procedura, která se už od silně stylizovaných úvodních titulků nepokrytě hlásí k sortě snímků uplácaných na efekt, ale jak už to tak v dnešní nejisté době bývá, nakonec se skrze všechno to bahno klišovitosti - jako na truc - prodere i hřejivý paprsek nefalšované inteligence. Negování klasického happy endu a trpce úsměvnou citaci z Vetřelců pak považuji za více než příjemnou pozornost podniku. A to jsem nečekal zhola, ale ZHOLA nic... 3,5*(8.4.2009)

• kOCOUR

Zcela rutinní žánrová klasika (se vším všudy od scénáře až po finále), na kterou si po hodině ani nevzpomenete. Nebýt Willise, ten film by neměl opravdu NIC. 50%.(16.2.2005)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Slovo "fuck" je ve flimu použito 89krát. (jonyyy)

• - Spoiler: Scéna, kde Mars uhoří, byla původně mnohem drastičtější. Mimo jiné byl ukázán Marsův hořící obličej, ze kterého odpadává maso až na kost, ale z důvodu přístupnosti byla tato scéna vystřižena. (Martin00x)