Rukojmí

Hostage - Entführt

Rukojemník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

Rukojemník je zvláštny film, ktorý originálne kombinuje akčný triler so straumatizovaným policajtom (výborný Bruce Willis) s pôsobivou drámou o rukojemníkoch (a k tomu mafiánskou zápletka). Výsledkom je svieži, pôsobivý, akčný i nečakane mrazivý psychologický triler plný prekvapení, snímka zmáčaná krvou, potom, slzami, zúfalstvom a hnevom. Také Výkupné s Úkrytom. Nečakane vierohodné city!(27.2.2006)

prumerny film a stary dobry Bruce:-)(9.1.2006)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $77,944,725(28.1.2007)

Neuvěřitelně sugestivní filmařina, která současný trend akčních filmů míjí několika mílovými kroky. Nedočkáme se žádných megaakčních scén, dunivé elektroniky, patetických proslovů. Siri nám místo toho nabízí temný, poměrně jednoduchý příběh o starostlivém otci, pro něhož znamená rodina vše. Akční scény jsou tvrdé, aby vše vyznělo co možná nejrealističtěji. Jen dějově to není tak chytlavé jak by bylo potřeba.(7.9.2005)

za tři, ale lepší! jestli jsem něco nečekal, tak takovej drsnej úvod. že by B.W. chtěl přitvrdit? další děj se nese v podobném duchu. zajímavé přepadení B.W. (takhle makaj profíci)! víc mě však nic nepřekvapilo, protože herectví musí jít v dramatičnosti akce stranou. a všem nám musí být jasný, že kdyby byl na titaniku ON, tak není o čem točit filmy!(24.11.2005)