Rukojmí

Rukojemník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

• Madsbender

Brilantný titulkový úvod, umocnený vynikajúcou hudbou Alexandra Desplata, k priemernej kriminálke, ktorá po dynamickej úvodnej 20-minútovke skĺzne do tuctovej rutiny, a už sa z nej nevytiahne. A nepomáha ani trochu nudný Willis. Pasáže s malým chlapcom sú ako vystrihnuté zo Sám doma, zatiaľ čo posledných 15 minút s psychopatickým Fosterom je regulérny horor (v poslednej scéne svojej postavy vyzerá ako zombie). Ten sprostý Taliano-Španielo-Francúz čo rád zneužíva Desplata by radšej do kriminálok nemal pchať nos. 40%(1.7.2013)

Standardní operační procedura, která se už od silně stylizovaných úvodních titulků nepokrytě hlásí k sortě snímků uplácaných na efekt, ale jak už to tak v dnešní nejisté době bývá, nakonec se skrze všechno to bahno klišovitosti - jako na truc - prodere i hřejivý paprsek nefalšované inteligence. Negování klasického happy endu a trpce úsměvnou citaci z Vetřelců pak považuji za více než příjemnou pozornost podniku. A to jsem nečekal zhola, ale ZHOLA nic... 3,5*(8.4.2009)

za tři, ale lepší! jestli jsem něco nečekal, tak takovej drsnej úvod. že by B.W. chtěl přitvrdit? další děj se nese v podobném duchu. zajímavé přepadení B.W. (takhle makaj profíci)! víc mě však nic nepřekvapilo, protože herectví musí jít v dramatičnosti akce stranou. a všem nám musí být jasný, že kdyby byl na titaniku ON, tak není o čem točit filmy!(24.11.2005)

Povedal by som, že tento film nás celý čas drží v šachu.Skvelá atmosféra, len miestami je tempo filmu dosť uťahané. 85% - 4*(8.9.2010)

Variace na seriál 24, ale vměstnaná do necelé dvouhodinovky. Jedna neuvěřitelná pasáž střídá pasáž jinou, naprosto nesmyslnou, tvůrci silně podceňují divákovu inteligenci. Ale přesto se na tuto slátaninu dobře dívá a našel jsem si i svého oblíbence (terminátorský, psychopatický výrostek Mars).(11.4.2007)