Rukojmí

Hostage - Entführt

Rukojemník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2005, 109 min

V době kdy Bruce Willis sice už nebyl skvělý, ale stále byl hodně dobrý přišel Rukojmí. Zpočátku poměrně zajímavá myšlenka, jenže pak do toho scénarista zaplete mafii a téma uzavřené nedobytné pevnosti, ve které se skrývá vyšinutý Ben Foster, je upozaděno. Jak jistě tušíte, filmu to značně uškodí. Kdysi se mě Rukojmí líbil více. 50%(5.10.2015)

Po dvou velice komorních filmech (Muž, který nebyl a Nikde v Africe) jsem Rukojmí s radostí uvítal. Občas není na škodu se podívat na příjemně průměrný thriller, i když na druhou stranu je to škoda, protože od začátku se film i přes klasická klišé vyvíjí velice slibně. V první (lepší) polovině jsem neustále myslel na čtyři hvězdičky, ale musím bohužel konstatovat, že ke konci je film značně přeplácaný. Divák potom neví, jestli sleduje film o vloupačce dětí do paláce bohatých, nebo film o terorizujícím psychopatovi, nebo film o rukojmích a poněkud nejasné hře o velké peníze.(9.6.2005)

Příjemné překvapení! Po všech těch kritických reakcích kolem jsem čekal nudný blábol, ale takhle variace na "stokrát" viděný příběh mi opravdu sedla. Siri je schopný režisér a většinou se neuchyluje k videoklipovým orgiím, Bruce Willis má pořád obrovské charisma a fakt, že film vypadá, jako by se propadl časem z konce 80. let, mi vůbec nevadí. Bylo to příjemně napínavé, klišovité "tak akorát" a vůbec jsem se dobře pobavil. ***1/2(18.8.2005)

No tak se musím přiznat, že mně se to líbilo opravdu hodně. Od velmi dobrých hereckých výkonů, skvělou atmosféru po geniální hudbu Alexandra Desplata. Ta mi vyrazila dech už v úvodu v kombinaci s velmi originálními a skvěle vypadajícími úvodními titulky.(14.12.2005)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $77,944,725(28.1.2007)