Pravá blondýnka 2

Pravá blondínka 2

Komedie

USA, 2003, 95 min

• Rosana

Pitomina je to! Jak na to muze nekdo davat penize a doufat, ze se mu investice vrati?! Vsak je to uplny propadak!(8.9.2008)

Oproti prvnímu dílu dvojka ztratila hodně vtipných situací, najde se jich tu opravdu málo, takže je to spíš podívaná pro fanoušky první blondýnky a je to jen takový průměrný film z právnického prostředí.(12.5.2015)

• sepp

Trapnost a bezduchost prvniho dilu dotahuje tento kousek k dokonalosti. Neztracejte cas ani myslenkou koukat se na to.(4.9.2003)

• Ilicka

Uff... To bylo velmi náročné na vstřebání... Komedie? Nikdy! Parodie? Možná... Trapas?(5.5.2007)

• Greg

“Snaps for Congresswoman Hauser!“ Tak to ne, celou dobu jsem vlastně jen přemýšlel, nad tím, proč se tomu Reese upsala. Protože vlastně ona je jediný důvod, proč jsem se film vůbec dodíval až do konce. Jinak je celý film dost hloupý, bez většího náznaku nějakého vtipu, s absolutně předvídatelným scénářem plným klišé a také s hloupými a divně jednajícími vedlejšími postavami. Aby té kritiky náhodou nebylo málo – už tak k dost nepovedenému filmu vybrali tvůrci otravné popové písničky, že ještě více zkazili výsledný dojem z filmu. Nevím, co bych na filmu pochválil – snad jenom krásnou Reese, která roli blonďaté právničky hraje s velkým přehledem. Je mi líto, že musím tak kritizovat film s mou nejoblíbenější herečkou, ale pravdou zůstává, že nikdo není ve výběru filmů dokonalý. Jedna hvězdička za Reese a ta druhá…vlastně ani nevím za co. Myslím, že na tento film už se podruhé dívat nemusím, to si radši pustím první díl.(15.10.2011)

• Luke Wilson

• - Producent David Nicksay si zahrál jednoho z kongresmanů, které Elle žádá, aby podepsali petici na propuštění pokusných zvířat. (HappySmile)

• - Během úvodní scény jedna z dívek ukáže na fotku Elle s kongresmenkou Rudd (Sally Field) a řekne přitom: "To jsou dvě ženský, který bych nakopala do zadku. Ale mám je ráda, opravdu mám," což je odkaz na projev Sally Field, když v roce 1985 přebírala Oskara. (HappySmile)

• - Tisková konference k filmu se konala v Londýně namísto v Los Angeles, protože Reese Witherspoon, která byla tehdy v pátém měsící těhotenství, zde zrovna natáčela Vanity Fair. Dvě třetiny účastníků konference kvůli tomu letěly do Londýna, kde se ubytovaly v přepychovém předválečném hotelu Grosvenor House. (HappySmile)